Prabowo: Nie bądź dumny z bycia członkiem G20, jeśli ludzie nadal są biedni

Czwartek, 24 października 2024 – 04:38 WIB

Dżakarta, VIVA – Prezydent Prabowo Subianto powiedział, że jego rząd w ciągu najbliższych pięciu lat z pewnością przyczyni się do poprawy powszechnego dobrobytu. Według niego obywatele niepodległego kraju muszą czuć się niezależni. Następnie Prabowo wspomniał, że nie jest zbyt dumny z bycia członkiem G20, skoro ludzie nadal doświadczają trudności.

Przeczytaj także:

Sylwetka pułkownika Antona Pallaguny, pilota myśliwca indonezyjskich sił powietrznych, mianowanego na stanowisko doradcy prezydenta

„Mówiłem wiele razy, że w niepodległym kraju jego obywatele muszą czuć wolność. „Nie bądźmy dumni z bycia członkami G20, skoro wielu naszych obywateli nadal jest biednych, wielu nadal głoduje” – powiedział Prabowo podczas Plenarnego Posiedzenia Gabinetu w Kancelarii Prezydenta w środę 23 października 2024 r.

Prezydent Prabowo przewodniczy w Pałacu Pierwszemu Posiedzeniu Gabinetu Czerwono-Białego

Zdjęcie:

  • Biuro prasowe Sekretariatu Prezydenta: Muchlis Jr

Przeczytaj także:

Pałac: Szkolenie Ministra Prabowa w Akademii Wojskowej Magelang nie jest aspektem ani militaryzmem

Powiedział, że uczynienie życia narodu mądrzejszym jest sprawą absolutną, a edukacja jest bardzo wysokim priorytetem. Jeśli się nie mylę – kontynuował Prabowo – alokacja budżetu na rok 2025 na oświatę jest jedną z najwyższych.

„Być może w naszej historii po raz pierwszy będziemy stanowić 25 proc. (z) 20. Dlatego kwestia edukacji jest bardzo ważna” – wyjaśnił były minister obrony narodowej.

Przeczytaj także:

Minister spraw zagranicznych Sugiono: Dopilnuję, aby kwestia palestyńska zawsze znajdowała się w centrum uwagi indonezyjskiej dyplomacji

W związku z tym Prabowo wezwało Ministra Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Technologii Satryo Soemantriego Brojonegoro oraz Ministra Szkolnictwa Podstawowego i Średniego Abdula Mu’tiego do uzyskania ogólnego obrazu tego, jak natychmiast dotknąć wszystkie dzieci, aby korzystały z technologii i przyspieszyć przynosząc edukację dzieciom.

„Potem oczywiście zdrowie jest również ważne. Najszybsza demokratyzacja, jaką odczują ludzie, nastąpi wtedy, gdy zapewnimy naszym dzieciom najlepszą edukację, odpowiednie zdrowie dla wszystkich naszych ludzi, to jest prawdziwa demokracja, bracia i siostry” powiedział.

Prabowo oczywiście rozumie, że każdy ma swoje interesy grupowe. Jednakże, powiedział, gdy mówimy o narodzie i państwie, należy uzgodnić żywotne interesy narodowe. Uważa zatem, że interesem narodowym, który należy uzgodnić, jest niepodległość i integralność Republiki Indonezji.

„Aby zagwarantować integralność i przetrwanie Republiki Indonezji, musimy niezawodnie, inteligentnie i inteligentnie być w stanie chronić bogactwo naszego narodu i zarządzać nim tylko wtedy, gdy potrafimy chronić całe nasze bogactwo i dobrze nim zarządzać; tylko wtedy możemy zapewnić usług dla naszego ludu: „Możemy zapewnić naszym ludziom środki do życia” – powiedział.

Według Prabowa do wszystkich potrzeb współczesnego państwa należy suwerenność narodowa. Dlatego Prabowo przypomniało całemu Czerwono-Białemu Gabinetowi, aby nie zapominał o Konstytucji Republiki Indonezji z 1945 roku.

„Przypominam wam wszystkim, nie zapominajcie o naszej własnej konstytucji, konstytucji z 1945 r., która jasno określa w swojej preambule nasze cele narodowe, przy czym naszymi celami narodowymi jest ochrona całego narodu indonezyjskiego i całej krwi Indonezji” – wyjaśnił.

Gdzie – kontynuował – cele państwa były bardzo jasne dla ojców założycieli narodu, a mianowicie ochrona całego narodu indonezyjskiego i całej krwi narodu indonezyjskiego. To dla nas pierwszy cel narodowy, który chcemy przetrwać. „Dlatego musimy zastanowić się, czy nasza inwestycja w obronę narodu indonezyjskiego jest właściwa” – podsumował.

Następna strona

Prabowo oczywiście rozumie, że każdy ma swoje interesy grupowe. Jednakże, powiedział, gdy mówimy o narodzie i państwie, należy uzgodnić żywotne interesy narodowe. Uważa zatem, że interesem narodowym, który należy uzgodnić, jest niepodległość i integralność Republiki Indonezji.

Denny Cagur, umieszczony w Komisji X DPR RI, zwraca uwagę na system podziału na strefy szkół



Zrodlo