Gracze z diaspory stają się bohaterami, reprezentacja Indonezji do lat 17 pokonuje gospodarzy Kuwejt

Czwartek, 24 października 2024 – 01:15 WIB

Kuwejt, NA ŻYWO – Reprezentacja Indonezji do lat 17 zdobyła trzy ważne punkty w meczu z reprezentacją gospodarzy Kuwejtu w meczu grupy G kwalifikacji do Pucharu Azji do lat 17 2025, który odbył się w środowy wieczór WIB 23 października 2024 r., wygrywając 1:0.

Przeczytaj także:

Calvin Verdonk ma dość patrzenia na chiński styl gry: ciągłe leżenie na ziemi

Jedynego gola dla reprezentacji Indonezji do lat 17 w meczu, który odbył się na stadionie Abdullah Al Khalifa w Kuwejcie, strzelił w pierwszej połowie urodzony w Australii obrońca Mathew Baker.

To zwycięstwo oznacza, że ​​Indonezja tymczasowo zajmuje pierwsze miejsce w grupie G z trzema punktami po jednym meczu.

Ujawniono, że przebiegły plan Bahrajnu, aby poprosić AFC o przesunięcie meczu z reprezentacją Indonezji, okazuje się, że chcieli…

W grupie G, składającej się z czterech drużyn, odbędzie się jeszcze jeden mecz, a mianowicie Australia z Marianami Północnymi, który odbędzie się trzy godziny po rozpoczęciu meczu Indonezji z Kuwejtem (17:30 czasu lokalnego).

W meczu z Kuwejtem reprezentacja Indonezji prowadzona przez Novę Arianto od pierwszych minut wykazała się odwagą do ataku.

Sprawdzenie faktów: Reprezentacja Bahrajnu zdecydowała się zostać wycofana przez FIFA ze względu na bezpieczeństwo zawodników

Indonezja, mając szansę po rzucie wolnym Muhamada Gholy’ego, który nie trafił w bramkę w czwartej minucie, cztery minuty później Indonezja otworzyła wynik.

Nacisk ze strony Indonezji zaowocował rzutem rożnym, który wykonał Gholy. Posłał piłkę w dalszy słupek, prosto w pozycję Mathew Bakera, który następnie głową skierował piłkę do siatki i dał Indonezji prowadzenie 1:0. Wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie meczu Kuwejt grał bardziej intensywnie niż wcześniej. Dzieci trenera Nova potrafiły jednak wszystko dobrze przewidzieć.

Pod koniec meczu, dokładnie w 88. i 90. minucie, bramkarz Kuwejtu Ahmad Alshawaf musiał po dwie obronić po strzałach Gholy’ego i Mathew.

Trzy minuty później Mathew ponownie zagroził po rzucie rożnym, którego ponownie wyprzedził Ahmad Alshawaf.

W 90+5 minucie błąd w obronie Indonezji mógł zakończyć się bramką dla Kuwejtu, gdyby Dafa Al Gesemi nie zablokował piłki.

Po tej okazji nie było już innych bramek. Indonezja zapewniła sobie także pierwsze trzy punkty w kwalifikacjach do Pucharu Azji do lat 17 2025 (Ant).