Vinicius zdobędzie Złotą Piłkę, mówi trener Realu Madryt Ancelotti

Brazylijski napastnik strzelił hat-tricka w wygranym 5:2 meczu Realu Madryt z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów.

Menedżer Realu Madryt Carlo Ancelotti pochwalił „niezwykłego” Viniciusa Juniora po tym, jak brazylijski napastnik strzelił hat-tricka w drugiej połowie, co pomogło drużynie odrobić straty dwoma bramkami i pokonać gości Borussii Dortmund 5:2 w Lidze Mistrzów.

Ancelotti powiedział na konferencji prasowej, że jest przekonany, że 24-letni Vinicius zdobędzie Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika świata.

„Mogę powiedzieć, że rzadko spotyka się zawodnika, który gra w drugiej połowie tak jak Vinicius. I to nie ze względu na te trzy gole, ale ze względu na jego charakter; jest niezwykły” – powiedział we wtorek Ancelotti.

„Winicjusz wygra [the Ballon d’Or]nie za to, co zrobił dziś wieczorem, ale za to, co zrobił w zeszłym roku. Te trzy gole już będą liczyć się w przyszłorocznej Złotej Piłce, to jest pewne. To zawodnik, na którego się gwiżdże, bo potrafi zrobić różnicę.

W rewanżowym meczu finału poprzedniego sezonu Ancelotti powiedział, że w szatni nie było paniki po tym, jak Real schodził na przerwę z dwoma bramkami straty, oraz że jego zespół ma dojrzałość i doświadczenie, aby zrozumieć, co musi zrobić, aby wrócić na boisko. .

„Przeżyliśmy to spokojnie, spokojnie [over the break]. Zmieniliśmy system i wróciliśmy do gry bardziej intensywnie” – powiedział Ancelotti.

„Rozmowa o strzeleniu trzech bramek mogła wydawać się utopią, więc rozmawialiśmy o drobnych szczegółach, takich jak dobre podania, wygrywanie pojedynków… Musieliśmy wygrać w dynamice gry i od tego momentu zaczyna się wygrywać mecz.

„W pierwszej połowie byliśmy nieśmiali, nie graliśmy intensywnie przy piłce, a w drugiej połowie spisaliśmy się lepiej, dzięki większej jakości i większej presji. To była najlepsza druga połowa sezonu.

„Musimy wyciągnąć wnioski z tego, co zrobiliśmy w drugiej połowie. Naszym celem jest rozpoczęcie gry, a nie czekanie, aż goście wyprzedzą nas dwoma. Nie sądzę, że jesteśmy w stanie rozegrać 90 minut z intensywnością drugiej połowy, ale możemy zachować większą równowagę.