PP z Lugo potępia nierówne traktowanie Rady Prowincjalnej wobec rad i przedstawia ponad 50 propozycji zmiany sytuacji

On Partia Ludowa Rady Prowincji Lugo przedstawiła dzisiaj obszerny dokument zawierający ponad 50 propozycji, które zdaniem posłów ludowych mają na celu poprawę zarządzania zasobami prowincji i skorygowanie nierównego traktowania, jakiego ich zdaniem doświadczają zarządzane przez ich partię rady miejskie.

Plan ten, będący efektem miesięcy pracy, zawiera szczegółowy arkusz dla każdej z 67 gmin w województwie i podkreśla braki, które ich zdaniem Rada Prowincjalna nie służy sprawiedliwie.

Brak inwestycji w radach PP: „Niesprawiedliwe traktowanie”

Jose Demetrio Salgueirozastępca i burmistrz Xove, wyraził swoje oburzenie danymi, które jego zdaniem odzwierciedlają wyraźnie stronniczy podział środków. Na konferencji prasowej Salgueiro przedstawił wykres, z którego wynika, że ​​87,6% porozumień wojewódzkich kierowanych jest do gmin zarządzanych przez PSOE lub BNG.

„Tylko jedna rada PP, Ribadeo, otrzymała środki, bo zostały już wcześniej przyznane”stwierdził. Dla popularnych sytuacja ta oznacza „niesprawiedliwe traktowanie„i żądać przywrócenia równowagi w podziale funduszy prowincji.

Poprawa infrastruktury i większe wsparcie dla samorządów

Jednym z kluczowych punktów dokumentu jest pilna poprawa infrastruktury. Antonio Ameijide, rzecznik PP na szczeblu prowincji, zwrócił na to uwagę Drogi wojewódzkie to główna skarga 66 z 67 gmin, „z wyjątkiem jednej, gdzie co roku brukuje się te same ulice” w odniesieniu do rada, której burmistrz jest także przewodniczącym Rady Prowincji –Monforte de Lemos-.

Wśród innych propozycji m.in. PP domaga się podwojenia budżetu na plan konserwacji i poprawy dróg wojewódzkich, ze szczególnym uwzględnieniem tych o największym ruchu turystycznym i tych, które najdłużej pozostawały bez konserwacji. Ponadto domagają się większej częstotliwości wycinki chwastów i czyszczenia rowów.

Wsparcie samorządów w trudnościach gospodarczych

Salgueiro podkreślił również potrzebę „Plan delegacji„pozwala gminom przeznaczyć środki na „bieżące wydatkibiorąc pod uwagę trudną sytuację gospodarczą, w jakiej znajduje się wiele gmin.

Popularni krytykują, że Rady PP nie otrzymują niezbędnego wsparcia, aby stawić czoła tym wyzwaniompodczas gdy te zarządzane przez socjalistów i nacjonalistów rzeczywiście mają dostęp do tych zasobów.

Skargi dotyczące braku współpracy i przejrzystości

Popularni domagali się także większego dostępu do zasobów wojewódzkiego parku pojazdówOtóż ​​z ich wypowiedzi wynika, że ​​gminy zarządzane przez PP nie mają dostępu do maszyn niezbędnych do utrzymania swoich dróg.

Ponadto proszą o większą współpracę w zakresie zbiórki odpadów i finansowania platform elektronicznej administracji, czyli obszarów, które uważają za całkowicie zaniedbane.

Krytyka zarządzania majątkami prowincjonalnymi i projektami europejskimi

Ameijide skorzystał z okazji, aby zwrócić uwagę na zaniedbania Rady Prowincjalnej w sprawie niektórych nieruchomościjak Mirador kampusu uniwersyteckiego w Lugo, który opisał jako „adefesioSkrytykowali także fakt, że Rada Prowincjalna zrezygnowała z zwracania się o pomoc europejską do „PERTE da auga”, co wpłynęło na dostawy w kilku gminach.

Większe zaangażowanie w rozwój lokalny: Camino de Santiago i sport

Wśród przedstawionych propozycji Zwracają także uwagę na inicjatywy promujące Camino de Santiagowsparcie dla sektora pierwotnego, promocja terenów przemysłowych i większe zaangażowanie Rady Prowincji Lugo w dziedzinie sportu.

Skargi na brak dialogu instytucjonalnego

On burmistrz Castro de Rei i zastępca prowincji Francisco Balado potępili brak dialogu ze strony przewodniczącego Rady Prowincjalnej José Tomé.

Czujemy się dyskryminowani„powiedział Balado, który porównał obecną sytuację z poprzednim etapem pod rządami Darío Camposa z tej samej partii co Tomé, ale że”Przynajmniej nas przyjął, nawet jeśli oznaczało to odmowę„. Balado uznał, że być może wynika to z braku uwagi przedstawicieli władz miejskich demokratyczna anomalia.

Francisco Balado/Alcalde z Castro de Rei

Zrodlo