Dziki klaps w obronie mistrza Pucharu Stanleya, Panthers, z najlepszym startem od 16 lat: 4 dania na wynos

SUNRISE, Floryda — Po poniedziałkowym treningu drużyna The Wild dała jasno do zrozumienia, że ​​wtorkowy wieczór z aktualnym mistrzem Pucharu Stanleya uważa za miarkę.

No cóż, zmierzyli się.

The Wild wkroczyli na Amerant Bank Arena i pokonali Siergieja Bobrowskiego oraz Florida Panthers 5:1, przedłużając swoją passę punktów na otwarcie sezonu do sześciu (4-0-2).

To najlepszy start drużyny Wild od rozpoczęcia sezonu 2008/09 z rekordem 6-0-1. The Wild nie stracili ani jednej sekundy straty w ciągu 360 minut regulaminowego czasu gry w tym sezonie, co jest drugim najdłuższym okresem otwarcia sezonu w historii NHL (Boston Bruins po raz pierwszy w sezonie 1969/70 osiągnęli wynik 457:21 bez przewagi). .

Filip Gustavsson, który w poniedziałek został uznany za trzecią gwiazdę tygodnia NHL po tym, jak w zeszłym tygodniu uzyskał wynik 2:0 po golu przy pustej bramce, poprawił swój bilans do 4-0-1 po 24 interwencjach. W pięciu startach puścił siedem bramek.

Kirill Kaprizov rozegrał piąty mecz wielopunktowy w ciągu sześciu występów, do którego dołożył dwie wspaniałe asysty, a Jake Middleton zanotował drugi mecz z trzema asystami w swojej karierze.

Matt Boldy, Joel Eriksson Ek i Mats Zuccarello strzelili gola i asystowali każdemu z nich, Marco Rossi przedłużył swoją passę bramek i punktów do najlepszych serii w karierze odpowiednio w trzech i pięciu meczach, a Marcus Johansson strzelił gola po raz pierwszy w sezonie.

Bobrovsky został wyciągnięty do gry Spencer Knight na rozpoczęcie trzeciej kwarty po stracie pięciu bramek w 16 strzałach.

Środkowy Ryan Hartman opuścił drugi mecz z rzędu z powodu kontuzji górnej części ciała, której doznał w St. Louis. Nie opuścił żadnego dnia treningowego na lodzie, ale obserwując, jak radzi sobie z kontuzją, widać wyraźnie, że kontuzja, z którą się zmaga, utrudnia mu strzelanie krążkiem.

Po meczu The Wild poleciał do Tampy i odwiedzi Lightning w czwartkowy wieczór.

Magia pierwszej linii

Wszyscy fani Wild wiedzą, że Kaprizov i Zuccarello często się szukają i przez cały czas mają szósty zmysł, by dowiedzieć się, gdzie się znajdują. We wtorek ponownie to udowodniono.

Jednak Rossi całkiem dobrze wpasowuje się w rolę swojego centrum nr 1. Potencjalnie ograniczony wolny agent na koniec roku przełamał remis 0:0 w pierwszej kwarcie po sprytnym przekierowaniu strzału Kaprizova plecami do siatki. Kaprizov zaliczył niesamowitą asystę przy bramce, po czym podał między nogami obrońcy Aarona Ekblada.

Kaprizov rozegrał swój 36. mecz z wieloma asystami w karierze, pokonując niezwykłych rozgrywających Mikaela Granlunda i Pierre-Marca Boucharda i zajmując czwarte miejsce w historii Wild.

Gustavsson w końcu oddaje niebezpieczny gol

Gustavsson znakomicie rozpoczął ten sezon i według NHL Edge był jedynym bramkarzem w NHL, który od wtorku nie oddał niebezpiecznego gola, notując 20 na 20 w czterech startach.

Zrobił dwa eleganckie przystanki, aby okraść Cartera Verhaeghe w pierwszej i drugiej kwarcie. Jednak Gustavsson został w końcu pokonany po ryzykownej sytuacji, w której nie miał szans, gdy Verhaeghe ustawił Sama Bennetta na wsad do ataku dwa na jednego w drugiej kwarcie i zmniejszył deficyt Panter do 3-1. Jednak drużyna Wild świetnie zareagowała na przeciwności losu, gdy pod koniec okresu Zuccarello i Eriksson Ek strzelili gola, goniąc Bobrovsky’ego.

Brock Faber, który w tym sezonie strzelił na lodzie dwa gole sześć na pięć (gol Marka Scheifele w ostatniej drugiej połowie pierwszej połowy w Winnipeg z dodatkowym napastnikiem i gol Jareda McCanna z Seattle po opóźnionym rzucie karnym), był na lodzie przy bramce Bennetta.

Był to pierwszy gol, jaki Faber strzelił na lodzie w tym sezonie.

Gra bez kar

Pantery toczą zniechęcającą grę w przewadze, więc najlepiej jest trzymać się z daleka od Sama Reinharta, Matthew Tkachuka, Verhaeghe i gangu.

Cóż, drużyna Wild wykazała się niezwykłą dyscypliną i nie przyjęła rzutu karnego po raz 13. w historii klubu i siódmy raz na wyjeździe. Z drugiej strony Eriksson Ek zremisował pierwszą z dwóch akcji Wilda w przewadze, co doprowadziło do odbicia strzału Zuccarello przez Boldy’ego i zdobycia trzeciego gola w sezonie.

Spurgeon wznawia jazdę na łyżwach

Kapitan Jared Spurgeon opuścił swój czwarty mecz w ramach wyjazdowej podróży po tym, jak odczuwał ból i sztywność w wyniku kończących sezon w zeszłym roku operacji biodra i pleców. The Wild uznali to za kontuzję dolnej części ciała.

Trener John Hynes powiedział, że doświadczony obrońca powrócił do gry w Minnesocie i wrócił do jazdy na łyżwach.

„To, że jeździ na łyżwach i radzi sobie dobrze, jest pozytywne” – powiedział Hynes. „Więc myślę, że będziemy to po prostu analizować dzień po dniu i zobaczymy”.

Wild twierdzi, że nieobecność kapitana Jareda Spurgeona jest związana z operacjami, ale „częścią procesu gojenia”

Prezes ds. operacji hokejowych i dyrektor generalny Bill Guerin powiedział w zeszłym tygodniu, że Spurgeon będzie pauzował przez kilka dni, a następnie wznowił jazdę na łyżwach. Wszystko więc odbyło się zgodnie z planem. Nie zostało jeszcze zdecydowane, czy Spurgeon spotka się z zespołem pod koniec podróży w Filadelfii czy Pittsburghu.

„Nie przepychałem tej koperty z (trenerami)” – powiedział Hynes. „Przetrwamy (przez kilka następnych dni), a potem zobaczymy, gdzie on się znajduje”.

(Zdjęcie: Sam Navarro / Imagn Images)