Kara w doliczonym czasie gry sprawia, że ​​Granada jest druga w kolejnym szalonym meczu w Castellón

Bramka Uzuniego strzelona w doliczonym czasie gry po rzucie karnym „wskazanym” przez VAR zapewniła Granadzie zwycięstwo w poniedziałek na SkyFi Castalia przeciwko Castellónowi, którego ciągłe poszukiwanie bramki sprawiło, że zaczęli tracić punkty na tablicy wyników i wyjść na prowadzenie. aby zobaczyć, jak stracili dwa punkty, a na koniec trzy, które zasłużyły na to, aby zespół Nasridów zajął drugie miejsce

Granada wyszła z dobrej pozycji, nie pozostawiając miejsca Castellón i broniąc się przed bramką, aby uniknąć lokalnego zagrożenia. W ten sposób Uzuni miał pierwszą szansę po tym, jak Van den Belt nie wybił piłki, ale jego strzał przeciwko Crettazowi był wysoki.

Albinegros nie zareagowali, a Granada czuła się komfortowo na boisku, na którym doszło do dwóch przerw w dostawie prądu: pierwsza trwała trzy minuty po osiągnięciu 10 minut, a druga trwała 30 sekund w 19. minucie.

W końcu goście objęli prowadzenie po luźnej piłce w polu karnym po nieudanym odbiciu Chirino, co wykorzystał Reinier.

Cios obudził Castellóna, który szybko zareagował i odmienił wynik, a głównym bohaterem był Suero. Najpierw było dośrodkowanie Willemsa z lewego skrzydła, który skierował się na przód małej przestrzeni, aby wyrównać, a już dwie minuty później miejscowy rozgrywający zdołał odwrócić wynik świetnym uderzeniem z ponad 20 metrów. po przyjęciu przez obronę gości odrzucenia, którego Mariño nie mógł powstrzymać.

Tuż przed przerwą Raúl Sánchez mógł zwiększyć przewagę Castellón po długim wrzucie z autu przez Crettaza, który dotarł w pole rywali, ale nie był w stanie strzelić gola. Strzelił szeroko, a Mariño wybił piłkę Seuntjensowi na rzut rożny.

Po wznowieniu gry Granada zaskoczyła Castellón. Huerta de Aza zwrócił uwagę na budzący wątpliwości faul Villahermosy, który zakończył się dośrodkowaniem Brau z drugiego słupka, który pokonał Crettaza na 2:2 i już po czterech minutach drugiej połowy był remis.

Castellón utrzymał inicjatywę, ale nie mógł stworzyć zagrożenia na bramce rywali, natomiast Granada czekała z tyłu i przeszła do kontrataku. Uzuni miał szansę wyprzedzić swoją drużynę w pojedynku jeden na jednego z Crettazem, ale miejscowy bramkarz wygrał mecz i uratował albinegrów.

Stanowiło to zachętę dla Castellóna, który miał dwie okazje do wytrącenia równowagi w meczu. Strzał Douglasa został najpierw odrzucony przez Mariño, a kolejny strzał zza pola karnego Van den Belta minął na prawo od bramki Granady.

Castellón nadal próbował i kiedy dobiegła 81. minuta, strzał Calatravy z pola karnego trafił w poprzeczkę.

Po przewróceniu Castellón po kontrataku gości i po rzucie rożnym kilku zawodników zakwestionowało rozdzielenie piłki i mimo że asystent zasygnalizował spalonego, VAR zażądał od Huerty de Azy zasygnalizowania rzutu karnego. Uzuni wziął na siebie odpowiedzialność i zdobył 2-3 dla Granady.

W długiej i pełnej napięcia akcji Jesús de Miguel stawił czoła Mariño, ale jego strzał minął obok bramki.

Karta techniczna:

2. Castellón: Crettaz; Chirino, Willems (Flakus, min. 93), Alberto Jiménez; Van den Belt, Villahermosa (Salva Ruiz, min. 59), Mamah (de Miguel, min. 83), Raúl Sánchez, Suero (Calavera, min. 93) Calatrava i Seuntjens (Douglas, min. 59)

3. Granada CF: Mariño; Rubén Sánchez (Weissman, min. 79), Wiliiams (Brau, min. 30), Miguel Rubio, Ignasi Miquel; Hongla, Sergio Ruiz, Reinier (Pablo, min. 64), Józwiak (Citaishvili, min. 64); Lucas Boyé (Ricard, min. 79) i Uzuni.

Sędzia: Huerta de Aza (komitet kanaryjski). Upominał Villahermosę, Calatravę i Raúla Sáncheza z Castellón oraz Brau i Williamsa z Granady. Wysłał Ignasiego Miquela za podwójną żółtą kartkę (57 i 95 minut).

Bramki: 0-1 Reinier, min. 26; 1-1 Serum, min. 32; 2-1 Serum, min. 34; 2-2 Brau, min. 49; 2-3 Uzuni (p), min. 90).

Incydenty: Mecz przypadający na jedenasty dzień rozgrywek Hypermotion League rozegrany na stadionie SkyFi Castalia w deszczową noc w stolicy La Plana, który ograniczył napływ widzów, gromadząc 9 431 kibiców.

Gra została przerwana na trzy minuty od 10. minuty z powodu braku prądu w dwóch wieżach oświetleniowych znajdujących się na południowej bramce, a na 30 sekund w 19. minucie wyłączone były także cztery wieże oświetleniowe.