VAR uratował rekord Ansu Fatiego… a Camarda zaczęła płakać

Zachorowalność w Mediolanie-Brugii została spowodowana obecnością Francesco Camarda (Mediolan, 3.10.2008). Nieobecność Tammy Abraham z powodu kontuzjii z Luka Jović (niezarejestrowany w Champions) „zmusił” Paulo Fonsecę do „zadzwoń” do „bombowca Rossonero”: Mówią, że na początku swojej kariery w drużynie młodzieżowej strzelił 485 goli w 89 meczach.

Camarda wchodzi za Moratę.Lapresse

Młody Camarda wiedział już, jak to jest tworzyć historię z Milanem. Nie na próżno jest najmłodszym zawodnikiem (15 lat i 260 dni)debiut w Serie A.

W meczu przeciwko Brugii dostał nową szansę na wpis do Księgi Guinnessa… Ligi Mistrzów. Camarda (16 lat i 226 dni) może zdetronizować Ansu Fatiego (17 lat i 40 dni) z Barcelony jako najmłodszego strzelca Ligi Mistrzów.

Najmłodsi gracze, którzy strzelili gola w Lidze Mistrzów

• 17 lat i 40 dni: Ansu Fati (Inter – Barcelona 1–2, 10.12.19)
  • 17 lat i 68 dni: Lamine Yamal (Monako – Barcelona, ​​19.09.24)
  • 17 lat i 119 dni: George Ilenikhena (Antwerpia – Barcelona 3-2, 13.12.23)
  • 17 lat i 149 dni: Antonio Nusa (Porto – Club Brugge 0–4, 13.09.22)
  • 17 lat i 194 dni: Peter Ofori-Quaye (Rosenborg – Olympiakos 5:1, 10.01.97)
  • 17 lat i 215 dni: Mateo Kovačić (GNK Dinamo – Lyon 1–7, 12.07.11)
  • 17 lat i 217 dni: Cesc Fàbregas (Arsenal – Rosenborg 5:1, 12.07.04)
  • 17 lat i 217 dni: Bojan Krkić (Schalke – Barcelona 0:1, 01.04.08)
  • 17 lat i 240 dni: Martin Klein (Panathinaikos – Sparta Praga 2:1, 27.02.02)
  • 17 lat i 263 dni: Breel Embolo (Bazylea – Łudogorec 4:0, 11.04.14)
  • 17 lat i 289 dni: Jude Bellingham (B. Dortmund – Manchester City 1-2, 14.04.21)
  • 17 lat i 300 dni: Aaron Ramsey (Fenerbahçe – Arsenal 2–5, 21.10.08)

Miał zamiar to osiągnąć. Faktycznie, udało mu się. Włoska „9” wkroczyła na miejsce Moraty już przy stanie 3:1 w 75. minucie. Dwanaście minut później, w 87. minucie, trafił do siatki. Reijnders dośrodkował i skierował się do siatki tyłem do bramki.