Mahomes poniża Purdy’ego, więc Chiefs pozostają jedynymi niepokonanymi

mi11 lutego 2024 roku na boisku Allegiant Stadium w Las Vegas Kansas City powtórzyło dawkę San Francisco i po dogrywce zgarnęło trofeum Vince’a Lombardiego. W sezonie zasadniczym 2024 49ers i Chiefs ponownie stanęli przeciwko sobie i historia nie była taka inna.

Patrick Mahomes pokonał dwa przechwyty i wykonał kilka świetnych zagrań nogami, a Kansas City Chiefs pozostali jedyną niepokonaną drużyną w lidze, pokonując w niedzielę San Francisco 49ers 28-18 w rewanżu o Super Bowl.

Stawka i jakość gry nie były na tym samym poziomie, co osiem miesięcy temu, kiedy Mahomes and the Chiefs (6:0) pokonali po dogrywce 49ers (3-4), 25:22 i sięgnęli po tytuł Super Bowl w pięć sezonów.

Jednak wynik był taki sam: Kansas City wygrało piąty mecz z rzędu z San Francisco, w tym dwa Super Bowl.

Chiefs utrzymują hegemonię nad 49ers

Mecz miał potencjalnie wysoką cenę dla San Francisco, ponieważ gwiazdor Brandon Aiyuk został zniesiony z boiska po uderzeniu w prawe kolano podczas łapania piłki pod koniec pierwszej połowy.

49ers WR Brandon Aiyuk wypadł z boiska po kolizji przed przerwąX: @_MLFootball

Nieporozumienie w komunikacji między rezerwowym łapaczem Ronniem Bellem a Brockiem Purdym doprowadziło do przechwycenia przez Chrisa Rolanda-Wallace’a. Następnie Chiefs zamienili to w przyłożenie, częściowo dzięki biegowi Mahomesa na 33 jardy, który był jego najdłuższym biegiem w sezonie zasadniczym.

Następnie Mahomes strzelił gola po biegu na 1 jard i zdobył czwartego gola, co było jego pierwszym szybkim przyłożeniem od sezonu 2022.

Rozgrywający Chiefs wykonał w tym sezonie 16 z 27 podań na odległość 154 jardów, a także ma na swoim koncie osiem przechwytów i sześć podań przyłożenia. Ale to wystarczyło, aby Kansas City zostało dziesiątym obrońcą tytułu mistrza Super Bowl i rozpoczęło kolejny sezon sześcioma zwycięstwami z rzędu.

Purdy nie był dużo lepszy, ponieważ obrona była lepsza w tym meczu. Wykonał 17 z 31 podań na odległość 212 jardów, do czego dołożył dwa przyłożenia i trzy przechwyty. Trzeci przechwyt miał miejsce w polu punktowym w połowie czwartej kwarty, gdy San Francisco próbowało wrócić.