Sędzia Racing de Ferrol-Huesca w swoim prywatnym samochodzie w eskorcie policji

Mecz pomiędzy Wyścigi Ferrol i Huesca, który zakończył się wynikiem 0:0, wywołał wiele kontrowersji. Bramka nie została uznana ze względu na spalony, a przede wszystkim kontrowersyjne wydalenie kapitana RacinguÁlex López umieścił sędziego meczowego w centrum krytyki fanów, Miguel González Díaz.

Orzeczenia arbitrażu nie zadowoliły opinii publicznej W Malaciektóry okazywał złość sędziemu na boisku i poza nim. Odkąd Gonzaleza Diaza Opuścił stadion swoim prywatnym pojazdem i musiał być eskortowany przez funkcjonariuszy policji.

Rozbieżność, która przychodzi z daleka

Kontrowersyjne wydalenie Alexa Lopeza Tuż przed przerwą doszło do akcji, która wywołała gniew miejscowych zawodników i kibiców, ale nie był to jedyny przypadek, gdy González Díaz wyrzucił zawodnika drużyny Ferrol w pierwszej połowie. W zeszłym sezonie w Leganés-Racing de Ferrol ten sam sędzia wyrzucił Davida Castro i zwrócił uwagę na kontrowersyjny rzut karny w 26. minucie pierwszej połowy, kiedy drużyna departamentalna wygrała 0:2. Akcja, która kosztowała go karę od CTA.