Jaén Paraíso Interior FS błyszczy w swoim pierwszym meczu u siebie z imponującym wynikiem 5-2

Nowy sezon rozpoczyna się na Olivo Arena i przy tej okazji w drugim dniu zawodów Primera RFEF Futsal Jaén Paraíso Interior FS zmierzył się z Noia Portus Apostoli FS.

Nie trzeba było długo czekać, aby mieszkańcy Jaen dali pierwszą radość drużynie Yellow Tide zgromadzonej na Olivo Arena. Dani Zurdo otworzył wynik po wysokiej jakości bramce, ale choć gospodarze szybko objęli prowadzenie, to Galicjanie również szukali swojej okazji, żądając świetnego zatrzymania od Dudu.

Szanse były natychmiastowe i już w 8. minucie, po wytrenowanej grze z rzutu rożnego, Jaén Paraíso Interior FS objął nowe prowadzenie. Jednak Noia szybko wyrównała w 7. minucie, ale już minutę później jeden z wicemistrzów świata, Mati Rosa, ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1, zapewniając wyraźną przewagę Jaén.

Połączenie Michela i Daniego Zurdo podczas meczu sprawdziło się doskonale. W kontrataku Michel chwycił piłkę, a Dani posłał ją do siatki, podwyższając wynik na 3-1. Obaj gracze odegrali kluczową rolę w osiągnięciu tego celu. Atak był kontynuowany z dużą intensywnością, a inny z wicemistrzów świata, kapitan Alan Brandi, zdobył 4-1. Wreszcie Mati Rosa zamknął spektakularną pierwszą połowę wynikiem 5:1 dla Jaén Paraíso Interior FS.

W ostatnich minutach pierwszej połowy i na początku drugiej galicyjska drużyna zdecydowała się na grę bramkarzem-graczem, starając się zniwelować różnicę. Jednak obrona Jaén dobrze oparła się atakom Noia, które miały na celu zmniejszenie wyniku. Pomimo presji Galicjanie zdołali zdobyć bramkę dopiero w 38. minucie, kiedy Rubi podwyższył na 5:2.

Pierwszy mecz sezonu na Olivo Arena zakończył się spektakularnym zwycięstwem zawodników z Jaén, popychanych przez bezwarunkową Mareę Amarillę, która już marzy o wielkich golach w tym sezonie.

KARTA TECHNICZNA

JAEN PARAÍSO INTERIOR FS

Rozpoczynają Dudu (P), João Salla, Dani Zurdo, Michel i Cristian Rubio

W meczu uczestniczyli także Espindola (P), Renato, Alan Brandi (C), Chino, Franklin, Mati Rosa i Antoniazzi

NOIA PORTUS APOSTOLI FS

Kwintet; Schutt (P), Diego, Rubi, David Pazos, Garrincha.

Oni także wzięli udział; Raggiati, Montero, Altamirano, A. Garcia, Pirata, M. Prea, Koeman

Cele:

Dani Rubio (1′, 10′), Mati Rosa (9′, 18′), Alan Brandi (12′). W drużynie gości Alex García (6′) i Rubi (38′).

Dostali reprymendę od lokalnego zespołu Michela oraz przyjezdnych Diego i Davida Pazosów