Zakończenie filmu i porażka At.Baleares w Sabadell

Atlético Baleares wciąż liże rany po porażce z Nova Creu Alta. Bardzo mocny cios po wielkim wysiłku, jaki podjął, aby doprowadzić do remisu po pięknym golu Sergio Moreno w jego pierwszym meczu w roli startera. Wolej, który trafił w 100. minucie meczu.

Napastnik Balearów nie mógł się powstrzymać i po zdjęciu koszulki zobaczył drugą żółtą. Wydawało się jednak, że mecz dobiegł końca. Nic bardziej mylnego, w meczu, w którym sędzia González Rodríguez dołożył osiem minut, w dalszym ciągu nie brakowało scen pełnych napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji spowodowanych przerwami i sporami.

Po akcji, w której Balearczycy faulowali swojego zawodnika, gra zakończyła się drugim rzutem karnym dla Sabadell, tym razem za zagranie ręką i drugim golem z 11 metrów autorstwa Majorki Sergio Cortésa. Totalne szaleństwo, a nawet inwazja polowa w Nova Creu Alta, ale gra się nie skończyła.

Baleary były kłębkiem nerwów, trener Jaume Mut po raz drugi został wydalony i zostanie ukarany za powtarzające się przewinienia. Należało uspokoić niektórych zawodników Atlético Baleares, którzy stracili rozum.

A w grze było już sporo kar dla niebiesko-białych wczoraj na żółto. Pierwszy rzut karny w meczu, który kontrolowali, już skomplikował sytuację, rzut karny na korzyść Harlequinados, gdy Josep Jaume upadł na ziemię w grze bez niebezpieczeństwa, być może tak nie było, ale obrońca powinien unikać odkładania go na talerz dla napastnika.

Ale Atlético Baleares dokonało najtrudniejszej rzeczy, Dani Plomer zremisował w 88. minucie, wydawało się, że to rozwiązanie. Nic nie może być dalsze od prawdy, rzadko widuje się trzy gole w doliczonym czasie gry. Sabadell strzelił 2:1 w 97. minucie, Sergio Moreno zremisował w 100. minucie, a Sergio Cortés strzelił ostatnie 3:2 w 106. minucie.

Jaume Mut ubolewał: „Wygląda na to, że ci, którzy nie płaczą, nic nie osiągają. Sabadell narzekał przez cały tydzień. Musiałem oglądać ostatnie 15 minut meczu Ib3 (został wyrzucony z boiska) i ostatnia kara mogła być Nie wiem, ale wynika to z faulu, jaki popełnili przeciwko nam, Jaume Polowi, i gwizdka przeciwko nam. Było zbyt wiele warunków, minęły cztery minuty więcej, niż powiedziałem. Musimy po prostu poświęcić czas na podniesienie morale graczy, którzy są tam bardzo wzruszeni i dobrze przygotowują się do tygodnia”.