Powód, dla którego Juanma Castaño jest podekscytowany El Clásico pomiędzy Realem Madryt a Barceloną: "Mam to uczucie"

W najbliższą sobotę Real Madryt i Barcelona rozegrają nowe El Clásico na Santiago Bernabéu w 11. kolejce ligi. Blaugranas wyjdą na prowadzenie z trzema punktami przewagi nad drużyną Ancelottiego dzięki zwycięstwu w niedzielę z Sevillą. Barça pokonała Andaluzyjczyków 5:1 po deblu Lewandowskiego i Pabla Torre’a oraz kolejnym golu Pedriego.

Podopieczni Hansiego Flicka wrócili po przerwie selekcyjnej z obowiązkiem zwycięstwa, aby utrzymać dystans od Realu Madryt i do przerwy mecz był już na dobrej drodze. W dniu, w którym kontuzjowany Fermín, Dani Olmo, a zwłaszcza Gavi powrócili do powołania, przed startem Eric García został usunięty z podstawowej jedenastki i został zastąpiony przez Ansu Fati. Po 20 minutach doszło do kontrowersji w meczu, kiedy Sędzia podyktował rzut karny za faul Peque na Raphinha, który Lewandowski wykorzystał i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Niedługo potem Kontratak Lamine’a Yamala zakończył się świetnym strzałem Pedriego zza pola karnego i było już 2:0. A przed przerwą Strzał Rahinhy został wykorzystany przez Lewandowskiego z małego pola karnego i było już 3:0.

EFE

Roberta Lewandowskiego

W drugiej połowie mogliśmy przeżyć najważniejszy moment meczu, czyli z Powrót Gaviego na boiska po jedenastu miesiącach kontuzji. Stadion Lluis Companys przyjął zawodnika gorącą owacją, który wchodząc na boisko otrzymał od Pedriego opaskę kapitańską. Ponadto widzieliśmy dublet Pabla Torresa. Pierwszą bramkę zdobył po podaniu Koundé y drugi serwisem z rzutu wolnego, który nikogo nie dotyka i zaskakuje Nylanda.

Gavi wchodzi na boisko jedenaście miesięcy po kontuzji

EFE

BARCELONA, 20.10.2024. – Pomocnik Barcelony Pedri (i) zakłada opaskę kapitańską Gaviemu, gdy ten wchodzi na boisko podczas meczu LaLiga pomiędzy FC Barcelona a Sevilla FC w tę niedzielę na stadionie Lluis Companys. EFE/Alejandro García

Ze swojej strony Real Madryt zdobył trzy punkty dzięki zwycięstwu 1:2 nad Balaídos. Podopieczni Ancelottiego znów rozegrali słaby mecz, ale ich dobra passa bez porażek trwa. Mbappé wyprowadził białych na prowadzenie po świetnym golu zza pola karnego po świetnym strzale, przeciwko któremu Guaita nie mógł nic zrobić. Williot wyrównał po świetnej grze zespołowej, która pozostawiła gracza samego w meczu przeciwko Courtois. Biali wygrali jednak dzięki m.in efektowne podanie Modricia do Viniciusa, który w meczu z bramkarzem Celty nie zawiodł i dał swojej drużynie trzy punkty.

Mbappé i Vinicius byli głównymi bohaterami przy swoich golach, ale Courtois był kolejnym wielkim architektem zwycięstwa drużyny Ancelottiego, ponieważ po raz kolejny uratował drużynę swoimi interwencjami.S. Madryt w dalszym ciągu nie rozegrał dobrego meczu i nadal traci wiele szans swoim rywalom, ale belgijski bramkarz w dalszym ciągu pokazuje, że jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.

Mbappé i Vinicius świętują gola Francuza w Vigo

EFE

Opinia Juanmy Castaño na temat klasyki

W tym Czas niedzielnego spotkania Jeśli chodzi o mecz, zaczynamy teraz rozmawiać o klasyku, który Real Madryt i Barcelona rozegrają w najbliższą sobotę, a to może oznaczać, że jeśli Biali wygrają, będą mieli remis w zakresie prowadzenia; że Barça zdobędzie sześć punktów, jeśli odniesie zwycięstwo na Bernabéu; albo że wszystko pozostanie tak jak dotychczas, a Blaugranas prowadzą z trzema punktami nad swoim wielkim rywalem. Dyrektor El Partidazo de COPE, Juanma Castaño, mówił o tym meczu i podkreślił ogromną różnicę, jaka istnieje w porównaniu z El Partidazo de COPE z poprzednich lat:

Mam wrażenie, że przeżyliśmy wspaniałe El Clásico. Jesteśmy w świetnym momencie dla Barcelony, w momencie dla Realu Madryt, który jest być może słabszy, ale ma kilka megagwiazd i traci trzy punkty. Myślę, że ten mecz wygrał w porównaniu z innymi sezonami.”.