Obrona Chiefs ponownie szokuje 49ers, tym razem z pomocą dwóch debiutantów

SANTA CLARA, Kalifornia — Na 11 minut przed końcem meczu Justin Reid, najbardziej doświadczony obrońca drużyny Chiefs, wykonał wślizg obronił przyłożenie.

Reid użył wszystkich swoich sił, aby odeprzeć blokadę odbierającego San Francisco 49ers, Chrisa Conleya, a następnie owinął ramiona wokół bioder biegnącego Jordana Masona, zatrzymując go zaledwie trzy metry od pola punktowego. Kibice gospodarzy na stadionie Levi’s ryczeli, czując, że 49ers są bliscy odwrócenia sytuacji na boisku Chiefs, którzy odnieśli zabawne zwycięstwo w każdym z trzech poprzednich spotkań obu drużyn.

Jednak po wślizgu Reid poczuł ból w lewej ręce. Dał sygnał swojemu zmiennikowi, debiutanckiemu obrońcy Jadenowi Hicksowi, aby zajął jego miejsce na boisku.

49ers, tracąc dziewięć punktów, stanęli w obliczu krytycznej akcji za trzecią bramkę z linii 5 jardów Chiefs, gdy Hicks był na boisku zaledwie przez swój drugi snap w meczu. Zadanie Hicksa było proste: pomóc obrońcy narożnika Trentowi McDuffie w drabince Conleya. Kiedy Hicks odwrócił wzrok w stronę rozgrywającego Brocka Purdy’ego, znalazł się we właściwym miejscu w polu końcowym, aby wykonać przechwyt w skoku, co było pierwszym wydarzeniem w jego karierze. Przechwyt Hicksa zakończył próbę powrotu 49ers, zapewnił drużynie Chiefs pozostanie niepokonaną po zdecydowanym zwycięstwie 28-18 i okazał się szczytowym momentem znakomitej gry obrony.

„Możesz sobie wyobrazić” – powiedział Hicks – „ale nigdy nie wiesz, jakie to będzie dokładnie uczucie.

„To było niesamowite, widzieć wszystkich chłopaków podekscytowanych. To dobre uczucie.”

Wnioski z 7. tygodnia NFL: Czy 49ers są w zbyt głębokiej dołce? Kim są królowie Północy NFC?

Jednym z najbardziej rozentuzjazmowanych kolegów z drużyny, który pogratulował Hicksowi, był Reid, któremu zaklejono rękę, gdy doszło do dania na wynos.

„To jedność, którą mamy, nie tylko w naszej (wtórnej) sali, ale w całej obronie” – Reid powiedział o sukcesie Hicksa. „Mamy zespół, który naprawdę przygotowuje następnego zawodnika. Pomagamy następnemu człowiekowi, wszyscy jesteśmy zaangażowani i codziennie się komunikujemy. Rozmawiamy o tym: „A co jeśli to się stanie? A co jeśli tak się stanie? Po treningu poświęcamy czas. Spotykamy się w swoim czasie i nadal rozmawiamy (o) zasięgu. To działa i chłopaki są pewni siebie.”

W rewanżu Super Bowl LVIII, meczu, w którym Kansas City odniosło niezapomniane zwycięstwo 25-22 po dogrywce, niedzielna obrona Chiefs była w stanie zakłócić rytm Purdy’ego. Podobnie jak w przypadku Super Bowl, koordynator obrony Chiefs Steve Spagnuolo atakował Purdy’ego tak często, jak tylko mógł. Chiefs (6-0) wywierali presję, uderzali i przechwytywali Purdy’ego, który trzykrotnie przechwytywał.

Jedną z głównych różnic w niedzielę było to, że dwa z przechwytów dokonał debiutant. Podczas gdy Hicks, wybrany w czwartej rundzie, wyjaśniał swoje wnioski w szatni, kilku weteranów wybierało niewybranego debiutanta narożnika, Chrisa Rolanda-Wallace’a.

Na sześć minut przed końcem trzeciej kwarty Roland-Wallace był na boisku, ponieważ rozpoczynający mecz obrońca Jaylen Watson opuścił boisko ze skurczami nóg. Zespół 49ers (3-4) znajdował się na terytorium Chiefs i chciał odzyskać prowadzenie, ale Roland-Wallace znalazł się we właściwym miejscu, aby zapewnić sobie pierwszy przechwyt. Jedzenie na wynos było wynikiem kolejnego ataku Spagnuolo, który wywarł presję na Purdy’ego.

„To bardzo ekscytujące, ponieważ masz szansę zagrać przy piłce” – powiedział Roland-Wallace. „Co tydzień po prostu przygotowuję się tak, jakbym grał, więc kiedy moje nazwisko zostanie wywołane, nie martwię się, że mrugnę”.

zejść głębiej

Chiefs są niepokonani, ale awarie w czerwonych strefach powstrzymują atak

Przed niedzielnym meczem Hicks i Roland-Wallace wykonali łącznie zaledwie 13 snapów w obronie.

Oczekuje się, że Chiefs w dalszym ciągu będą polegać na Roland-Wallace, ponieważ Watson odszedł w czwartej kwarcie z powodu kontuzji lewej kostki. Watson opuścił szatnię o kulach, z lewą kostką i stopą w gipsie.

„Spags wykonuje świetną robotę, korzystając z różnych schematów i grup kadrowych” – powiedział trener Andy Reid o rozwijaniu przez Spagnuolo debiutantów i młodych zawodników. „Jest najlepszy w branży w tym, co robi. Wykonał świetną robotę, tworząc część schematu, a gracze uwielbiają to wszystko. Wszyscy mogą być tego częścią i wnosić swój wkład”.

Według TruMedia, Chiefs wywierali presję na Purdy’ego w 28,1% z jego 40 porażek, w tym 50% w przypadku zagrań po trzeciej próbie.

49ers grali przez większą część meczu bez rozgrywającego Christiana McCaffreya (Achillesa) i przyjmujących Brandona Aiyuka (prawe kolano), Deebo Samuela (choroba) i Jauana Jenningsa (biodro). Spagnuolo przez cały czas pełnił rolę drugoplanowego rozgrywającego, co zmusiło Purdy’ego do wrzucenia piłki w ciasne okienka. W rzeczywistości zewnętrzni obrońcy Chiefs — Watson, Roland-Wallace, Trent McDuffie i Nazeeh Johnson — pojawili się w relacjach prasowych w 59,8 procentach swoich zdjęć, z których najwięcej w sezonie. Według Next Gen Stats kwartet nie pozwolił na odbiór od pięciu celów podczas relacji prasowej.

McDuffie, najlepszy obrońca Chiefs, pozwolił tylko na jedno przyjęcie z odległości 15 jardów do czterech celów przy zasięgu ręcznym.

„Spags świetnie sobie radzi z mieszaniem różnych sytuacji” – powiedział liniowy obrońca Drue Tranquill. „Mieliśmy świetną mieszankę telefonów. Od przeciążenia, które mieliśmy jeden po drugim, niektóre z dwoma wysokimi pociskami i niektóre z człowieka na człowieka, jest różnorodność. Mamy tak wielu dobrych chłopaków, że możemy robić mnóstwo różnych rzeczy.

„Kiedy masz (Chrisa Jonesa) w grze, poświęca się mu ogromną uwagę, co pozwala ci robić pewne rzeczy z ich ochroną (podania), co jest korzystne dla zespołu”.

Końcówka w obronie George Karlaftis trafił Purdy’ego w twarz przed dwoma jego przechwytami. Trzy przechwyty drużyny Chiefs miały miejsce, gdy drugi zawodnik zagrał w drugiej połowie meczu, co stanowiło najwięcej w meczu pod wodzą Spagnuolo, który dołączył do zespołu w 2019 r. Każdy z prezentów Purdy’ego trafił także na terytorium Chiefs.

O początkach Leo Chenala, najbardziej niedocenianego obrońcy Chiefs: „Facet może grać wszystko”

Obrońca Andy Reid, którego najbardziej chwalił, mówiąc, że jego występ był na poziomie All-Pro, to Justin Reid, który prowadził Chiefs z dziewięcioma odbiorami i przechwytem.

Reid zdobył bramkę natychmiast po tym, jak Chiefs nie zdołali wykonać fałszywego puntu w pobliżu środka pola, a bezpośredni strzał trafił w ręce Hicksa, który zyskał tylko jeden jard, podczas gdy musiał zyskać dwa jardy do pierwszej próby.

„Widziałem, że Purdy miał ucisk na twarzy” – powiedział Reid. „Kiedy widzisz presję i widzisz, że facet ma okno do rzucania, daje ci to swobodę, dzięki której możesz wyjść ze słupka. Wiadomo, że piłka wychodzi na zewnątrz, więc mogłem wskoczyć do akcji i zagrać nią.

Kiedy na 11 minut przed końcem 49ers znaleźli się w czerwonej strefie, Spagnuolo zaskoczył Purdy’ego inną taktyką: wpuścił ośmiu obrońców do siatki. Jednak Karlaftis nadal był w stanie uderzyć Purdy’ego, gdy rzucał, a jego podanie zostało przechwycone przez Hicksa. W pojedynku jeden na jednego z prawym obrońcą Coltonem McKivitzem Karlaftis wykonał rotacyjny ruch, który doprowadził do wywierania presji na Purdy’ego.

„Nie mam zamiaru zdradzać przed kamerą wszystkich moich sztuczek” – powiedział Karlaftis, który również zakończył walkę workiem. „Czujesz się przez cały mecz i do pewnego stopnia oddajesz strzał. Tak właśnie było.”

Tuż przed ostatnią minutą Spagnuolo ożywił się, gdy obrona Chiefs zmusiła Purdy’ego do niekompletności po dwupunktowej próbie konwersji 49ers. Spagnuolo odpowiedział, wskazując kilku obrońców i chwaląc ich po ostatnim snapie.

„Rozmawiamy o tym, o sytuacji, w której starają się, aby mecz zakończył się jednym wynikiem” – powiedział Tranquill. „To coś w stylu: «strzelaj, właśnie zdobyliśmy przyłożenie». Naturalną, ludzką reakcją jest zwieszenie głowy. Ale zatrzymasz ich po konwersji dwupunktowej, a nadal będzie to gra na dwa posiadanie.

„To ważna gra, nawet jeśli stracisz przyłożenie. Męczy się o tym przez cały rok.

(Zdjęcie Jadena Hicksa: Kyle Terada / Imagn Images)