Kerala Blasters składają skargę po tym, jak przemoc tłumu wobec kibiców gości utrudniała starcie MDS z KBFC

Obrzucanie butelkami i przemoc fanów Mohammedan SC wobec kibiców wyjazdowych zmuszają Kerala Blasters do złożenia skargi do ISL

Zaledwie dzień po Derbach Kalkuty drużyna Mohammedan SC gościła drużynę Kerala Blasters na stadionie Kishore Bharati. Żółta Armia po fantastycznym powrocie 2:1 opuściła City of Joy ze wszystkimi trzema punktami. Mecz został jednak zepsuty w złym guście z powodu przemocy kibiców, która wybuchła w drugiej części meczu.

Mecz został przerwany na co najmniej pięć minut po tym, jak kibice Mohammedan SC zaczęli rzucać butelkami na boisko i kibiców gości. Czarne Pantery spotkały się z krytyką w mediach społecznościowych za ten incydent. Co więcej, Kerala Blasters złożyli również oficjalną skargę do Indian Super League, aby zapytać w tej sprawie.

Minimalny wiek: 18+
Minimalny depozyt: 500 funtów.

Wymóg zakładów: 40x (depozyt + bonus)
Obowiązują Warunki i Zasady

Fani mahometańscy zakłócają spotkanie ISL

Przełomowy moment spotkania nastąpił, gdy kibice gości Kerala Blasters zaczęli świętować zdobytą bramkę. Nie zostało to jednak przyjęte łaskawie przez kibiców gospodarzy, którzy zaczęli rzucać w kibiców gości butelkami, butami i kamieniami. Ze względu na bezpieczeństwo kibiców gości, sekcja kibiców gości również została na jakiś czas zamknięta i otoczona kordonem.

Te incydenty przynoszą zły posmak indyjskiej piłce nożnej. Frustracja kibiców gospodarzy wzrosła, gdy Kerala Blasters rozpoczęli wielki powrót. Chaos na trybunach trwał nadal, gdy obrzucano kamieniami. Ostatnia kropla nadeszła, gdy na trybunach pozostawiono petardy, powodując poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa. W takich warunkach mecz został przerwany, a piłkarze zostali ostatecznie eskortowani z boiska.

Następnie Kerala Blasters utrzymywała, że ​​skontaktowała się z władzami w Kalkucie, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji. Ponadto zespół oficjalnie złożył skargę do ligi w związku z tym niesmacznym incydentem.

Oficjalne oświadczenie Kerala Blasters

Kerala Blasters FC jest głęboko zaniepokojony doniesieniami o agresji, której doświadczyli nasi kibice podczas naszego ostatniego meczu w Kalkucie. Bardzo poważnie podchodzimy do dobrego samopoczucia i komfortu naszych kibiców, ponieważ stanowią oni integralną i kluczową część klubu, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

Skontaktowaliśmy się z odpowiednimi władzami w Kalkucie i ligą, aby w pełni zrozumieć sytuację i podjęliśmy niezbędne działania. Obowiązkiem każdego klubu jest zapewnienie kibicom bezpiecznego środowiska podczas uczestnictwa w meczach. W piłce nożnej nie ma miejsca na takie zdarzenia i należy je ograniczać ze względu na bezpieczeństwo zawodników, działaczy i kibiców.

Nasi kibice zawsze byli przy nas na dobre i na złe, a my dokładamy wszelkich starań, aby ich wrażenia z meczu były bezpieczne, wygodne i przyjemne. Wzywamy naszych fanów, aby nadal zachowywali się wzorowo i tak jak zawsze, nadal z pasją wspierali zespół.

Wybór redaktora

Riyad prawie potwierdzony jako miejsce mega aukcji IPL 2025, data starcia z pierwszym testem IND vs AUS