Josh Allen rozwinął się jako menadżer gier, a niedzielne zwycięstwo pokazuje, dlaczego jest to kluczowe dla Billsa

ORCHARD PARK, NY — Josh Allen, menadżer gry?

Nie tak dawno temu fani Buffalo Bills śmiali się z tego, że Allen był po prostu starym, wielkim golden retrieverem w roli rozgrywającego – dużym, hałaśliwym i chętnym do pomocy. Były to oczywiście te chwile, kiedy tarzał się we własnych brudach albo przewracał lampę w salonie.

Allen zdobył mnóstwo przyłożeń, ale mógł popełniać błędy jak nikt inny. Frustracja pociągała za sobą ryzykowne zachowania. Pokusy Heroballu okazały się katastrofalne.

Przez ostatni miesiąc ofensywa Billsów z trudem się odnalazła. Nawet podczas poniedziałkowego wieczornego zwycięstwa nad New York Jets szerzyły się niechlujstwo i lekceważenie.

Tak więc Bills był w niedzielne popołudnie i był wygwizdywany w domu.

Zasłużyli na to. Dominowała nad nimi drużyna piłkarska Temu, Tennessee Titans. Chociaż Bills zdobyli przyłożenie przy jednym ze swoich posiadania w pierwszej połowie, w pozostałych pięciu przejazdach zaliczyli 17 zagrań na 24 jardy, a do przerwy prowadzili 10-7.

Wpływ Amari Coopera, wielki dzień Grega Rousseau: wygrywają obserwacje Billa z Tytanów

Ale Allen i chaotyczny atak nie wpadli w panikę. Drugi tydzień z rzędu Bills zwyciężyli dzięki cierpliwości. Po tym, jak na początku stracili dwa punkty, nie wzdrygnęli się i nieprzerwanie zdobyli wszystkie punkty, zapewniając zwycięstwo 34-10 na stadionie Highmark.

Buffalo bezproblemowo pozyskało nowego przyjmującego Amari Coopera, uporało się z kończącą mecz kontuzją barku odbierającego Curtisa Samuela w pierwszym podaniu i nadal zmuszało Tennessee do poddania.

Allen po raz setny wystartował w NFL, uzyskując imponujący występ w porównaniu z rewolwerowcem z Uniwersytetu Wyoming, który przybył tu sześć lat temu.

„Wygląda na to, że miał już 100 niesamowitych występów” – powiedział Cooper o swoim pierwszym meczu z Allenem. „Myślę, że nie było inaczej. Wyszedł tam; zrobił swoje, jak zwykle.

Cóż, nie dokładnie tak, jak Allen robił to przez całą swoją karierę, Amari, ale tak właśnie było w tym sezonie.

W dziewiątym meczu z rzędu, włączając play-offy, Allen nie przechwycił piłki. Nie zrobił tego od zeszłorocznego finału sezonu zasadniczego przeciwko Miami Dolphins, w którym zaliczył 373 próby. Został trzecim rozgrywającym w historii NFL, który rozpoczął sezon z dwucyfrowymi podaniami przy przyłożeniach i bez przechwytów w siedmiu meczach, dołączając do Milta Pluma w 1960 r. i Alexa Smitha w 2017 r.

„Kontroluje dynamikę” – powiedział Bills, który opuścił bramkarza Dion Dawkins. „Kiedy zdarzają się przechwyty, szybko zmienia się dynamika gry. Lepsze trzy trafienia niż przechwyt każdego dnia.

Josh Allen nadal nie przechwycił w tym sezonie, co stawia go w rzadkim towarzystwie. (Gregory Fisher / Imagn Images)

Allen miał szczęście. Obrońcy Jets i Baltimore Ravens wykonali kilka podań Allena, które trafiły ich w dłonie. Witryna analityczna For The Numbers śledzi „rzuty warte przechwytu”, czyli te, które są uważane za prawdopodobne, ale z jakiegoś powodu tak się nie stało, a do niedzieli Allen przegrywał pięcioma takimi podaniami. Wskaźnik „zagrań wartych zdobycia bramki” opracowany przez Pro Football Focus, który obejmuje fumble, dał Allenowi wynik 5,0%, najwyższy od 5,1% w jego debiutanckim sezonie i ustępując jedynie Jalenowi Hurtsowi wśród rozgrywających z co najmniej 100 stratami.

To powiedziawszy, przed ostatnim sezonem posezonowym Allen od grudnia 2022 r. nie rozegrał kolejnych meczów bez przechwytu. W ubiegłym roku był odbierany ze wszystkich meczów z wyjątkiem trzech w sezonie zasadniczym.

„Właśnie znaleźliśmy sposób” – powiedział Allen. „W pierwszej połowie nie wyglądało na to, że będzie ładnie, ale zwycięstwo w taki sposób, w jaki to zrobiliśmy, wiele mówi do chłopaków w szatni”.

Cooper upuścił pierwsze podanie, które rzucił mu Allen. Złapanie spowodowałoby trzecią i 1, ale zamiast tego doprowadziłoby do jednego z czterech puntów za trzy i aut. Najdłuższa jazda Buffalo przed przerwą trwała pięć zagrań, zdobył 2 jardy i uzyskał czas 2:53.

Do przerwy Tennessee prowadził w pierwszych próbach 13:3, 218:90 jardów, w akcjach 38:20 i miał przy piłce 9:38 dłużej.

„Słyszymy fanów” – Dawkins powiedział o buczeniach. „Żyjemy tym. My też jesteśmy sfrustrowani. Ale daj sobie chwilę.

„Będziemy grać na swoim rytmie. Kiedy już to zrobimy, jak widzisz, jest to przerażające.

Gdy wyłonią się tożsamości drużyn wokół NFL, Bills będą spokojni, o ile Allen pozostanie opanowany. Tak, flirtowali z katastrofą w meczu z Jets, ale Bills grali z nieustępliwością, która podkreślała, że ​​droga do tytułu AFC East wciąż wiedzie przez nich.

W drugiej połowie Buffalo zdobywał gole przy każdym posiadaniu piłki, a Cooper odegrał kluczową rolę.

Jego drugim celem było przyłożenie z 12 jardów, które zapewniło Buffalo prowadzenie w niecałe pięć minut po rozpoczęciu trzeciej kwarty. Jego trzeci cel, chwyt z 19 jardów wzdłuż lewej linii bocznej podczas następnej jazdy, dał Tylerowi Bassowi bramkę z gry z 28 jardów. Czwarty cel Coopera, złapanie i ucieczka z 27 jardów, padł po czterech zagraniach, po czym Allen dostrzegł tylnego Ty Johnsona, który w pierwszej akcji czwartej kwarty uzyskał przyłożenie z odległości 4 jardów. Piątym celem Coopera było złapanie z 8 jardów w pierwszych czterech próbach, po czym Bass kopnął do kosza z gry z 30 jardów i na 9:26 do końca było 27-10.

A więc to nie przypadek, że gdy Cooperowi zrobiło się gorąco, obraza również.

„To prawda” – powiedział Allen. „Za każdym razem, gdy masz zawodnika jego kalibru, wymaga on szczególnej uwagi. Jeśli tego nie zrobisz (zwrócisz szczególną uwagę), prawdopodobnie rzucimy mu piłkę.

Cztery przyjęcia Coopera miały łącznie 66 jardów. Nowicjusz, odbierający Keon Coleman, cztery razy złapał piłkę na 125 jardów i był o krok od dodania chwytu po przyziemieniu z 12 jardów. Khalil Shakir, wciąż zmagający się z dyskomfortem w prawej kostce, trafił wszystkie siedem celów z odległości 65 jardów. Tight End Dalton Kincaid wykorzystał w drugiej połowie dwa długie upadki w trzeciej połowie i zakończył trzema przyjęciami na odległość 52 jardów.

Cooper nie widział piłki podczas ostatniego przejazdu, który zakończył się 16-jardowym przyłożeniem debiutanta Raya Davisa, który dał wszystkim trzem obrońcom Billsa punktację. James Cook strzelił jedynego niszczyciela Billsów w pierwszej połowie.

Tymczasem Allen pobiegł trzy razy. Prawdopodobnie mniej więcej tak preferuje trener Billsa, Sean McDermott, w skutecznym ataku, gdy trzech tylnych obrońców dzieli się siniakami nagromadzonymi podczas trudnego dystansu, a Allen zajmuje się resztą.

„To wynika z zaufania, jakim gracze darzą trenerów, oraz zaufania, jakie trenerzy pokładają w zawodnikach” – powiedział McDermott, „dokonując kluczowych zmian, znając naszych zawodników i wiedząc, co robią najlepiej. Zwykle, gdy dajesz im to, co potrafią najlepiej, są w stanie to wykonać i pokazać, kim naprawdę są.