Celta Vigo 1 Real Madryt 2: Mbappe ponownie zdobywa bramkę, przyjęcie Ancelottiego i Modrić przechodzi do historii

Real Madryt zapewnił sobie zacięte zwycięstwo nad Celtą Vigo po golach Kyliana Mbappe i Viniciusa Juniora, a wieczny Luka Modrić stał się najstarszym zawodnikiem klubu, który wystąpił w meczu o stawkę.

Sobotni triumf oznaczał, że Real Madryt zrównał się punktami z Barceloną, która w niedzielę (21:00 czasu lokalnego, 20:00 czasu brytyjskiego i 15:00 ET) zagra z Sevillą u siebie, a także wywarł presję na drużynę Hansiego Flicka na tydzień przed niedzielnym El Clasico na stadionie Liverpoolu. Bernabeu.

Oznacza to również, że Carlo Ancelotti zanotował 200 meczów La Liga (143 zwycięstwa, 33 remisy i 24 porażki) prowadząc Madryt, a jego zespół ma za sobą 42 mecze z rzędu bez porażki w rozgrywkach, a rekord wszechczasów to wynik Barcelony 43.

To dobra wiadomość.

Jednak za tymi dobrymi wynikami nie wszystko było takie proste, a Ancelotti przyznał, że jego odnowiony skład nie do końca zadziałał tak, jak planował.

„Tak, mamy wiele problemów, ale pozytywne rzeczy są takie, że mamy w lidze o jeden punkt mniej niż (w tym momencie) w zeszłym sezonie i wygrywamy, próbując znaleźć właściwą drogę” – dodał. poinformowało źródło Room, wypowiadające się anonimowo, aby chronić relacje Sportowiec.

Mario Cortegana omawia główne tematy rozmów z Vigo.

Mbappe wyróżnia się wśród kontrowersji

We wtorek prawnik Kyliana Mbappe złożył oświadczenie we francuskiej stacji telewizyjnej TF1. Powiedziała, że ​​napastnik Realu Madryt uważa, że ​​„nie ma mu nic do zarzucenia” po doniesieniach łączących go z rzekomym gwałtem w Szwecji.

Zarzuty pojawiły się po raz pierwszy po tym, jak szwedzkie media doniosły, że sztokholmska policja prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego gwałtu, do którego doszło w mieście, oraz że w ramach tej sprawy funkcjonariusze odwiedzili hotel, w którym Mbappe i kilku jego przyjaciół przebywali podczas przerwy międzynarodowej.

„Nie jestem tutaj, aby komentować spekulacje. Nie sądzę, żeby miało to na niego jakikolwiek wpływ” – powiedział w piątek Ancelotti o Mbappe. „Wykorzystał przerwę, aby znacznie poprawić swoją formę i zregenerować siły po kontuzji. Widzę go w niemal 100% fizycznej i psychicznej formie.”

Każdy, kto widział rozgrzewkę Francuza na Balaidos, nie byłby zaskoczony jego golazo. Mbappe strzelił już kilka świetnych bramek w stylu tej, którą strzelił w 20. minucie, umieszczając piłkę w górny róg z krawędzi pola karnego.

W 12 meczach w koszulce Realu Madryt strzelił osiem goli i jedną asystę. Mbappe świętował swoje ostatnie zwycięstwo, biegając, ściskając kolegów z drużyny, a następnie podchodząc do linii bocznej, aby napić się wody i otrzymać instrukcje od Ancelottiego.

Kylian Mbappe świętuje zdobycie pierwszego gola dla Realu Madryt (Florencia Tan Jun/Getty Images)

Napastnik nie był jednak do końca uspokojony i wrócił na boisko, aby rozpocząć drugą połowę w taki sam sposób, w jaki ją opuścił po przerwie: protestując przed sędzią.

Następnie kontynuował grę na lewym skrzydle, a Vinicius Jr, z którym rozmawiał w tunelu, grał w środku pola. Następnie zamienili się miejscami i kiedy Mbappe znajdował się w polu karnym i próbował wykorzystać podanie Jude Bellinghama, jego apelacja o rzut karny została odrzucona po starciu z byłym obrońcą Newcastle Javierem Manquillo.

Mbappe zszedł z boiska w 82. minucie za Daniego Ceballosa, a jego gesty na ławce rezerwowych podsumowały pełną napięcia końcówkę meczu Realu Madryt: napastnik został przyłapany na proszeniu Thibauta Courtoisa, aby nie grał piłką, aby marnować czas.

Mimo to sięgnął po kolejne trofeum MVP.

Problem formacyjny Ancelottiego

Był to pierwszy mecz Realu Madryt bez Daniego Carvajala, który będzie pauzował do końca sezonu z powodu poważnej kontuzji kolana.

Nie zabrakło oczywiście chwili na wspomnienie drugiego kapitana drużyny w postaci napisu na koszulkach, w jakich jego koledzy z drużyny wychodzili na boisko. „Dużo siły, Dani!” to przeczytało.

Już od początku meczu dało się odczuć brak prawego obrońcy. Wielką niespodzianką było to, że Ancelotti używał formacji hybrydowej – w niektórych fazach z czwórką obrońców, a w innych z Ederem Militao, Aurelienem Tchouameni i Antonio Rudigerem jako trzema środkowymi obrońcami – oraz dwoma skrzydłowymi, Lucasem Vazquezem i Franem Garcią. który zastąpił Ferlanda Mendy’ego.

„Stanowisko Bellinghama uległo zmianie” – powiedział Ancelotti. „Pomysł był taki, aby częściej grać z nim z drugiej linii na prawym skrzydle, ponieważ Celta w poprzednich meczach cierpiała z powodu piłek trafiających w dalszy słupek. Próbowaliśmy tam Bellinghama, bardzo go lubiłem.

„Kiedy zespół był w posiadaniu piłki, Tchouameni grał pomiędzy dwoma środkowymi obrońcami i wtedy mieliśmy problem z utrzymaniem równowagi w pierwszej połowie, ponieważ bez piłki musiał iść do przodu. Popełniłem błąd. Nie wyjaśniłem tego wystarczająco dobrze.

Sportowiec – zapytał włoski trener, kiedy zdecydował się na ten system i czy wahał się z powodu nieobecności wielu zawodników, próbując go wypróbować w Valdebebas podczas okna międzynarodowego. „To nie tak, że musisz dużo nad tym pracować” – odpowiedział Ancelotti.

Carlo Ancelotti poprawia system Realu Madryt na Balaidos (Florence Tan Jun/Getty Images)

Ten manewr był dziwny także dlatego, że biorąc pod uwagę, że nikt nie liczy na Jesusa Vallejo, Ancelotti ma tylko trzech środkowych obrońców w postaci Militao, Rudigera i Tchouameni, a ten ostatni jest pomocnikiem.

W każdym razie eksperyment nie wypadł dobrze. Vazquez i Fran Garcia nie zrobili różnicy w ataku. Poza tym zaginął Tchouameni, co doprowadziło do dalszych rozmów pomiędzy Francuzem, Militao i Rudigerem.

Celta częściej strzelał (13-10) i stwarzał więcej okazji (10-5) niż Real Madryt, a Courtois obronił więcej (cztery) niż Vicente Guaita (jedna).

Modrić zarobił kawałek historii Realu Madryt

Luka Modrić przeszedł do historii Realu Madryt w Galicji, stając się najstarszym zawodnikiem (39 lat i 40 dni), który rozegrał oficjalny mecz klubu. Rekord należy do Ferenca Puskasa od 1966 roku (39 lat i 36 dni).

„Jestem bardzo dumny z osiągnięcia tego rekordu i kontynuowania w tym wieku gry w najlepszym klubie na świecie” – powiedział później.

Chorwat, będący jednocześnie zawodnikiem z największą liczbą tytułów (27) w historii klubu, uczcił to wydarzenie w wielkim stylu. Mimo że był rezerwowym, na co prawdopodobnie miał wpływ fakt, że w zeszłym tygodniu rozegrał w swojej drużynie 180 minut, pozostawił po sobie ślad.

Zaczął się rozgrzewać, gdy Celta podwyższyła na 1:1 i wszedł na boisko w 64. minucie, zastępując Fede Valverde. Vazquez natychmiast wręczył mu opaskę kapitańską, jakby chciał dołożyć swoją cegiełkę do przyszłych historycznych obrazów.

Dwie minuty później Modrić perfekcyjnie odczytał świetną grę Viniciusa Jr i podał w kierunku napastnika, który przecisnął się obok Guaity i podwyższył na 2-1. Jeśli uwzględni się wygrane rzuty karne, Brazylijczyk miał swój udział w zdobyciu 12 bramek w 12 meczach w tym sezonie.

Luka Modric gratuluje Viniciusowi Jr. po zwycięskim meczu tego ostatniego (Florencia Tan Jun/Getty Images)

„Zawsze powtarzam Viniemu: jeśli biegniesz, piłki same do ciebie przyjdą” – wyjaśnił Modrić.

Zawodnik Realu Madryt z numerem 10 dał z siebie wszystko, pojawiając się na całym boisku, a nawet blokując bardzo niebezpieczny strzał Alfona, uniemożliwiając gospodarzom prowadzenie na 2:2.

Być może nieumyślnie Ancelotti był głosem całego Madridismo, kiedy powiedział: „To jest i było szczęście dla Realu Madryt, że ma takiego zawodnika”.

zejść głębiej

Modrić to najstarszy zawodnik Realu Madryt w historii: najlepsze momenty i miejsce w historii klubu

(Zdjęcie na górze: Miguel Riopa/AFP za pośrednictwem Getty Images)