Messi zdobywa hat-tricka, a Inter Miami wchodzi do Klubowych Mistrzostw Świata 2025

Messi zdobywa trzy gole, a Suarez dwa, a Inter Miami pokonał Nową Anglię 6:2, pobijając rekord punktacji MLS w sezonie zasadniczym i zapewniając sobie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Ognisty Lionel Messi strzelił swojego drugiego hat-tricka w tym tygodniu, a Luis Suarez strzelił dwa gole, a Inter Miami pokonał rewolucję w Nowej Anglii 6:2, pobijając rekord punktowy Major League Soccer w sezonie zasadniczym i potwierdzając swój udział w Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA 2025 .

Zwycięstwo Miami w ostatnim meczu sezonu zasadniczego zapewniło im 74 punkty – o jeden więcej niż poprzedni rekord ustanowiony przez Nową Anglię w 2021 roku.

Messi, który wszedł z ławki w 58. minucie i poprowadził serię bramek w końcówce meczu, strzelił już 20 goli w 19 występach w MLS, a jego były kolega z Barcelony Suarez również strzelił 20 z 27 meczów.

Wyzwanie, jakim jest pobicie rekordu, dodało pikanterii finałowemu meczowi sezonu zasadniczego, a Inter zdobył już Tarczę Kibiców za najlepszy rekord w sezonie zasadniczym, dzięki czemu stał się zdecydowanym faworytem w play-offach Pucharu MLS, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

Miami przegrywało 2:0, aż Suarez strzelił dwa gole przed przerwą, co pomogło drużynie Gerardo Martino wyrównać w przerwie.

Bramki Argentyńczyka Lucy Langoniego i Kolumbijczyka Dylana Borrero w 34. minucie sprawiły, że kibice zaczęli skandować wprowadzenie Messiego z ławki rezerwowych, ale to Urugwajczyk Suarez rozpoczął powrót mocnym wykończeniem lewą nogą.

Następnie Suarez wyrównał po świetnym solowym finiszu, robiąc sobie miejsce i przechodząc na prawą nogę, po czym zaczął uderzać w bramkę.

Messi, który we wtorek zdobył hat-tricka dla Argentyny w meczu z Boliwią, wszedł z ławki w 58. minucie i od razu pomógł drużynie wyprowadzić drużynę na prowadzenie, trafiając do Jordiego Alby, który ustawił Benjamina Cremaschiego na rzut karny.

New England myślało, że zremisowało po bramce napastnika Bobby’ego Wooda, ale po ocenie VAR strzał nie został uznany ze względu na piłkę ręczną.

Następnie Messi podwyższył na 4-2, po podaniu Suareza w tył i fenomenalnie uderzył w dalszy dolny róg.

Argentyńczyk ponownie trafił w bramkę, gdy wykorzystał wspaniałe podanie Jordiego Alby i nie popełnił żadnego błędu, zdobywając hat-tricka w 89. minucie, gdy po precyzyjnym rzucie z woleja po dośrodkowaniu Suareza po raz pierwszy trafił w pole karne.

Trzy gole Messiego strzelił w ciągu 11 minut, a po dwumiesięcznej nieobecności spowodowanej kontuzją po Copa America teraz jest w najlepszej formie.

Podczas uroczystości upamiętniającej sukces Tarczy Kibiców po meczu do współwłaścicieli klubu Davida Beckhama i Jorge Masa dołączył Prezydent FIFA Gianni Infantino, który ogłosił, że Tarcza zapewniła drużynie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2025 roku.

Klubowe Mistrzostwa Świata wzmocnią Messiego

Miami zajmie miejsce w kwalifikacjach wyznaczone dla kraju-gospodarza.

„Inter Miami kwalifikuje się jako drużyna reprezentacyjna kraju gospodarza na podstawie wyjątkowej i konsekwentnej kampanii klubu obejmującej 34 mecze, w ramach której zapewnił sobie utrzymanie na dwa mecze w MLS przed rozegraniem” – stwierdziła FIFA w oświadczeniu.

Oficjalni mistrzowie MLS zostaną wyłonieni na podstawie play-offów MLS Cup, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu i zakończą się finałem 7 grudnia.

Miami jest faworytem do wygrania play-offów, ale decyzja FIFA o wyborze zwycięzców sezonu zasadniczego gwarantuje zaangażowanie argentyńskiej supergwiazdy.

Udział ośmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki Messiego jest bardzo potrzebnym wzmocnieniem rangi turnieju w nowej odsłonie, który, jak FIFA ma nadzieję, pobudzi wyobraźnię światowej publiczności telewizyjnej, a także fanów w Stanach Zjednoczonych. Puchar Świata w 2026 roku.

W tej rywalizacji Messi może po raz pierwszy zmierzyć się z czołowym europejskim klubem, odkąd w zeszłym roku opuścił Paris Saint Germain i przeniósł się do Miami.

W turnieju, w którym wezmą udział 32 drużyny, wezmą udział zwycięskie drużyny ze wszystkich kontynentalnych konfederacji FIFA.

Związek Zawodników FIFPRO i organ Lig Europejskich złożyły wspólną skargę do Komisji Europejskiej przeciwko FIFA w związku z wprowadzeniem turnieju do międzynarodowego kalendarza meczów.

Przeciwnicy nowego turnieju twierdzą, że powoduje on dalsze zatory w i tak już napiętym harmonogramie i zwiększa obciążenie graczy pracą.