Jak podekscytowany był Kirill Kaprizov z drużyny Wild, a Filip Gustavsson popisał się zwycięstwem nad Blue Jackets: 3 wnioski na wynos

COLUMBUS, Ohio — Po czterech dniach rozkoszowania się pogodą bycia 15. bramkarzem w historii NHL, który strzelił gola, Filip Gustavsson zszedł z siódmego wieczoru w sobotni wieczór i po prostu zdecydował się zdobyć bramkę.

Nie przegapił żadnego uderzenia.

Gustavsson zaliczył 23 interwencje i wszedł na boisko w czasie 1:25 od przerwy, Marco Rossi strzelił gola po raz drugi w dwóch meczach, Kirill Kaprizov strzelił gola i asystę, a Mats Zuccarello pogrzebał swojego trzeciego gola dla drużyny, gdy Minnesota Wild poprawiła się do 3 -0-2, aby rozpocząć sezon od zwycięstwa 3-1.

Dwa z tych zwycięstw odniosły przeciwko drużynie Columbus Blue Jackets byłego trenera Wild, Deana Evasona.

The Wild rozegrali trzeci mecz z rzędu bez kontuzjowanego kapitana Jareda Spurgeona i bez środkowego Ryana Hartmana, który na co dzień zmaga się z kontuzją górnej części ciała.

Zgodnie z dziwną częścią harmonogramu, w którym Wild gra pięć razy w ciągu 16 dni, Wild poleciał do Fort Lauderdale na Florydzie, po meczu na dwa dni wolne, zanim we wtorek wieczorem w Sunrise zmierzył się z aktualnymi mistrzami Pucharu Stanleya.

Wild jeszcze w tym sezonie nie osiągnął zwycięstwa

W ciągu 300 minut regulaminowego hokeja rozpoczynającego sezon drużyna Wild nie straciła ani sekundy na przewadze.

Według statystyk NHL jest to czwarta największa liczba minut w historii NHL. Boston Bruins z sezonu 1969/70 są rekordzistą NHL pod względem najdłuższej passy, ​​która rozpoczęła sezon bez straty wyniku (457:21). Montreal Canadiens przez pierwsze 324:47 w sezonie 2015/16 nie przegrywali, a Bruins z sezonu 1990/91 pierwsze 301:41 w sezonie.

Evason musi być zakłopotany tym sezonem. Kiedy w listopadzie został zwolniony z Minnesoty, Wild miał bilans 5-10-4 i należał do najgorszych drużyn w pierwszej połowie NHL (przewyższył 27-15).

Wiele ma to związek z Gustavssonem, który na początku sezonu, który, jak ma nadzieję, będzie rokiem odbicia, wpuścił sześć goli w czterech startach.

W tym sezonie zatrzymał 114 ze 120 strzałów (0,950 procent obron). Poprawił się do 3-0-1 ze średnią 1,49 gola na mecz.

Jake Middleton solidnie po obu stronach lodowiska

Jake Middleton, który nie ma wąsów po przebraniu się za Gru z „Despicable Me” na drużynowym przyjęciu kostiumowym na Halloween, rozegrał w środę swój najlepszy mecz w sezonie.

Upadł na lód, aby zrujnować sytuację Blue Jackets dwa na jednego na chwilę przed tym, jak Yakov Trenin zdobył swój pierwszy punkt dla Wild, zdobywając bramkę Rossiego. Zaliczył także świetną grę, gdy w drugiej kwarcie Marat Khusnutdinov strzelił gola i prowadził 2:0. Wypuścił strzał, po czym przyśpieszył, aby znaleźć odbicie i trafił w bramkę. Evason zakwestionował jednak ingerencję bramkarza, a Pokój Sytuacyjny NHL zgodził się z tym, orzekając, że Jakub Lauko „pchnął” Jordana Harrisa na bramkarza, utrudniając w ten sposób Daniiłowi Tarasowowi wykonanie obrony.

Middleton miał także duży udział w zabójstwie Wilda 3 z 3 z rzutu karnego, w tym podwójnie mniejszą, gdy Trenin wykonał rzut karny za wysokie kije 64 sekundy po przewróconej bramce Middletona. Podczas tego zabójstwa Gustavsson wykonał siedem obron.

Kirill Kaprizov nie marnuje czasu

Podczas nocy, w której Tarasow wykonywał niesamowitą robotę, trzymając Dzikich na dystans, nie mógł znieść zapierającego dech w piersiach jednorazowego uderzenia od swojego rodaka z Nowokuźniecka w Rosji.

Po karze za opóźnienie gry dla Harrisa i potknięciu Cole’a Sillingera, Wild uzyskał 94 sekundy wyniku pięć na trzech. Trener John Hynes zarządził przerwę na żądanie i pięć sekund po wznowieniu Kaprizov puścił podanie Brocka Fabera i wyszedł na prowadzenie 2:0.

To był ten rodzaj gola, który Evason czuł się komfortowo, siedząc za ławką drużyny Minnesoty. Nie tyle za ławką Blue Jackets.

To był drugi gol Kaprizova. Później asystował przy bramce Zuccarello, która zapewniła mu ósmy punkt wiodący w drużynie.

(Zdjęcie: Russell LaBounty / Imagn Images)