Indiana ma wynik 7-0 po wyeliminowaniu Nebraski: co to oznacza dla Hoosiers, Huskers

Autorzy: Scott Dochterman, Mitch Sherman i Nick Baumgardner

BLOOMINGTON, Indiana — Zajmująca 16. miejsce drużyna Hoosiers pokonała Nebraskę 56:7 na Memorial Stadium i po raz pierwszy od 1967 r. osiągnęła wynik 7:0 dzięki systematycznemu eliminowaniu drużyny Huskers dzięki zwycięstwu, które miało podnieść rangę pierwszoroczniaków IU trener Curt Cignetti i starszy rozgrywający Kurtis Rourke.

Hoosiers zagrali w ataku z ponad 500 jardów, do przerwy objęli prowadzenie 28-7 i dodali trochę do swojego CV, rozpoczynając rzekomo trudniejszą drugą połowę sezonu. Jednak Rourke nie zagrał w drugiej połowie po kontuzji ręki rzucającej. Cignetti powiedział w audycji Fox, że nie są pewni, jak poważna jest kontuzja.

Zespół Huskers spadł do 5-2 i przegrał 26. mecz z rzędu z przeciwnikami z rankingu AP, począwszy od 2016 r. W rozgrywkach Wielkiej Dziesiątki mają bilans 1-16 na wyjazdach przeciwko drużynom rankingowym i wciąż brakuje im zwycięstwa, aby dotrzeć do miski zakwalifikował się po raz pierwszy od 2016 roku. Rozgrywający pierwszego roku Dylan Raiola zaliczył trzy przechwyty dla Huskers.

Oto kilka wniosków ze zwycięstwa Hoosiers.

IU odpowiada na pytania

Pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących rozpoczęcia meczu Indiany z Nebraską, a Hoosiers odpowiedzieli na nie wykrzyknikiem. Sobota jest największym zwycięstwem Indiany w Wielkiej Dziesiątce od zwycięstwa 49:0 nad Minnesotą w 1945 roku.

W czterech z sześciu podań Hoosiers w pierwszej połowie przejechali co najmniej 74 jardy, aby zdobyć przyłożenie. Indiana podskoczyła na odległość 343 jardów i sprawiła, że ​​w ataku wyglądało to tak łatwo. Tylko w pierwszej połowie Hoosiers osiągali średnio 11,1 jarda na ukończenie i 9,6 jarda na bieg. Równie dominowali zarówno w biegu (154 jardy), jak i podaniach (189 jardów). Gry wideo patrzą na te liczby i mówią, że to są liczby z gier wideo.

Potem w drugiej połowie była to już tylko kontynuacja. Rourke odsunął się na bok z powodu problemu z ręką, a rezerwowy Tayven Jackson zmiażdżył go w trzeciej kwarcie, wykonując wszystkie cztery próby na 68 jardów i dwa przyłożenia.

Dlaczego pojawiły się wątpliwości co do przestępstwa Indiany? W końcu Hoosiers zdobywali średnio 47,5 punktów na mecz, rozpoczynając mecz z Huskers. Jednak tylko jedna z form obrony, przed którą stanęła Indiana, znalazła się w pierwszej trzydziestce (północno-zachodnia). Ponadto żaden z pierwszych sześciu przeciwników Indiany nie miał rekordów zwycięstw.

Cóż, Nebraska statystycznie była najlepszym przeciwnikiem Indiany… dopóki tak się nie stało. Zespół Huskers mógł pochwalić się obroną zajmującą 13. miejsce, tracąc 272,5 jarda na mecz. Nebraska znalazła się w tym rankingu na początku tego roku i w najnowszym sondażu AP zajęła drugie miejsce pod względem liczby głosów. Indiana nie musi już na nic odpowiadać, chyba że pytanie dotyczy rozgrywek College Football Playoff.Córka

Nebraska wciąż pnie się pod górę

Najważniejszym pytaniem dla Nebraski, która zbliża się pod koniec października, a w przyszłym tygodniu odbędzie się wycieczka do stanu Ohio, brzmi: dlaczego to musi być takie trudne? Dlaczego Huskers jako program pozornie cofają się o krok przy każdym kroku do przodu?

Dlaczego Minnesota, Illinois i Northwestern szybko robią postępy – postępy, które widać w sumie ich zwycięstw – podczas gdy Nebraska pozostaje bezczynna, a jest traktowana jak drużyna FCS przeciwko Hoosiers? W jaki sposób Indiana, program bez żadnej znaczącej historii sukcesów w piłce nożnej, wyciągnął trenera z Jamesa Madisona i rozgrywającego z Ohio, aby zapewnić sobie początek 7:0?

Indiana sprawiła, że ​​mecz z Nebraską wyglądał na łatwy. Tymczasem Nebraska wciąż próbuje biec pod górę. Szczerze mówiąc, nawet gdy w tym miesiącu pokonała Rutgersa i Purdue, sukces często wydawał się zbyt trudny do osiągnięcia.

Co powstrzymuje Huskersów? Coś osadzonego w strukturze futbolu w Nebrasce utrudnia powrót na pozycję lidera. Czy ciężar oczekiwań lub obfitość zasobów usuwa składnik niezbędny dla Nebraski?

Najwyraźniej Huskers poczynili postępy w rekrutacji i zatrzymywaniu zawodników, w sile i kondycji, żywieniu, naukach o sporcie i, tak, w coachingu, co powinno oznaczać zwycięstwa. Mimo to wszystko pozostaje takie trudne.

Za trudne.

Jest to problem, z którym trener Matt Rhule i dyrektor sportowy Troy Dannen muszą się uporać, zanim Nebraska będzie w stanie pokonać przeszkodę, jaką napotkała w sobotę w Bloomington. — Shermana

Indiana QB kradnie show

To był całkiem fascynujący mecz z punktu widzenia rozgrywającego, ponieważ Raiola jest jednym z najbardziej utalentowanych fizycznie – i o których najczęściej się mówi – podających w Ameryce. Tymczasem Rourke z Indiany jest prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem w kraju, o którym wielu nie słyszało. Rourke, co nie było zaskoczeniem, skradł show (przynajmniej na początku) po emocjonującej pierwszej połowie, w której trafił 17 z 21 podań na 189 jardów i przyłożenia (po przechwycie Zdrowaś Maryjo). Rourke również doznał kontuzji kciuka i opuścił drugą połowę. Tak czy inaczej, sobota była kolejnym dowodem na to, że mierzący 180 cm wzrostu i ważący 220 funtów senior ze stanu Indiana jest jednym z najszybszych i najbardziej wydajnych procesorów w kraju.

Były rozgrywający z Ohio wszedł na mecz w Nebrasce, prowadząc kraj pod względem trzeciego i długiego współczynnika konwersji (prawie 60 procent), a jego współczynnik konwersji wynoszący 8,8 procent był tuż za Georgią QB Carson Beck i zajął 10. miejsce wśród starterów FBS. Ma świetną sylwetkę, wystarczającą atletykę, aby uniknąć pośpiechu i świetne wyczucie otaczającej go presji. Od tego momentu harmonogram Indiany stanie się realny, podobnie jak proces oceny Rourke’a. Jeśli uda mu się utrzymać dobrą formę w pierwszej połowie przeciwko defensywie takiej jak Michigan i Ohio State, jego akcje – pod warunkiem, że kontuzja nie jest poważna – wzrosną.

Z drugiej strony Raiola będzie miał lepsze dni. Indiana to dobra drużyna piłkarska, a Huskers byli prawdopodobnie przecenieni z bilansem 5-1 na początku tego meczu. Wciąż mając zaledwie 19 lat, Raiola wykonuje mnóstwo wysokopoziomowych rzutów zarówno w pionie, środkiem, jak i z boku. To wybitny sportowiec, który nie traci szybkości poza platformą i oczywiste jest, że wzoruje swoją grę na idolu Patricku Mahomesie. Jednak sobotni niewypał był prawdopodobnie momentem, w którym sztab Nebraski, jeśli jeszcze tego nie zrobił, musiał przeprowadzić dyskusję ze swoim studentem pierwszego roku, że istnieje cienka granica między agresją a nieostrożnością. Oprócz niespójności w pracy nóg i ogólnej dokładności u nowicjusza, Raiola przez cały sezon podejmował lekkomyślne decyzje dotyczące piłki nożnej. W sobotę po raz pierwszy zawalił się na nim dach. Wspaniałe doświadczenie edukacyjne dla utalentowanego młodzieńca. — Baumgardnera

Zły dzień Nebraski

Wszystko, co mogło pójść nie tak dla Nebraski w sobotę, poszło nie tak.

Zespoły specjalne, nękane przez cały sezon błędami, znów poszły słabo. Jacory Barney wybiegł poza boisko na linii pierwszego jarda na początku meczu, zanim Huskers rozpoczęli grę. Na początek drugiej połowy Huskers rozpoczęli drugą połowę dwukrotnie z rzędu. Nieudany strzał w łódkę w drugiej kwarcie niemal oznaczał zagładę.

W defensywie Nebraska nie oddała puntu aż do ostatnich sześciu minut. Indiana dłubała Huskers za każdym razem, gdy posiadała piłkę. Nebraska nie była w stanie powstrzymać żadnej części ataku Hoosiers. Przed końcem trzeciej kwarty przeszli ponad 400 jardów i byli pierwszym przeciwnikiem z Nebraski od zeszłorocznego stanu Michigan, który przekroczył próg. Występ uznano niewątpliwie za najgorszy pod okiem koordynatora defensywy Tony’ego White’a w 19 meczach.

W ataku Huskers wykorzystali jeden atak punktowy. Po raz pierwszy w tym sezonie przegrali walkę o stratę. Uciekający Dante Dowdell przegrał faul po udanej konwersji po czwartej próbie w czerwonej strefie, gdy Huskers przegrywali 7:0. Szerokie odbiorniki nie otworzyły się. Kiedy to zrobili, Raiola ich nie widział. Stale i regularnie sprawdzał ataki w obronie i ciasnych końcówkach, eliminując ryzyko wybuchowych zagrań. Pozwoliło to Indianie na bardziej agresywną grę w obronie. Bez groźby prowadzenia meczu Nebraska nie jest w stanie konsekwentnie przenosić piłki.Shermana

Rourke potrzebuje uwagi Heismana

Rourke przez cały rok grał z taką skutecznością, że statystycznie trudno wskazać jego najlepszy mecz. Biorąc jednak pod uwagę przeciwnika i scenę, pierwsza połowa starszego rozgrywającego była po prostu znakomita. Rourke prowadził program jak profesjonalista, jakim będzie.

Ale uznanie dla dnia Rourke’a – który zakończył się wcześniej z powodu kontuzji ręki – nie wystarczy. Rourke powinien być legalnym pretendentem do Heisman Trophy. W siedmiu meczach zdobył 1941 jardów, 15 przyłożeń, tylko trzy przechwyty i wykonał 74,6% podań. Jednak zasługuje na dodatkową uwagę ze względu na miejsce, w którym to robi. Indiana straciła więcej niż jakikolwiek program Wielkiej Dziesiątki. Hoosiers nie zdobyli tytułu Wielkiej Dziesiątki od 1967 roku, kiedy to po raz ostatni rozpoczęli sezon 7-0. Ma to znaczenie przy ocenie perspektyw.

Teraz, gdy minęliśmy już połowę sezonu, jest wielu godnych Heismana kandydatów do tej nagrody. Ale Rourke również wymaga poważnego rozważenia.Córka

(Zdjęcie rozgrywającego Indiany Kurtisa Rourke: Rich Janzaruk / Herald-Times / USA Today za pośrednictwem Imagn Images)