ISL 2024–25: Willmar Jordan Gill zdobywa bramkę, gdy Chennaiyin FC pokonał North East United 3–2

Guwahati, 17 października. Bramka Wilmara Jordana Gilla zapewniła drużynie Chennaiyin FC jednobramkowe prowadzenie nad North East United w czwartkowym starciu Indian Super League (ISL) 2024-25 na stadionie Indiry Gandhi Athletic w Guwahati. „Pokazali nam prawdziwy poziom ISL” – mówi główny trener SC Mohammedan SC Andrei Chernyshov, reagując po porażce Mohun Bagan Supergiant 0:3.

Marina Machans ostatnie kilka minut grała bez straty zawodnika, ale utrzymała się i odnotowała drugie zwycięstwo w sezonie.

W gorącej pierwszej połowie Chennaiyin FC prowadziło do przerwy 2:1 po trafieniach Jordana Gilla (25 min) i Lucasa Brambilli (36 min), po tym jak Nestor Albiah (5 min) podbił bramkę North East United. prowadzić Jordan Gill podwoił swój wynik na początku drugiej połowy (51 min), a Aladdin Ajarayeh strzelił pocieszenie dla gospodarzy po wyrzuceniu z boiska Laldinliany Rentley (89 min).

Główny trener Owen Coyle dokonał jednej zmiany w składzie, który dwa tygodnie temu rozpoczął mecz z Hyderabad FC, a po raz pierwszy w sezonie do drużyny wejdzie napastnik Jordan Gill. W wyjściowym składzie znaleźli się także Lalrinliana Hnamte i Farooq Choudhary, którzy właśnie mieli przerwę międzynarodową po grze w reprezentacji Indii w piłce nożnej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w Guwahati dzięki prowadzeniu Nestora. Jednak Marina Machans wróciła i uderzyła swoich przeciwników, zwłaszcza za pośrednictwem potężnej Brambilli, która raz próbowała szczęścia z bliskiej odległości, a dwa razy z dystansu.

Po okresie ciągłej presji Jordan Gill w 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Connora Shieldsa skierował się do domu Gurmeeta Singha. Po 11 minutach, po tym, jak Michel Zabako sfaulował Ryana Edwardsa w starciu kapitanów w polu karnym, Brambilla zapewnił CFC prowadzenie, które utrzymało do przerwy dzięki sprytnemu zatrzymaniu Samika Mitry, który wytrącił z równowagi Aladyna. Ajarai, tak

Sześć minut po wznowieniu gry Jordan Gill zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Laldinliana Rentley wykazuje się dużą świadomością i umiejętnościami przed oddaniem strzału do Gurmeta z bliskiej odległości.

Po błędzie przy fladze rożnej Dinliana zdobył drugą żółtą kartkę w 83. minucie, co zmusiło FC Chennaiyin do rozegrania ostatnich minut w składzie o jednego zawodnika mniej. Pomimo podania w końcówce przez Ajarai, Marina Machans nie poddała się i zdobyła wszystkie trzy punkty. ISL 2024–25: Oscar Bruzon został głównym trenerem Bengalu Wschodniego.

Chennaiyin będzie teraz chciało wykorzystać ten wynik podczas meczu z FC Goa w Chennai 24 października.

(Powyższa historia ukazała się po raz pierwszy 18 października 2024 r. o godzinie 20:51 czasu wschodniego. Więcej wiadomości i aktualności na temat polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia można znaleźć na naszej stronie internetowej lastly.com).