Panarin daje „zabawny pokaz”, dobry pierwszy start Quicka, więcej: 4 dania na wynos Rangersów

DETROIT — Detroit Red Wings rozpoczęli szybko, remisując na początku meczu w przewadze 5 na 3 i utrzymując New York Rangers bez celnego strzału przez pierwsze osiem minut meczu. Trenerowi Peterowi Laviolette podobało się, że jego zespół nie był zaskoczony początkowymi przeciwnościami losu.

Uważam, że naprawdę wzmocniliśmy się w defensywie, a w ofensywie nadal naciskaliśmy” – powiedział.

Rezultaty były dokładnie takie, jakich oczekiwał Nowy Jork. Po hat-tricku Artemiego Panarina, dobrej grze w przewadze 3 na 4 i solidnym debiucie w sezonie bramkarza Jonathana Quicka, Rangersi wygrali 5-2, poprawiając się do 3-0-1 w młodym sezonie. Oto cztery wnioski z gry.

Quick wygląda na mocnego w pierwszym meczu

Quick musiał szybko zastąpić Rangersów, gdy Red Wings napierali na pierwszą część meczu. W ciągu pierwszych 11 minut zaliczył 10 interwencji.

„To, że utrzymał wynik 0:0 na początku meczu, było czymś niesamowitym” – powiedział Vincent Trocheck.

Najlepsze okazje do zdobycia bramki Detroit miał w sytuacjach 5 na 3, ale Wings nie byli w stanie oddać żadnego celnego strzału. Alex DeBrincat w tym odcinku miał otwartą siatkę, ale nie trafił do siatki z dziwnego kąta.

Bramkarz Rangersów kontynuował dobrą grę, gdy wynik wymknął się spod kontroli. Przerwał solidną próbę Bena Chiarota na początku trzeciej tercji, a potem jeszcze 11 w tej kwarcie. Trudno było go winić za zdobyte bramki. Red Wings strzelili gola na początku drugiej połowy po sprytnym ruchu krążka pomiędzy Lucasem Raymondem, JT Compherem i Mo Seiderem, który wykonał niebezpieczny rzut karny ze szczeliny. Następnie, na niecałe cztery minuty przed końcem, Rangersi zostawili Comphera samego przed siatką podczas gry w przewadze, a Chiarot znalazł go i zdobył bramkę.

Quick był ogromnym luksusem, ponieważ Rangersi byli numerem 1. w zeszłym sezonie osiągnął poziom 2,911 w 27 meczach. Czwartek był zachęcającym początkiem jego kampanii na lata 2024–2025. Zakończył wieczór 29 interwencjami na 31 strzałach Red Wings.

„Przez cały czas miał rację” – powiedział Laviolette. „Uważam, że rozegrał fantastyczny mecz. To właśnie można uzyskać u kogoś z jego rodowodem, gościu, który zdobył mistrzostwa i grał tak długo, jak to możliwe.

Panarin kontynuuje gorący start i hat-tricka

Rangersom zajęło trochę czasu oddanie pierwszego strzału w meczu, ale Panarin wykorzystał to w pełni. Trocheck znalazł go po podaniu backdoorem w pierwszej kwarcie, po czym minął Cama Talbota i dał Rangersom szybkie prowadzenie.

Jego drugi gol w tym okresie padł po grze w przewadze. Celnym uderzeniem laserowym nad blokującą Talbota trafił w górny róg siatki. Rosyjski skrzydłowy skompletował hat-tricka w połowie drugiej tercji, pokonując Talbota uderzeniem z gry w przewadze.

„Prawie w każdym meczu jestem pod jego wrażeniem” – powiedział Trocheck. „Kiedy on ma krążek, przedstawienie się zaczyna. Dzisiejszy wieczór był zabawnym pokazem.”

Panarin po czterech meczach ma na koncie 11 punktów. Według Rangers PR jest pierwszym graczem w historii klubu, który zdobył wiele punktów w każdym z pierwszych czterech meczów drużyny.

Trocheck, środkowy Panarin, asystował przy wszystkich trzech bramkach Panarina i sam strzelił gola w grze w przewadze w drugiej połowie, przekazując strzał – kogo jeszcze? — Panarin.

Pochodzący z Michigan Victor Mancini (z prawej) strzelił swojego pierwszego gola w NHL w obecności rodziny w drugiej kwarcie. (Gregory Shamus / Getty Images)

Nowicjusz obrońca Mancini prawie strzelił swojego pierwszego gola w NHL przeciwko Utah w sobotę, ale został odwołany z powodu przeszkadzania bramkarzowi w ataku Matta Rempe. Odrobina szczęścia w rodzinnym mieście pomogła Manciniemu, który dorastał w Saginaw w stanie Michigan, w końcu dostać się do zarządu w czwartek. W drugiej kwarcie Kaapo Kakko podał mu krążek z niebieskiej linii, a on trafił do siatki. Talbotowi nie udało się przedostać przez bramkę na czas, co spowodowało, że trener Red Wings Derek Lalonde wyciągnął go na korzyść Alexa Lyona.

Tymczasem Mancini opadł na kolano i celebrował uderzenie w powietrze.

„Trochę niedowierzania, tylko emocje i szczęście” – powiedział. „Nie da się tego opisać słowami, zwłaszcza gdy robię to również w Michigan”.

„To niesamowite” – powiedział Trocheck. „To wspomnienia, których nigdy się nie zapomina. To całkiem fajne doświadczenie na arenie, w której gra z drużyną w jego rodzinnym mieście.

22-latek ze śmiechem przyznał, że po przewróceniu się bramkarza w przeszłości był trochę zdenerwowany, dopóki nie otrzymał potwierdzenia, że ​​gol był dobry.

„Cieszę się, że to się liczyło” – powiedział.

Mancini miał na meczu swoją mamę i jedną babcię, a także całą grupę kuzynów, ciotek, wujków i przyjaciół.