PLN rozwija ekosystem start-upów w sektorze energetycznym, potwierdza to Darmawan Prasodjo

Djakarta – PT PLN po raz kolejny podkreśla wspieranie innowacyjności w sektorze energetycznym w Indonezji kontynuując w 2024 roku flagowy program Connext Powered by PLN. Program ten ma na celu rozwój silnego ekosystemu startupów energetycznych,

Główny dyrektor PLN, Darmawan Prasodjo, powiedział, że program ten wzmacnia także pozycję złotego jako katalizatora innowacji i transformacji zielonej energii w kraju. Tym razem spośród 41 zarejestrowanych uczestników Connext PLN udało się wybrać 10 startupów, które są gotowe do poddania się programowi inkubacyjnemu w celu zbadania potencjału przedsiębiorstw z branży energetycznej i innowacyjnej.

„Dzięki tej inicjatywie zł zapewnia wsparcie w postaci inkubacji, akceleracji i możliwości projekt pilotażowy do startupów działających w sektorze energetycznym oraz poza kWh. „Głównym celem tego programu jest zachęcanie do innowacyjnych rozwiązań, które mogą przyspieszyć transformację cyfrową i przejście na czystą energię w Indonezji” – powiedział Darmawan, cytowany w jego oświadczeniu z piątku, 18 października 2024 r.

Connext Powered by 2024 zł.

Wiadomo, że Connext Powered by PLN po raz pierwszy został uruchomiony w 2023 roku i stał się ważnym forum współpracy PLN z różnymi startupami technologicznymi. Darmawan podkreślił również, że innowacyjność jest kluczem do zrównoważonego rozwoju biznesu w obliczu globalnych zmian, szczególnie w sektorze energetycznym.

„Connext Powered by PLN to forma naszego wsparcia dla lokalnych i międzynarodowych startupów w tworzeniu nowych, przełomowych rozwiązań w zakresie rozwiązań energetycznych i nie tylko kWh. Dzięki tej współpracy mamy nadzieję stworzyć ekosystem, który będzie w stanie sprostać wyzwaniom transformacji energetycznej w przyszłości „, powiedział.

W 2024 roku PLN rozszerzy zakres tego programu, powołując Wspólnotę Startupów Energy and Beyond kWh. Społeczność ta będzie platformą łączącą PLN z lokalnymi i globalnymi startupami, tworząc jednocześnie szersze możliwości współpracy.

Odnotowano, że do tej społeczności dołączyło 57 członków, a do końca 2024 r. planuje się zwiększyć liczbę członków do 60. W ramach tego programu PLN planuje również 12 spotkań społeczności w 2024 r., których celem jest realizacja 4 współpracy między członkami społeczności. Mamy nadzieję, że ta współpraca zachęci do tworzenia innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań energetycznych.

„PLN też to zrobi reper za pośrednictwem programu na arenie międzynarodowej Skanowanie biznesowe „Na całym świecie, aby szukać nowych możliwości współpracy i identyfikować odpowiednie innowacje, które można zastosować w Indonezji” – dodał Darmawan.

Darmawan ma nadzieję, że dzięki Connext Powered by PLN lokalne startupy będą mogły w coraz większym stopniu angażować się w tworzenie zrównoważonych rozwiązań, które nie tylko wspierają zieloną agendę PLN, ale także mają pozytywny wpływ na szerszą społeczność.

Ilustracja przedstawiająca startup lub firmę start-up.

Ilustracja przedstawiająca startup lub firmę start-up.

„Wierzymy, że innowacja jest kluczem do spojrzenia w przyszłość. Poprzez ten program chcemy pomóc startupom w tworzeniu innowacji, które są istotne, gotowe do wdrożenia i korzystne dla całego narodu” – powiedział Darmawan.

Kontynuując ten program, PLN podkreśla swoją rolę siły napędowej ekosystemu innowacji w sektorze energetycznym i poza kWh oraz w dalszym ciągu stara się przyspieszyć kroki w kierunku czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości energetycznej.

W skład 10 wybranych startupów wchodzi BETA Drone (Produkcja dronów geoprzestrzennych), Agrisolute (Uruchomienie Agritech), Molca (Rozszerzona rzeczywistość), Matadora Lectro (Ekosystem pojazdów elektrycznych), Trasa Eko (Licznik emisji dwutlenku węgla), Dismore (Reklama Internetu Rzeczy), Meta Seaco (Startup Agritech), Aither (Uruchamianie biotechnologia), do rzeki (Energia Odnawialna) i Thandur Spatial (startup IT i geoprzestrzenny).



Zrodlo