Kobbie Mainoo pauzował przez kilka tygodni z powodu kontuzji mięśni

Pomocnik Manchesteru United Kobbie Mainoo będzie pauzował przez „kilka tygodni” z powodu kontuzji mięśni.

19-letni pomocnik podtrzymał problem podczas remisu United z Aston Villą przed październikową przerwą na mecze reprezentacyjne, a następnie wycofał się z reprezentacji Anglii z tego powodu.

Opuścił czwartkowy trening z obrońcą Harrym Maguire’em, który również pauzuje przez kilka tygodni z powodu kontuzji łydki odniesionej w meczu z Villą.

Inny pomocnik Manuel Ugarte przeszedł w czwartek sesję rekonwalescencji po kontuzji podczas wtorkowego meczu eliminacyjnego Urugwaju z Ekwadorem do Mistrzostw Świata.

United potwierdziło jednak, że Noussair Mazraoui, Alejandro Garnacho i Amad wrócili do treningów po nieobecności podczas październikowej przerwy międzynarodowej.

Mazraoui był nieobecny w kadrze Maroka po tym, jak przeszedł drobną operację z powodu palpitacji serca. Amad opuścił kwalifikacje do Pucharu Narodów Afryki Wybrzeża Kości Słoniowej z powodu choroby, a Garnacho wycofał się z kadry Argentyny z powodu kontuzji kolana.

United borykało się w tym sezonie z wieloma problemami z kontuzjami, a Mason Mount, Luke Shaw, Tyrell Malacia i Leny Yoro byli nieobecni przed przerwą na mecze międzynarodowe.

Mainoo wystąpił w tym sezonie dziewięć razy we wszystkich rozgrywkach. Jego partnerem był Christian Eriksen w środkowym pomocniku przeciwko Villi, podczas gdy Erik ten Hag zdecydował się na połączenie Casemiro i Eriksena w środkowym pomocniku podczas remisu z Porto trzy dni wcześniej pod nieobecność Mainoo.

United wraca do gry przeciwko Brentford w sobotę.

Kontuzja Mainoo to gorzki cios dla pomocnika United

W czasie, gdy Erik ten Hag jest poddawany intensywnej analizie i potrzebuje wyników, aby odwrócić losy Manchesteru United, nieobecność Kobbiego Mainoo będzie gorzkim ciosem.

19-latek został zastąpiony pod koniec pierwszej połowy podczas zeszłomiesięcznej porażki z Tottenhamem Hotspur, a po jego odejściu Manchester United stracił dwukrotnie bramkę w przegranym 3:0 meczu.

Spokoju, jaki Mainoo wnosi do pomocy, bardzo brakowało podczas remisu 3:3 w Porto kilka dni później, chociaż jego powrót pomógł zachować czyste konto na Villa Park przed przerwą na mecze międzynarodowe.

Istniała nadzieja, że ​​Mainoo będzie w stanie wrócić na czas na sobotnie spotkanie z Brentford, a United określiło jego wycofanie się z reprezentacji Anglii jako „środek ostrożności”, ale teraz może opuścić zestaw meczów, które mogą zadecydować o losie Ten Haga jako menedżer.

Od początku sezonu Manchester United często prezentował się nierówno w środku pola – niezależnie od tego, czy Mainoo grał, czy nie, szczerze mówiąc – ale Ten Hag ma teraz o jedną opcję mniej, aby pomóc załatać te luki.