BMW obawia się, że jeśli tak się stanie, przemysł samochodowy uzależni się od akumulatorów z Chin

Czwartek, 17 października 2024 – 12:04 WIB

Djakarta – BMW chce, aby Europa mogła w większym stopniu złagodzić swoje plany zakazu sprzedaży nowych samochodów benzynowych i diesla (ICE) począwszy od 2035 roku. Ma to na celu uniezależnienie regionu od akumulatorów pochodzących z Chin.

Przeczytaj także:

Zaskakująca zawartość garażu pełniącego obowiązki gubernatora Dżakarty Teguha Setyabudiego, który zastąpił Heru Budi

W przeciwieństwie do innych marek, BMW przy tworzeniu swoich przyszłych układów napędowych zastosowało podejście wielośladowe, inwestując w technologie takie jak e-paliwa i wodorowe ogniwa paliwowe, a także pojazdy elektryczne zasilane akumulatorowo (BEV).

Niemiecki producent coraz więcej inwestuje w technologie alternatywne, takie jak e-paliwa i wodorowe ogniwa paliwowe, wierząc, że przyszłość mobilności nie będzie napędzana wyłącznie akumulatorami.

Przeczytaj także:

Bahlil twierdzi, że światowy przemysł samochodów elektrycznych zależy od Indonezji. Dlaczego?

Dlatego dyrektor generalny BMW, Oliver Zipse, podkreślił, że Europa potrzebuje nowego podejścia regulacyjnego, które wykorzysta jej mocne strony technologiczne i będzie mniej uzależniona od importu akumulatorów.

Przeczytaj także:

Recenzja AION Y Plus: futurystyczny samochód elektryczny o maksymalnym komforcie

„Korekta celu 100% BEV na rok 2035 w ramach kompleksowego pakietu redukcji emisji CO2 sprawi również, że europejscy producenci OEM będą mniej zależni od Chin w zakresie akumulatorów” – stwierdził Zipse, jak donosi Carscoops, czwartek 17 października 2024 r.

„Aby utrzymać pomyślny kurs, w ramach polityki niezbędna jest ścieżka prawdziwie niezależna od technologii” – kontynuował.

Wyrażając swoje obawy związane z gotowością Europy do wycofywania silników benzynowych i wysokoprężnych, Zipse stwierdził, że cele UE nie są już realistyczne, a obecne dotacje dla pojazdów elektrycznych są niezrównoważone.

Nie jest jasne, czy oświadczenie Zipse będzie miało wpływ na ewentualne zmiany w przepisach europejskich. Jednak nie jest on jedynym dyrektorem naczelnym dużego producenta samochodów, który sugeruje, że zakaz dotyczący ICE wymaga przeglądu.

Na początku tego roku dyrektor finansowy Porsche Lutz Meschke również zasugerował, że zakaz może zostać opóźniony. Poza tym odrzuciły ją także największe kraje Unii Europejskiej.

Urzędnicy z Niemiec i Włoch również odmówili bezpośredniego wsparcia dla zakazu, odgrywając rolę w dodaniu przez Komisję Europejską wyjątku dla pojazdów ICE napędzanych paliwem neutralnym pod względem emisji CO2.

Mobilna listrik BMW i4 eDrive40

Mobilna listrik BMW i4 eDrive40

Przegląd obecnych celów zaplanowano na 2026 r., a szef francuskiego stowarzyszenia motoryzacyjnego PFA dodał w Paryżu, że ważne jest, aby wszystkie strony „ponownie usiadły” w celu omówienia ewentualnych zmian.

Trzy lata temu Oliver Zipse powiedział, że BMW będzie gotowe na wprowadzenie zakazów ICE, gdy wejdą one w życie, zaznaczając, że marka „będzie miała ofertę”, jeśli jakikolwiek region, miasto lub kraj wpadnie na pomysł wprowadzenia zakazu ICE.

Wskazał wówczas, że całkowity zakaz ICE może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Następna strona

Nie jest jasne, czy oświadczenie Zipse będzie miało wpływ na ewentualne zmiany w przepisach europejskich. Jednak nie jest on jedynym dyrektorem naczelnym dużego producenta samochodów, który sugeruje, że zakaz dotyczący ICE wymaga przeglądu.

Następna strona



Zrodlo