Hiszpania rozpoczyna Puchar Świata U-17 prawą nogą

Hiszpania pokonuje Stany Zjednoczone 3:1 i rozpoczyna swoją podróż w Pucharze Świata od złotego zwycięstwa. Reprezentacja Polski dominowała przez większą część meczu, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym wyniku.

Niesamowity początek meczu reprezentacji Hiszpanii. Oraz piłkarze pod wodzą Kenio Gonzalo Zaproponowali wysokie tempo gry od pierwszego gwizdka i dodatkowe, lepsze podejście do Amerykanów.. I zostało to odzwierciedlone w wersji elektronicznej po 3 minutach spotkania. Dostawa na teren od strony lewej zakończył się w siatce po samobójczej bramce Jocelyn Travers. Cóż za sposób, aby aktualna mistrzyni tego Pucharu Świata rozpoczęła swój debiut!

Jednakże, Gol uspokoił hiszpańskich zawodnikówco zmniejszyło tempo i intensywność oferowaną w pierwszych minutach. Wykorzystały to Stany Zjednoczone, które rozpoczęły odwet na naciskach Hiszpanii i Dopingował go fakt, że był w posiadaniu piłki na terytorium rywala. Ta zmiana scenariusza została wykorzystana przez zespół Katie Schoepfer, aby wyglądać bardziej agresywnie w trzech czwartych boiska. Aż w 22. minucie, po świetnej obronie Laii z pierwszego strzału, Melanie Barcenas skorzystała z odbicia, pokonując hiszpańskiego bramkarza i doprowadzając do remisu 1:1.

Gol Amerykanów Zachęcał i dodawał energii swoim zawodnikom, co wywarło wpływ na Hiszpanięktórzy z tą samą częstotliwością przestali przejmować piłkę i przechodzić do strefy ataku. Wraz z upływem czasu, posiadanie piłki było bardziej rozproszone i zrównoważone pomiędzy obydwoma razem wziętymi. Z takim wynikiem 22 bohaterów wyszło do szatni. Pierwsza połowa, w której hiszpańska drużyna zaczęła dominować, jednak w miarę upływu czasu i po remisie sytuacja wyglądała znacznie bardziej wyrównanie.

Piłka podzielona pomiędzy dwóch graczy z obu drużyn.

Po wznowieniu gry, Hiszpania starała się zadomowić na boisku rywala i kontrolować tempo meczu. Bardzo dobrze bronił w ataku, wychodził na prowadzenie i szybko odzyskiwał siły po porażce, jednak nie radził sobie przed bramką.

Jednak ta wyraźna dominacja hiszpańskiej drużyny stawała się coraz większa, m.in zespołem, który kontrolował grę z piłką i bez niej przez całą drugą połowę. Wtedy właśnie przyszła do niego nagroda za gola. W 70. minucie strzał z dystansu Pau Comendadora trafił w poprzeczkę, ale wchodzący z ławki Noa Ortega był zwinny i Wykorzystał odbicie, aby zdobyć drugiego gola i wyprowadzić Hiszpanię na prowadzenie na tablicy wyników.

W drugiej połowie hiszpańska reprezentacja narodowa czuła się znacznie pewniej. Ta przewaga po raz kolejny znalazła odzwierciedlenie w trzecim golu, który pozostawił losy meczu pod znakiem zapytania. Alba Cerrato strzelił gola w 83. minucie, zwiększając dystans i zamykając mecz. Z tym wynikiem Hiszpania rozpoczyna swoją drogę w Pucharze Świata Kobiet U17 od zwycięstwa. Świetny sposób na rozpoczęcie mistrzostw przez piłkarzy Kenio Gonzalo.