Lionel Messi czuje się „jak dziecko” po hat-tricku Argentyny w meczu z Boliwią

Lionel Messi mówi, że nadal czuje się „jak dziecko”, grając dla Argentyny po strzeleniu hat-tricka w wygranym 6:0 meczu swojego kraju z Boliwią we wtorek.

37-latek odegrał rolę przy pięciu z sześciu goli Argentyny podczas zwycięstwa w kwalifikacjach do Pucharu Świata na Estadio Mas Monumental w Buenos Aires, dodając do tego dwie asysty i hat-tricka.

Tym samym dorobek Messiego w Argentynie w seniorskiej drużynie wyniósł 112, a wynik ten został poprawiony jedynie przez Cristiano Ronaldo, który strzelił 133 gole dla Portugalii w międzynarodowej piłce nożnej mężczyzn.

„Naprawdę miło jest tu przyjechać i poczuć sympatię ludzi” – powiedział Messi.

„To mnie napędza. (Jestem) cieszę się, że jestem szczęśliwy tam, gdzie jestem. Pomimo mojego wieku, kiedy tu jestem, czuję się jak dziecko, ponieważ dobrze czuję się w tym zespole. Dopóki będę się dobrze czuł i będę mógł występować tak, jak chcę, będę się tym cieszyć.”

Jak Argentyna przygotowuje się do życia po Lionelu Messim: Szeroko, bardziej bezpośrednio, ale mniej klinicznie

Messi dał Argentynie prowadzenie po 19 minutach we wtorek wieczorem, kończąc grę na niskim poziomie po tym, jak Lautaro Martinez wykorzystał poślizg w defensywie i zdobył piłkę wysoko na połowie Boliwii.

Następnie kapitan Argentyny stał się dostawcą Martineza, gdy gospodarze podwoili przewagę już po pierwszej połowie, wyrównując piłkę do kolegi z drużyny i zostawiając go z pustą siatką do wtoczenia.

(Juan Mabromata/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Argentyna strzeliła trzecią bramkę w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie po trafieniu Juliana Alvareza, po tym jak napastnik Atletico Madryt został złapany po szybkim rzucie wolnym Messiego.

Thiago Almada powiększył prowadzenie Argentyny w połowie drugiej połowy, po czym Messi w ciągu trzech minut dodał piąte i szóste miejsce swojej drużyny i uzupełnił wynik.

Napastnik Interu Miami trafił w dolny róg tuż zza pola karnego w 84. minucie i uzupełnił hat-tricka w 86. minucie kolejnym niskim uderzeniem po połączeniu z Nico Pazem.

Był to drugi mecz Messiego w barwach Argentyny od czasu kontuzji kostki w lipcowym finale Copa America. Wrócił do gry klubowej we wrześniu i od czasu powrotu strzelił pięć goli w sześciu występach w Major League Soccer (MLS).

Wtorkowe zwycięstwo daje Argentynie pierwsze miejsce w grupie kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata z 22 punktami po 10 meczach.

Messi powiedział, że mistrzostwa świata w Katarze w 2022 r. będą jego ostatnimi, ale przemawiając przed Copa America w 2024 r. nie wykluczył występu na turnieju w 2026 r. W momencie rozpoczęcia kolejnych mistrzostw świata w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie będzie miał 38 lat, a podczas turnieju skończy 39 lat.

Argentyna wraca do akcji w listopadzie przeciwko Paragwajowi.