Innowacje kulinarne i certyfikacja Halal, penetracja rynków lokalnych i globalnych z zaufaniem

Środa, 16 października 2024 – 05:17 WIB

Djakarta – Indonezja, jako kraj o największej populacji muzułmańskiej na świecie, prezentuje ogromny potencjał rynkowy dla branży kulinarnej. Wraz ze wzrostem świadomości spożycia produktów zgodnych z zasadami religii islamskiej, certyfikacja halal stała się kluczowym elementem, który nie tylko gwarantuje zaufanie muzułmańskim konsumentom, ale także pomaga przedsiębiorcom kulinarnym zwiększyć swoją konkurencyjność na rynkach krajowych i światowych.

Przeczytaj także:

BPJPH, MUI i Komitet Fatwy zgadzają się co do rozwiązania problemu nazw produktów z certyfikatem Halal

Certyfikat Halal wydany przez Agencję Gwarancji Produktów Halal (BPJPH) lub inne oficjalne instytucje gwarantuje, że każdy sprzedawany produkt spełnia standardy szariatu. Przewiń dalej, OK?

Posiadając certyfikat halal, przedsiębiorcy kulinarni mogą zapewnić klientom, że ich produkty są bezpieczne i zgodne z prawem islamskim. To oczywiście zwiększa zaufanie konsumentów i lojalność wobec oferowanych produktów.

Przeczytaj także:

Holding H20 2024, BPJPH zaprasza 151 instytucji halal z 46 krajów

Oprócz spełnienia przepisów, certyfikacja halal pomaga także przedsiębiorcom uniknąć sankcji lub kar z tytułu naruszenia przepisów rządowych. Tym samym certyfikat ten nie tylko chroni konsumentów, ale także pomaga przedsiębiorcom zachować ciągłość ich działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Przeczytaj także:

7 ulubionych przysmaków kulinarnych pokolenia Z, które najlepiej sprzedają się i nadają się na pomysły biznesowe w 2024 r.

Hangry Indonesia, wielomarkowa firma kulinarna, w której znajdują się różne marki, takie jak Moon Chicken, właśnie uzyskała certyfikat halal wydany przez Agencję Gwarancji Produktów Halal (BPJPH). Uzyskując ten certyfikat, Hangry potwierdza, że ​​wszystkie jej produkty, sklepy i magazyny spełniają ustalone standardy halal, dając tym samym klientom gwarancję cieszenia się jedzeniem zgodnym z prawem islamskim.

„Z dumą ogłaszamy, że Hangry Indonesia oficjalnie uzyskało certyfikat halal. „Uzyskanie tego certyfikatu jest częścią naszego zaangażowania w zapewnienie, że każdy sprzedawany przez nas produkt spełnia standardy halal, których nasi klienci od dawna oczekiwali” – powiedział Abraham Viktor, dyrektor generalny Hangry Indonesia.

Hangry Indonezja uzyskuje certyfikat Halal

Wyraził także uznanie zespołowi Hangry oraz BPJPH i LPH Sucofindo, które odegrały ważną rolę w procesie certyfikacji. Obecnie Hangry Indonesia prowadzi 85 sklepów internetowych i jeden sklep offline, rozmieszczonych w strategicznych obszarach, takich jak Jabodetabek, Bandung, Makassar, Semarang, Surabaya, Medan, Sidoarjo, Malang i Bali.

„Będziemy nadal rozszerzać nasz zasięg na różne miasta w Indonezji, planując ekspansję do Jogja, Batam i Palembang przed końcem 2024 r. Ta ekspansja jest częścią naszej wielkiej wizji. „Ponadto mamy nadzieję stworzyć w tych miastach nowe miejsca pracy i przyczynić się do rozwoju lokalnej gospodarki” – dodał Abraham.

Założona z myślą o zapewnieniu rozwiązania klientom, którzy często nie wiedzą, „co chcesz zjeść?”, firma Hangry Indonesia realizuje koncepcję wielu marek, która oferuje różnorodne wybory kulinarne, od lokalnych po międzynarodowe. Oprócz Moon Chicken, kilka innych marek w ramach Hangry to Ayam Koplo, Bu Tumbar Fried Chicken, Hot Side Story, Accha, San Gyu, Dari Pada, Wai Thai Food i UNO Chicken.

Następna strona

Źródło: jest

Następna strona



Zrodlo