Zalecono zamknięcie stadionu na 15 dni po problemach kibiców Atletico Madryt

Organ hiszpańskiego rządu sportowego zalecił zamknięcie stadionu Atletico Madryt na 15 dni w związku z problemami kibiców, które dotknęły zeszłomiesięczne spotkanie La Liga z Realem Madryt.

Przedmioty zostały rzucone z trybun za bramką bramkarza Madrytu Thibauta Courtoisa w drugiej połowie zremisowanego 1:1 na Estadio Metropolitano 29 września, co spowodowało, że sędzia zawiesił grę na 17 minut. Następnie mecz wznowiono po rozmowie zawodników Atletico i głównego trenera Diego Simeone z kibicami w kominiarkach.

Komisja ds. przeciwdziałania przemocy Najwyższej Rady Sportu Hiszpanii (CSD) wydała to zalecenie po swoim ostatnim dwutygodniowym posiedzeniu we wtorek w Madrycie.

Zostanie on teraz przekazany departamentowi hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w celu ratyfikacji orzeczenia.

Atletico Madryt częściowo zamknęło stadion na trzy mecze po chaosie w derbach

Atletico zostało już ukarane przez hiszpańską FA za to, co wydarzyło się na ich własnym meczu z miejskim rywalem, Realem Madryt. Nałożono na nich częściowe zamknięcie stadionu na trzy mecze oraz karę w wysokości 45 000 euro (37 500 funtów, 49 000 dolarów).

W zeszłym tygodniu złożyli apelację, argumentując, że „niedopuszczalne zachowanie nielicznych nie może prowadzić do tak nieproporcjonalnego ukarania znacznej większości kibiców, którzy nie popełnili żadnego przestępstwa”.

Zalecenie całkowitego zamknięcia stadionu zostało wydane po tym, jak policja poinformowała, że ​​pracuje nad zidentyfikowaniem aż 20 kibiców, którzy ich zdaniem wzięli udział w zdarzeniu.