Zapierające dech w piersiach przebudzenie Rolli-Lópeza w Sevilla Master of A1 Padel

Dzisiaj Facu López i Santi Rolla ponownie podzielili się kortem, 15 miesięcy po turnieju Bettson Danish Master 2023ich ostatni wspólny turniej, i musieli wiele wycierpieć przeciwko Alfonso Sánchezowi i Dani Blanco w najwspanialszym meczu porannej rundy 1/16 finału. Martínez-Yob, Guiral-Pineda i Arce-Dal Bianco również zakwalifikowali się do drugiej rundy.

Poranek rozpoczął się od spotkania pomiędzy Francisco Maier i Vasco Pascoal, którzy zmierzyli się z Danielem Martínezem i Leo Yobem. Pierwszy set 6/4 padł w rękach hiszpańsko-argentyńskiej pary po poważnej i mocnej grze. W drugim secie Martínez i Yob zaczęli popełniać więcej niewymuszonych błędów, którzy przegrali drugiego seta w tie-breaku.. Wszystko było do rozstrzygnięcia i wszystko było wyrównane aż do końca, kiedy Daniel Martínez i Leo Yob zdołali zamknąć mecz 7/5.

Nadszedł drugi mecz tego poranka, w którym mieli się zmierzyć ze sobą Alfonso Sánchez i Daniel Blanco przed nową parą: Santiago Rolla i Facundo López. Pierwszy set zakończył się bardzo mocnym wynikiem 6:2 dla Sáncheza i Blanco, którzy w porównaniu z rywalami prezentowali świetny poziom.

W drugim secie niewymuszone błędy dały się we znaki Alfonso Sánchezowi i Dani Blanco, którzy przegrali 6/4. W trzecim i ostatnim secie Rolla i López zrobili jeszcze jeden krok, by stać się gigantami i zakończyć mecz kolejnym 6/4. Argentyńczycy dochodzą w ten sposób do pierwszej rundy 32. rundy jako para, podczas gdy Sánchez i Blanco po raz pierwszy w sezoniespaść w pierwszej rundzie losowania.

Maxi Arce i Franco dal Bianco wracają przez duże drzwi

Ostatni mecz poranka miał przynieść powrót Franco dal Bianco dołącza do Maxi Arce. Zmierzył się drugi lider zespołu Matías Segura i Matías Gonzálezktórym udało się dotrzeć do 1/8 finału podczas Madrid Open, ich pierwszego turnieju.

González i Segura niewiele mogli zrobićktóry pokazał większy rytm i poziom gry w meczu przeciwko spektakularnemu Franco Dal Bianco. Arce i dal Bianco z podwójnym wynikiem 6/2 nie dali szans rywalom i już są w 1/8 finału turnieju Santander Sevilla Master.

Sewilla Santi Pineda Zaczął ten Santander Sevilla Master z hukiem w swoim pierwszym spotkaniu Oskar Guiral wyraźnie pokonując niektórych Diego García i Nacho Moragues który przyszedł z poprzedniego.

Pomimo przerwy w pierwszym meczu dokonanej przez Garcíę i Moraguesa, Pineda i Guiral nie dali się zastraszyć i odpowiedzieli dobitnie. Sześć gemów z rzędu dało im wynik 6/1 i pierwszy set.

W drugiej kwarcie Moragues i García również wyszli na prowadzenie 3:2 bez przerwy, ale nowy huragan gry pozwolił im Guiral i Pineda zamykają go o 6/4 co daje im przepustkę do 1/8 finału, gdzie po południu czekają na nich zwycięzcy meczu Sola-Moreno przeciwko Pereyra-De Pascual.