FG wdraża nową technologię, aby stawić czoła wyzwaniom związanym z gospodarką odpadami

Minister stanu ds. środowiska dr Iziaq Salako stwierdził, że wraz z zaprezentowaniem automatów do sprzedaży zwrotnej odpadów plastikowych rozpoczął się nowy rozdział w gospodarce odpadami w Nigerii.

Salako, który zamówił maszyny, stwierdził, że są to najnowocześniejsze rozwiązania w gospodarce odpadami.

Automaty do zwrotów odpadów z tworzyw sztucznych zostały wyprodukowane w ramach projektu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO): „Promowanie zrównoważonych łańcuchów wartości z tworzyw sztucznych poprzez praktyki gospodarki o obiegu zamkniętym”.

Minister zauważył, że automat do sprzedaży zwrotów to nie tylko narzędzie, ale symbol zaangażowania w czystszą, bardziej ekologiczną i bardziej zrównoważoną przyszłość Nigerii.

„Robimy ważny krok naprzód w naszej zbiorowej walce z zanieczyszczeniami tworzywami sztucznymi. Kiedy stoimy razem, ten automat do sprzedaży zwrotów reprezentuje nie tylko narzędzie, ale symbol naszego niezachwianego zaangażowania na rzecz czystszej, bardziej ekologicznej i bardziej zrównoważonej przyszłości Nigerii” – powiedział.

Podkreślając znaczenie automatów do sprzedaży zwrotnej, Salako stwierdził, że są one zaawansowaną technologią, która zachęca obywateli do prawidłowego usuwania odpadów.

„Automaty zwrotne (RVM) to najnowocześniejsze rozwiązania w gospodarce odpadami.
„Są to zautomatyzowane maszyny, które zbierają i przetwarzają materiały nadające się do recyklingu, w szczególności plastikowe butelki, puszki i pojemniki szklane.

„Umożliwiają indywidualnym oddawanie butelek i innych materiałów nadających się do recyklingu, otrzymując w zamian nagrodę. Ta prosta, ale wydajna technologia zachęca do prawidłowego usuwania odpadów i tworzy kulturę recyklingu, w której każdy obywatel może aktywnie uczestniczyć w ochronie naszego środowiska.

„Oprócz wpływu na środowisko, ta maszyna promuje koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym, a także zwiększone wskaźniki recyklingu, mniejszą ilość śmieci i odpadów, wygodny proces recyklingu, zachęca do odpowiedzialnego gospodarowania odpadami i dostarcza cennych danych na temat wzorców recyklingu i liczby bezrobotnych młodych ludzi zaangażowanych w ten proces – wyjaśnił.

Zauważył, że korzystanie z maszyn zapewnia czystsze społeczności, a mniej tworzyw sztucznych zaśmieca ulice i drogi wodne.

„Istnieją również możliwości gospodarcze w przypadku tworzenia miejsc pracy i wspierania lokalnego przemysłu, a także zwiększona świadomość społeczna, w przypadku której sprzyja to podejściu do odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, szczególnie w przypadku przyszłych pokoleń.

„Zamiast plastiku trafiać na wysypiska śmieci lub zanieczyszczać nasze oceany, wraca on ponownie do cyklu produkcyjnego, zmniejszając zapotrzebowanie na nowe zasoby i minimalizując nasz ślad ekologiczny” – powiedział.

Salako, który stwierdził, że maszyna wyznacza początek nowego rozdziału w gospodarce odpadami w kraju, zauważył: „Wraz z odsłonięciem tej maszyny, wyprodukowanej lokalnie przez zespół młodych Nigeryjczyków, wykorzystujemy lokalne innowacje i kunszt oraz odnawiamy nasze zaangażowanie w ochronę naszego środowiska.”

Zrodlo