Czy Broncos powinni wcześnie wypuścić Bo Nixa, aby naprawić powolny atak?

DENVER — Broncos przegrywali mocno w czwartej kwarcie meczu, który trzeba wygrać w grudniu zeszłego roku, kiedy Russell Wilson wypadł poza scenariusz.

Doświadczony rozgrywający i ofensywny Denver podkręcili tempo po tym, jak wpadł w 16-punktową dołkę w meczu z New England Patriots. Wilson wspinał się, unikał ruchu ulicznego, rzucał głęboko i ogólnie znajdował sposoby na urozmaicenie zabaw wykraczających poza standardowe ramy gier wywoływanych w jego zestawie słuchawkowym. Broncos walczyli do samego końca, aby doprowadzić do remisu, zanim ostatecznie przegrali po rzucie z gry w ostatniej sekundzie.

Po meczu trener Broncos Sean Payton jasno przedstawił swoje przemyślenia dotyczące przekształcenia przestępstwa na boisku szkolnym w plan gry.

„Trudno powiedzieć, że będziesz zarabiał na życie w ten sposób, biorąc pod uwagę podstawowy atak” – powiedział Payton, który dwa dni później odstawił Wilsona na ławkę rezerwowych, co było zapowiedzią zwolnienia rozgrywającego kilka miesięcy później.

ZEJDŹ GŁĘBEJ

Justin Herbert pokonuje Chargers w wygranym 23-16 meczu z Broncos: Takeaways

Przejdźmy szybko do niedzieli, kiedy Broncos zaczęli wychodzić z dołka z wynikiem 23:0 przeciwko Los Angeles Chargers dzięki rozgrywaniu zastępcy Wilsona, debiutanta Bo Nixa. Nagle 24-latek wyglądał zupełnie inaczej niż rozgrywający był przytłoczony, gdy w pierwszej połowie wystawił ocenę 0,0 podań. W drugiej połowie Nix wykonał 16 z 23 podań na 194 jardy i miał dwa przyłożenia. Po przerwie przebiegł 59 jardów na pięciu prowadzących. Ofensywa zanurzona w ruchomych piaskach wreszcie ożywiła się w ostatniej kwarcie.

Jednak Payton, po tym jak Broncos nie zdołali dokończyć meczu i przegrali 23:16, w wyniku czego ich zespół spadł do 3:3, był niemal konsekwentny w swojej ocenie tej ofensywnej akcji w końcówce meczu.

„Słuchaj, bądźmy szczerzy” – zaczął Payton. „Wszystko nabrało tempa, kiedy zaczęliśmy przyspieszać. Kiedy jesteś z tyłu, zyskujesz inny wygląd zasięgu. … W czwartej kwarcie udało nam się przeprowadzić kilka akcji w głębi pola, ale myślę, że w tym momencie gra wyglądała inaczej.

Nadrzędny punkt widzenia Paytona był jasny: drużyna Broncos przegrała w niedzielę z powodu fatalnej ofensywy w pierwszych trzech kwartach meczu. Nie dlatego, że zabrakło czasu na próbę powrotu opartą w dużej mierze na dowolności rozgrywania.

Denver po raz piąty w sześciu meczach nie zdobyło w pierwszej połowie ofensywnego przyłożenia. Był to także trzeci raz, kiedy Broncos do przerwy nie zdobyli punktów. Dwukrotnie oddali piłkę, wykorzystali 2 z 6 prób przy trzeciej próbie i w pięciu ofensywnych posiadaniach zaliczyli tylko trzy pierwsze próby. W pierwszych dwóch kwartach Broncos rozegrali tylko jedną akcję ofensywną na terytorium Chargers i była to faul Javonte Williamsa. Drugie wejście na terytorium przeciwnika, które miało miejsce w trzeciej kwarcie, zakończyło się uderzeniem drużyny Broncos ze swojej strony boiska po serii rzutów karnych.

Kiedy gra była jeszcze w zasięgu ręki, ofensywa Broncos po prostu nie miała nic do zaoferowania.

„Nie możemy zacząć powoli” – powiedział prawy obrońca Quinn Meinerz, który w niedzielę znajdował się pomiędzy dwoma kontuzjowanymi zmiennikami środkowego Alexa Forsytha i prawego obrońcy Matta Pearta. – Nasza skuteczność w pierwszej połowie odbiegała od tego, na co nas stać.

Najważniejszym priorytetem drużyny Broncos, począwszy od czwartkowego wieczoru w Nowym Orleanie i przez resztę sezonu, musi być znalezienie iskry w ataku, który przez sen wpływał na zbyt wiele meczów. Chociaż z pewnością nie będzie to tak proste, jak zwykłe zwiększenie tempa – Payton zauważył błąd Williamsa, a kolejna krytyczna kara nastąpiła w scenariuszach, w których Broncos wchodzili w tryb pośpiechu – Broncos muszą także znaleźć sposoby na wykorzystanie jakiejś formy Atletyzm Nixa i rozgrywanie poza scenariuszem we wczesnej fazie planu gry.

„Mamy niesamowitych trenerów, którzy w dalszym ciągu zapewnią nam dobrą pozycję” – powiedział Nix. „Cokolwiek oni chcą zrobić, ja to zrobię. Moją pracą jest wyjść na boisko i sprawić, żeby sztuka zadziałała, sprawiła, że ​​sztuka się wydarzyła. …Tak naprawdę nie obchodzi mnie, o co chodzi w tej sztuce; musimy po prostu tam wyjść i wykonać zadanie”.

zejść głębiej

Wnioski z 6. tygodnia NFL: Czy to sezon paniki dla Dallas Cowboys? Kolejny sezon Lamara Jacksona MVP?

Nix w pierwszej połowie meczów w tym sezonie zajmuje 31. miejsce wśród 31 kwalifikujących się rozgrywających według EPA (oczekiwane dodane punkty) na remis (-0,50) i jard na próbę (4,1). Jego procent ukończenia (58,8) zajmuje 30. miejsce. Broncos jako zespół zajmują 31. miejsce pod względem współczynnika trzech upadków w pierwszej połowie (23,3%) i 29. pod względem współczynnika trzech strat (50%).

Scenariusze otwierające nie przyniosły nic więcej niż serię potknięć i niepowodzeń.

„Wkopaliśmy się w dołek” – powiedziała skrzydłowa Courtland Sutton.

W niedzielę Nix po raz pierwszy podał piłkę na trzecim i dziewiątym miejscu podczas pierwszego posiadania piłki przez Denver. Czysta kieszeń dała mu czas, gdy Marvin Mims Jr. przedarł się przez środek. Jednak rzut Nixa nadal leciał wysoko, odbijając palce Mimsa i prosto w ramiona zabezpieczającego Chargers Elijaha Moldena. Po drugim posiadaniu Denvera Nix miał czas na trzecią i szóstą akcję, ale nie mógł znaleźć okienka, w które mógłby włożyć piłkę, i ostatecznie ją wyrzucił. Następna szansa Nixa na zdobycie trzeciej bramki po podaniu pojawiła się po trzecim posiadaniu Denver. Na trzeciej i piątej pozycji zajął puste miejsce w kieszeni i rzucił głęboko w Mimsa w lewy szew, ale piłka zawisła w powietrzu na tyle długo, że obrońca narożnika Tarheeb Still mógł odzyskać siły i odrzucić piłkę.

„Nie rozegraliśmy wystarczającej liczby zagrań pod rząd, aby złapać rytm” – powiedział Nix. – To było kilka zagrań, a potem zszedłeś z boiska. W takim meczu, w którym wiesz, że goście będą kontrolować piłkę, musisz znaleźć sposób, aby utrzymać się na boisku.

Trzeba było rozegrać wiele akcji, ale Payton twierdzi, że „idealny obraz”, jaki Broncos próbują zbudować wokół swojego debiutanta, nie powstał. To krnąbrne pociągnięcia pędzla Nixa zaciemniały obraz przez większą część pierwszej połowy. Denver zazwyczaj było w stanie przeciwstawić się napadom braku skuteczności w ataku, które szybko odsyłały obronę z powrotem na boisko, ale w niedzielę tak się nie stało. Chargers, po świetnej pierwszej połowie rozgrywającego Justina Herberta i skutecznym, zaciętym, szybkim ataku, zdobyli w pierwszej połowie wszystkie cztery posiadane piłki, które nie wymagały klękania. Zawodnicy mieli 8 z 10 prób przy trzeciej próbie i kopnęli bramkę z gry pod koniec 20-krotnego ataku, który trwał ponad 10 minut. Z pewnością nie pomogło to, że Broncos stracili w pierwszej połowie głównego obrońcę Pata Surtaina II po wstrząsie mózgu, ale ich problemy były głębsze.

„Naprawdę zrobiliśmy wszystko, czego nie można zrobić w takiej grze” – powiedział Payton. „Wiedzieliśmy, jaki to będzie mecz. W pierwszej połowie dwukrotnie udało nam się odwrócić sytuację, co zaowocowało punktami. Kiedy to robisz, zaczynasz zwracać uwagę na moment posiadania piłki. Grali piłką lepiej niż my. W końcówce meczu zebraliśmy trochę ataku, ale wszystko zaczyna się ode mnie. Oczywiście musimy być lepsi w ofensywie.

Pytaniem dla drużyny Broncos w ciągu krótkiego tygodnia, gdy Payton przygotowuje się do powrotu do Nowego Orleanu i zmierzenia się z drużyną, której trenował przez 16 sezonów, jest to, czy uda im się stłumić część tego, co Nix pokazał w drugiej połowie i wykorzystać to do ożywienia statecznej drużyny. ofensywnych wyników, jakie Broncos musieli rozpocząć od rozpoczęcia meczów.

Nix odniósł sukces, pracując w biegu w niedzielę w czwartej kwarcie. W czwartej i drugiej kwarcie w czwartej kwarcie wszedł do kieszeni i przesunął się na prawą stronę. Spojrzał w stronę linii bocznej, po czym podał bez spojrzenia do Devaughna Vele, który zamienił grę w 37-jardowy atak typu catch-and-run. Nix uderzył kolegę z college’u Troya Franklina, który w następnej grze uzyskał przyłożenie z odległości 2 jardów. Nix pospieszył na przewagę 6 jardów przy czwartym i pięciu jardach po kolejnym posiadaniu Denvera, unikając przy tym bezpiecznego Derwina Jamesa. W następnej grze rzucił 15-jardowe podanie przyziemienia do nurkującego Courtlanda Suttona. Broncos mieli szansę na zdobycie jednego punktu, ale Chargers zmiażdżyli Mims, nie uzyskując żadnej korzyści po szybkim ataku. Broncos ponownie odzyskali piłkę i przenieśli się z głębi własnego terytorium do pola bramkowego, po czym Nix dobiegł z 21 jardów. Bramka z gry Wila Lutza na 59 sekund przed końcem obniżyła prowadzenie na 23-16, ale Broncos nie byli w stanie odzyskać zdobytego kopnięcia ze spalonego.

„Myślę, że w drugiej połowie zrobiliśmy naprawdę dobry krok” – powiedział Sutton. „Bardzo budujące, biorąc pod uwagę sposób, w jaki przebiegła druga połowa. To pokazało wiele na temat charakteru tego zespołu i jego serca.

Jednak kroki przyszły za późno. Jeśli Broncos mają jakąkolwiek nadzieję na wyprowadzenie ataku z piwnicy ligi, muszą znaleźć sposób na wrzucenie do struktury ataku części magii, którą ich młody rozgrywający stworzył w szybkich momentach. Być może nie jest to sposób, w jaki Broncos mogą zarabiać na życie w dłuższej perspektywie, ale może to być ich najlepszy sposób na osiągnięcie potrzebnych zysków już teraz.