"Za każdym graczem stoją ludzie i nie musimy tego tolerować"

Użaden z meczów rozegranych dzisiaj w dniu ósmej kolejki grupy 1 Premier RFEFbył Unioniści z Salamanki – Lugo. Mecz zakończył się jednak remisem 1:1 na własnym boisku drużyny Salamanki Niestety to, co wydarzyło się na boisku, nie było najważniejszym wydarzeniem meczu..

Pierwszy gol Unioniści Doszło do tego w 43. minucie Carlosa de la Navypodczas gdy Lugo udało się zremisować w 45’+4 po rzucie karnym Bryana Mendozy. Zaraz po tym doszło do makabrycznego wydarzenia, które zakończyło mecz, gdy sędzia zasygnalizował przerwę. “Wejście do tunelu szatni w przerwie meczu, Z trybun wyłonił się do połowy jakiś osobnik i uderzył mnie w twarz.„ stwierdził Bernarda Cruza.

To są czyny, których nie możemy tolerować

Bernardo Cruz, zawodnik Lugo

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wydarzeń tego kalibru, które zdarzają się coraz częściej, ponieważ nie trzeba sięgać do bardzo odległej przeszłości, aby pamiętać nieznośne wydarzenia, których doświadczyli niektórzy gracze na boiskach piłkarskich z rąk kibiców. “To są czyny, których nie możemy tolerować„, obrońca Lugo.

Inne zdarzenia

Nie jest to odosobniony przypadek, gdyż W hiszpańskiej piłce nożnej pojawiły się bardzo niedawne precedensy jak rzucenie plastikowym kubkiem w sędziego Alejandro Quintero Gonzáleza w tym Stadion RCDEa także rzucanie przedmiotami Thibauta Courtoisa w tym Metropolita lub krzesła w Arena Królewska przez radykałów. “Za każdym zawodnikiem stoją ludzie, a my wychodzimy na boisko, aby wykonać swoją pracę. Nie musimy się tego godzić„.