Anglia odnosi pierwsze zwycięstwo pod wodzą Carsleya, pokonując Finlandię 3:1

Po dominującym występie Three Lions wracają do rywalizacji o pierwsze miejsce

Anglia podniosła się po środowej porażce w Lidze Narodów UEFA z Grecją, po imponującym zwycięstwie 3:1 nad Finlandią, wzmacniając swoje szanse na automatyczny awans z Grupy 2 Ligi B. Po rozczarowującej porażce 2:1 na Wembley drużyna Lee Carsleya szybko odzyskała formę w Helsinkach.

Nieobecni na Euro 2024 Angel Gomes i Jack Grealish wspólnie strzelili pierwszego gola dla Anglii zaledwie 18 minuty po rozpoczęciu meczu. Jednak po objęciu prowadzenia Anglia miała trudności z utrzymaniem kontroli, a Finlandia stworzyła kilka okazji do wyrównania. Topi Keskinen był znakomitym wykonawcą gospodarzy, ale Finlandia nie wykorzystała jego dobrej gry, a Fredrik Jensen stracił dobrą okazję tuż po przerwie.

Anglia zdołała utrzymać przewagę i podwoiła prowadzenie po fenomenalnym rzucie wolnym Trenta Alexandra-Arnolda na 16 minut przed końcem. Następnie Ollie Watkins strzelił Declanowi Rice’owi trzeciego gola dla Anglii w końcowych fazach, przypieczętowując zwycięstwo. Finlandia zdobyła gola pocieszenia w końcówce meczu, gdy Arttu Hoskonen dośrodkował z rzutu rożnego, ale było już za późno, aby wpłynąć na wynik.

Dzięki temu zwycięstwu Anglia ma zrównaną liczbę punktów z Grecją na czele grupy 2, choć przegrywają różnicą bramek. Grecja ma jeszcze jeden mecz do rozegrania, ponieważ w niedzielny wieczór zmierzy się z Irlandią.