Lamine Yamal wraca do Barcelony po dolegliwościach ścięgna podkolanowego podczas meczu w Hiszpanii

Lamine Yamal opuścił kadrę Hiszpanii i wrócił do Barcelony po tym, jak doznał lekkiego bólu ścięgna podkolanowego podczas sobotniego zwycięstwa Ligi Narodów nad Danią.

17-latek został zmieniony w 90. minucie zwycięstwa Hiszpanii 1:0, a po meczu widziano go, jak kulewał z powrotem do autokaru drużyny, po tym jak w trakcie meczu był celem wielu wślizgów.

W niedzielę rano Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) przeprowadziła badania kontuzji Yamala, które nie wykazały żadnych uszkodzeń ścięgna podkolanowego.

Jednakże skrzydłowy nie będzie dostępny podczas wtorkowego meczu Ligi Narodów Hiszpanii z Serbią u siebie i wróci do swojego klubu, aby kontynuować rehabilitację, a Rodrigo Riquelme z Atletico Madryt zastąpił go w międzynarodowym składzie.

ZEJDŹ GŁĘBEJ

Sztuka i łapówkarstwo Lamine’a Yamala zapewniają Barcelonie najbardziej imponujące zwycięstwo w sezonie 2024–2025

Główny trener Hiszpanii Luis de la Fuente wezwał sędziów, aby po meczu „chronili utalentowanych zawodników”, dodając, że drużyny przeciwne starają się „zastraszać i szukać kontaktu” w meczach z takimi zawodnikami jak Yamal.

„Ale Lamine musi się do tego przyzwyczaić” – powiedział De la Fuente po meczu. „Chciałbym, żeby to było usłane różami, ale taki jest sport.

„Lamine pokazał wyjątkowe podejście i dał nam wiele dobrego na prawym skrzydle. Ma szczególny talent. Stamtąd miałem kolegę z drużyny, który mawiał: „Czego chcesz, całusy?” Zespoły używają broni, jaką tylko mogą, zgodnie z zasadami.

Barcelonę czeka seria intensywnych spotkań po przerwie międzynarodowej. 20 października zmierzy się z Sevillą u siebie w La Liga, a trzy dni później zmierzy się z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów i wyjedzie do Realu Madryt w lidze na pierwsze El Clasico w tej lidze. sezon 26 października.