Najwyżej sklasyfikowany Jannik Sinner pokonuje Novaka Djokovica i wygrywa finał Shanghai Masters

Mistrz US Open i Australian Open wyrównał swój rekord kariery w bezpośrednim pojedynku z Djokoviciem na 4-4

Numer jeden na świecie Jannik Sinner pokonał 24-krotnego mistrza Wielkiego Szlema Novaka Djokovica 7:6 (7/4), 6:3 i wygrał Shanghai Masters w Chinach.

Sinner zrobił sobie decydującą przerwę w czwartym gemie drugiego seta, pokonując w niedzielę Serba w godzinę i 37 minut, pozbawiając Djokovica setnego tytułu w karierze w grze pojedynczej.

Stając twarzą w twarz z rozentuzjazmowaną publicznością, w pierwszym secie żaden z zawodników nie mrugnął okiem, nie mogąc przełamać serwisu drugiego.

W dogrywce Sinner szybko przejął kontrolę, przełamując serwis Djokovica już w pierwszym punkcie i prowadząc 5:1.

Serb uspokoił się, ale potem strzelił z woleja i podwyższył wynik na 6:3.

Sinnerowi początkowo nie udało się przebić, ale nie spudłował za drugim razem za serwisem.

Sinner otworzył rywalizację w czwartym gemie drugiego seta, przełamując serwis Djokovica świetnym forhendem po linii bocznej i wyszedł na prowadzenie 3-1.

Włochowi pozostało jedynie opanowanie nerwów w ostatnich meczach, co udało mu się trafić asem, kończąc mecz i zdobywając siódmy tytuł ATP w sezonie.

Włoch Jannik Sinner zdobył swój siódmy tytuł ATP w 2024 roku podczas Shanghai Masters. [Qian Jun/MB Media via Getty Images]