Numer jeden na świecie Yannick Sinner pokonał Novaka Djokovica i zdobył tytuł Shanghai Masters

Bombaj, 13 października: Świat nr. 1 Yannick Sinner dał imponujący pokaz umiejętności, pokonując Serba Novaka Djokovica i zdobywając swój siódmy tytuł w tym roku w Shanghai Masters. Włoch pokonał wielkiego Serba 7:6 (7:4), 6:3 i został pierwszym człowiekiem, który zdobył więcej niż sześć tytułów w roku kalendarzowym od 2016 roku, kiedy Andy Murray zdobył dziewiąty medal Dzięki zwycięstwu w godzinę i 37 minut Sinner zanotował swoje 65. zwycięstwo w sezonie. Roger Federer i Carlos Alcaraz biorą udział w finałowym meczu pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Yannickiem Sinnerem na Shanghai Masters 2024 (obejrzyj wideo).

Dzięki zwycięstwu w Chinach Sinner stał się pierwszym graczem, który pokonał Djokovica trzy razy z rzędu od ponad dekady. Rafael Nadal był ostatnią osobą, która dokonała tego wyczynu, wygrywając turnieje Roland Garros, Montreal i US Open w 2013 roku.

Sinner pokonała Djokovica w dwóch ostatnich spotkaniach w finale Pucharu Davisa pod koniec ubiegłego roku i podczas Australian Open na początku tego roku. W zeszłym roku Sinner wyszedł na prowadzenie 24-8 w setach w dogrywkach, po czym objął prowadzenie 4-1 na początku drugiego seta i w drugim secie zwyciężył sześcioma. -3.

Djokovićowi, który chciał zostać dopiero trzecią osobą w historii, która zdobyła 100 tytułów na poziomie tournée (Connors, Federer), zabrakło obowiązkowego zwycięstwa Sinnera, który zdobył 81 procent punktów z forhendu w mocnych setach. Statystyki ATP. Tomasz Macak psuje rakietę podczas półfinału z Yannickiem Sinnerem w Szanghaju 2024, raniąc przeciwnika (obejrzyj wideo).

Szwajcarska legenda Roger Federer i młody Hiszpan Carlos Alcaraz byli na widowni i byli bardzo zadowoleni z ekscytującego spotkania. W wywiadzie na scenie Serb powiedział, że nie jest przyzwyczajony do widoku Federera na trybunach i chciałby móc z nim grać.

„Miło jest widzieć Rogera. Nie jestem przyzwyczajony do oglądania cię na trybunach. Szkoda, że ​​nie grasz tu z nami. To prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy gram przed tobą. Jest wspaniale. Carlos też. Juan Carlos Dziękuję, że przyszliście na ten mecz” – powiedział Djokovic w wywiadzie.

(Powyższa historia ukazała się po raz pierwszy 13 października 2024 r. o godzinie 17:33 czasu wschodniego. Więcej wiadomości i aktualności na temat polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia można znaleźć na naszej stronie internetowej lastly.com).