TYLKO W: Victor Osimhen wraca do treningów z Galatasarayem po przerwie spowodowanej kontuzją

Płodny napastnik Nigerii Super Eagles, Victor Osimhen wraca do treningów z Galatasarayem po kontuzji.

Klub ogłosił pozytywny rozwój sytuacji na swoim koncie na Instagramie, stwierdzając, że Victor Osimhen przechodzi specjalistyczny program treningowy.

„Victor Osimhen pracował niezależnie od zespołu w ramach przygotowanego dla niego specjalnego programu”, – czytamy w oświadczeniu Galatasaray.

25-letni napastnik doznał kontuzji podczas meczu Super Lig przeciwko Kasımpaşa 28 września, ale obecnie wrócił do treningów z tureckimi gigantami.

Przypomnijmy, że podczas meczu, który zakończył się remisem 3:3, reprezentant Nigerii strzelił dwa gole, zanim został zmieniony po tym, jak dał sygnał ławce rezerwowych, że odczuwa dyskomfort.

Po meczu w oświadczeniu Galatasaray czytamy: „Rozpoczęło się leczenie naszego piłkarza Victora Osimhena, który podczas meczu z Kasımpaşa odczuwał ból w lewym górnym tylnym mięśniu”.

Na podstawie zdjęć Osimhena udostępnionych na Instagramie klubu w sobotę 12 października piłkarz rozpoczął indywidualne treningi.

Oczekuje się, że Osimhen, który opuścił ostatnie mecze Galatasaray, będzie w pełni dostępny dla tureckiej drużyny po przerwie międzynarodowej FIFA.

Przypomnijmy, że z powodu kontuzji Osimhen nie został zaproszony na mecze eliminacyjne Pucharu Narodów Afryki 2025 przeciwko Libii. Pod jego nieobecność Super Eagles pokonali Libię 1:0 na międzynarodowym stadionie Godswill Akpabio w Uyo w stanie Akwa Ibom. Rewanż zagrają na wyjeździe we wtorek, 15 października.