Brizuela i Satoransky swoim recitalem ratują Barcelonę z kłopotów

I tam Barça miał w tym premierę swojej szafki zwycięstwa Euroliga i zrobił to tam, gdzie jest to najlepiej obsługiwane, w Palau który w zeszłym roku był fortecą (dwie straty) i który zapowiada się na powtórkę w tym sezonie. Te z Peñarroya narzucili sobie Alby Berlina88-73 w meczu, w którym musieli pracować, aby wygrać, zwłaszcza gdy Niemcy objęli prowadzenie 53-54, na 1:47 przed końcem trzeciej kwarty.

Stamtąd rozpętała się burza Dario o nim Palau i Alba Nie mógł zrobić nic, żeby uniknąć przytłoczenia. Między Brizuela, Satorański i dobry otwierasz Powalili Niemców, na których, gdy w końcu próbowali znów pokazać głowy, natknęli się Gracz.

Alex Abrines trafia do kosza włoskiego rozgrywającego drużyny Alba Berlin, Matteo Spagnolo.EFE.

On Albaktóry trzymał się gry przez cały czas, nawet gdy Barça na początku kwarty mieli 10-punktową przewagę (47-37), zaskoczeni częściowym wynikiem 0-10, który dał im przewagę pokrętło tablicy wyników po raz pierwszy w meczu 53:54 i zasiał wątpliwości w drużynie Palau. Te wątpliwości zakończyły się westchnieniem.

Już za półtorej minuty Brizuelaprzy pomocy otwierasz i kontrolę nad partią Satorańskiwrócił 10-0 (63-54) i zdobył trzy punkty otwierasz i siedem z rzędu Darioaby zmierzyć się z ostatnią kwartą z przewagą i ogromnym zastrzykiem emocjonalnym.

Youssoupha Fall w akcji przeciwko amerykańskiemu napastnikowi Alby Berlin Justinowi Beanowi.EFE.

Na początku ostatniego aktu recital z Donostiarry z kolejną trójką, która podpisała częściowy kontrakt z Barçą 15-0 który następnie wzrósł 18-1 z kolejną trójką Brizuela. On Alba nie mógł powstrzymać Basków, który w 15 minut zdobył 18 punktów i gromką owację ze strony kibiców Palau który był na jego wystawie. Znokautował Albę.

On także wyszedł bardzo nagrodzony brawami Satorańskii jego najlepszy mecz w tym sezonie. Czech uzyskał PIR na poziomie 13, do którego dołożył 8 asyst, 5 przechwytów i 0 punktów! Miał całkowitą kontrolę nad katastrofą i doskonale ją odczytał bez konieczności zdobywania punktów lub prawie strzelania, 0 na 1 w ujęciach po dwa.

Nicolas Laprovittola w akcji przeciwko islandzkiemu rozgrywającemu Alby Berlin, Martinowi Hermannssonowi.EFE.

W końcu, gdy gra była prawie wygrana, Alba Spróbował ostatniej reakcji, która była odpowiedzialna za przerwanie wszystkiego. Kevina Puntera z dwoma trójkami, które dały mu 14 punktów. I na koniec odbył się hołd Dikembe Mutombo z wtyczką Justina Andersona który następnie słynnym palcem przekroczył tor, odmawiając rywalowi drogi.

Glin Barça z Peñarroya Nadal ma nad czym pracować, ale po przerwie spisał się dobrze w defensywie przeciwko Albie i pokazał, że ma w swoim składzie wiele broni. Ten z tej imprezy ma imię i nazwisko: Darío Brizuela.

Karta techniczna

88. Barça (19+24+20+25): Núñez (-), Punter (14), Abrines (9), Parker (8), Vesely (10) -zespół startowy-, Satoransky (-), Fall (-), Laprovittola (6), Anderson (7), Metu (9), Hernangómez (7) i Brizuela (18).

73. ALBA Berlin (16+21+17+19): Spagnolo (7), Hermannsson (13), Wetzell (7), Olinde (7), Williams (8) -zespół startowy-, Koumadje (8), Rapieque (6), Procida (2), McDowell-White (12) , Fasola (-), Mattisseck (-) i Schneider (3).

Sędziowie: Robert Vyklicky (CHE), Borys Ryżyk (UCR) i Mario Majkic (ESL). Eliminacja grzechów.

Incydenty: mecz drugiego dnia Euroligi rozegrany w Palau Blaugrana w Barcelonie przed 5785 widzami.