Najnowsza pozycja reprezentacji Indonezji w rankingach FIFA po remisie z Bahrajnem

Dżakarta, VIVA — Reprezentacja Indonezji zdołała zdobyć dodatkowe 4,39 punktu po zremisowaniu reprezentacji Bahrajnu w trzeciej rundzie kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2026 w strefie azjatyckiej.

Przeczytaj także:

Profil Ahmeda Al Kafa, kontrowersyjnego sędziego meczu drużyny narodowej Indonezji i Bahrajnu

Jakie miejsce zajmuje Indonezja w obecnym rankingu FIFA, pomimo zdobycia dodatkowych punktów?

Wyniki meczu Indonezja – Bahrajn

Instrukcja Prezydenta 3/2019: Punkt zwrotny w odrodzeniu indonezyjskiej piłki nożnej i budowaniu najlepszego współtwórcy w IKN

Ekscytujący mecz pomiędzy Bahrajnem a Indonezją odbył się na Stadionie Narodowym Bahrajnu w Riffie w czwartek 10 października 2024 r. wieczorem.

Ten emocjonujący mecz zakończył się remisem 2:2, co jest dość zaskakującym wynikiem, biorąc pod uwagę, że Bahrajn był faworytem na początku meczu.

Reprezentacja Indonezji kontra Bahrajn i „piękny” prezent Shina Tae-yonga

Bahrajn rozpoczął mecz bardzo dobrze i od razu objął prowadzenie dzięki pięknej bramce z rzutu wolnego Mohameda Marhoona w 15. minucie.

Indonezja nie milczała jednak i zaciekle walczyła o wyrównanie. Wyrównujący gol reprezentacji Indonezji padł wreszcie w pierwszej połowie doliczonego czasu gry, dokładnie w 45+3 minucie, po zgrabnej akcji Ragnara Oratmangoena, który dobrze wykorzystał okazję.

Napastnik reprezentacji Indonezji Ragnar Oratmangoen

W drugiej połowie reprezentacja Indonezji objęła nawet prowadzenie po genialnej akcji Rafaela Struicka w 74. minucie, która zapewniła Indonezji prowadzenie 2:1.

Przewaga ta jednak zniknęła, gdy pod koniec drugiej połowy Mohamed Marhoon zdobył kolejnego wyrównującego gola, kończąc mecz równym wynikiem.

Wzrost liczby punktów drużyny narodowej Indonezji w rankingach FIFA

Z danych opublikowanych przez Footy Ranking wynika, że ​​remis z Bahrajnem dał reprezentacji Indonezji dodatkowe 4,39 punktu w rankingach FIFA.

Jednak pomimo zdobycia dodatkowych punktów pozycja Indonezji w rankingach FIFA nie uległa zmianie.

Indonezja pozostaje na 129. miejscu na świecie, i zajmuje tę pozycję od kilku miesięcy.

Wpływ remisu na ranking Bahrajnu

Z drugiej strony, w przypadku Bahrajnu ten remis faktycznie miał negatywny wpływ na ich ranking w FIFA. Reprezentacja Bahrajnu spadła o dwa miejsca.

Wcześniej zajmowali 76. pozycję na świecie, teraz spadli na 78. po stracie 4,39 punktu w wyniku remisu z Indonezją.

Wynik ten z pewnością jest ciosem dla Bahrajnu, który ma szansę na łatwe zwycięstwo.

Kontrowersje wokół sędziego Ahmeda Al Kafa

Mecz Bahrajnu z Indonezją również obfitował w kontrowersje, zwłaszcza dotyczące decyzji podjętych przez sędziego z Omanu Ahmeda Al Kafa.

Jedną z decyzji, która znalazła się w centrum uwagi, była decyzja, kiedy mecz powinien zakończyć się dogrywką 90+6, ale sędzia kontynuował do wyniku 90+9.

sędzia Ahmed Al Kaf, który prowadził mecz pomiędzy Bahrajnem a reprezentacją Indonezji

Decyzja sędziego dała Bahrajnowi dodatkowy czas, który w ostatnich minutach meczu zdołał wyrównać dzięki Mohamedowi Marhoonowi.

Incydent ten wywołał ostre protesty reprezentacji Indonezji. Indonezyjscy zawodnicy i sztab trenerski wydawali się bardzo rozczarowani tą decyzją, nawet menadżer reprezentacji Indonezji Sumardji został ukarany czerwoną kartką za protest skierowany do sędziego.

Szanse Indonezji w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2026

Remis z Bahrajnem pokazuje, że reprezentacja Indonezji nadal ma duży potencjał w trzeciej rundzie kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2026 w strefie azjatyckiej.

Dzięki tym dodatkowym punktom Indonezja pozostaje na dobrej drodze. Następny mecz z Chinami będzie bardzo ważny dla ustalenia miejsca Indonezji w grupie C.

Ogólnie rzecz biorąc, choć w rankingach FIFA nie zaszły żadne znaczące zmiany, wyniki Indonezji na boisku pokazują, że jest w stanie konkurować na poziomie międzynarodowym.

Należy mieć nadzieję, że pełne wsparcie kibiców i dobre występy kluczowych zawodników będą w dalszym ciągu zachęcać Indonezję do osiągania lepszych wyników w przyszłych meczach.

Sukces Indonezji w doprowadzeniu Bahrajnu do remisu nie polegał tylko na dodatkowych punktach, ale także na tym, że mentalność zespołu stała się bardziej dojrzała i gotowa na stawienie czoła większym wyzwaniom.

Teraz duże nadzieje wiąże się z kolejnymi meczami, w których można mieć nadzieję, że reprezentacja Indonezji będzie mogła w dalszym ciągu popisywać się z najlepszej strony i zapewnić sobie miejsce na Mistrzostwach Świata 2026.