Instrukcja Prezydenta 3/2019: Punkt zwrotny w odrodzeniu indonezyjskiej piłki nożnej i budowaniu najlepszego współtwórcy w IKN

WIWAT – Przy liczbie fanów sięgającej 5 miliardów ludzi na całym świecie, piłka nożna jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym sportem na świecie.

Przeczytaj także:

Reprezentacja Indonezji kontra Bahrajn i „piękny” prezent Shina Tae-yonga

Z danych opublikowanych przez FIFA wynika, że ​​miliardy fanów piłki nożnej są rozproszone po całym świecie, a najsilniejsze bazy znajdują się w Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

A co w Indonezji? Najwyraźniej mieszkańcy tego kraju również wybierają piłkę nożną jako najpopularniejszy sport. Od czasów kolonialnych w Indonezji zaczęły powstawać kluby piłkarskie.

Przeczytaj także:

Reprezentacja Indonezji zremisowała z Bahrajnem, Erick Thohir: Dziękuję wszystkim zawodnikom

W rzeczywistości kluby te stały się także narzędziem jednoczenia i walki o naród. Wkraczając w erę niepodległości, rozwój klubów w Indonezji stawał się coraz bardziej płodny.

Następnie pojawił się United Competition, w którym wzięły udział kluby z zachodu na wschód archipelagu. Sytuacja stała się jeszcze bardziej ożywiona wraz z pojawieniem się Konkursu Galatama, w którym wzięło udział wiele prywatnych klubów.

Przeczytaj także:

Jokowi dołącza do dziewcząt w rządzie przygotowawczym w Gibranie: decyzja Prabowa pozostaje niezmieniona

Aż w końcu w latach 90-tych oba konkursy zostały połączone w Ligę Indonezyjską. Jednak powszechna obecność klubów i duże zainteresowanie społeczne tym sportem nie jest wprost proporcjonalne do osiągnięć Kadry Narodowej.

Opinia publiczna, zwłaszcza kibice narodowi, często jest rozczarowana osiągnięciami Reprezentacji na różnych poziomach. Oddziałom Garudy często nie udaje się konkurować z zespołami, które na papierze mają niższą jakość od nich.

Nie chcąc, aby osiągnięcia Reprezentacji Narodowej uległy stagnacji, Prezydent Joko Widodo wydał także Instrukcję Prezydenta (Inpres) nr 3 z 2019 r. w sprawie Przyspieszenia Rozwoju Narodowej Piłki Nożnej.

W tej instrukcji prezydenckiej Prezydent udzielił właściwym ministrom i szefom regionów instrukcji, aby uczestniczyli w rozwoju krajowej piłki nożnej.

Ministrowie zostali poinstruowani, aby podjąć niezbędne kroki w sposób skoordynowany i zintegrowany, zgodnie z obowiązkami, funkcjami i uprawnieniami każdego ministerstwa/instytucji, w celu poprawy krajowych i międzynarodowych osiągnięć w piłce nożnej.

Konieczne kroki obejmują rozwój talentów, zwiększenie liczby i kompetencji sędziów i trenerów piłki nożnej, rozwój wielopoziomowego i zrównoważonego systemu rywalizacji, poprawę systemu piłki nożnej i zarządzania, zapewnienie infrastruktury i obiektów na stadionach piłkarskich w całej Indonezji zgodnie ze standardami międzynarodowymi, a także szkolenie centrum piłki nożnej, a także pozyskiwanie środków na rozwój narodowej piłki nożnej.

Wdrażanie niniejszej Instrukcji Prezydenta opiera się na planie działania mającym na celu przyspieszenie rozwoju narodowej piłki nożnej. Wiele partii uważa, że ​​Instrukcja Prezydenta nr 3 z 2019 roku jest formą ogromnej uwagi Prezydenta Jokowi, jaką poświęca świat indonezyjskiej piłki nożnej. Naprawdę chce, aby osiągnięcia piłkarskie tego kraju nadal się poprawiały i osiągnęły światowy poziom.

Wysiłki rządu zaczynają przynosić efekty. Indonezja poprawiła się w rankingu FIFA ze 179. w 2015 r. do 129. w 2024 r. Stosunki Indonezji z FIFA za pośrednictwem PSSI są obecnie uważane za bardzo dobre. Tak naprawdę FIFA jest gotowa otworzyć biuro w Dżakarcie i centrum szkoleniowe w stolicy archipelagu (IKN), Wschodnim Kalimantanie.

FIFA powierzyła także Indonezji organizację Mistrzostw Świata U-17 w 2023 r. To pierwsze zawody Pucharu Świata U-17 organizowane w kraju Azji Południowo-Wschodniej. Sukces Indonezji w organizacji tego wydarzenia sprawił, że FIFA zaproponowała Indonezji organizację przyszłych wydarzeń międzynarodowych.

A co z osiągnięciami Kadry Narodowej? Większość kibiców piłki nożnej zdaje się zgodzić, że dotychczasowe osiągnięcia Reprezentacji Biało-Czerwonych napawają ich dumą w piersiach.

Po ostatnim zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach SEA w piłce nożnej w 1991 r., żołnierzom Garuda udało się zakończyć długi post. Reprezentacja Narodowa wraca z Kambodży SEA GAMES 2023 ze złotymi medalami! To osiągnięcie wywołało niezwykłą euforię wśród kibiców narodowej piłki nożnej, a także mieszkańców tego kraju.

Do historii zapisała się także Reprezentacja Narodowa na scenie Pucharu Azji. Indonezja po raz pierwszy zakwalifikowała się do 1/8 finału Pucharu Azji 2023.

Przed Pucharem Azji 2023 reprezentacja Indonezji czterokrotnie odnotowała swój udział w tej imprezie. Z tych czterech występów Indonezja zawsze przegrywała w fazie grupowej.

Proces naturalizacji prowadzony przez PSSI przy pełnym wsparciu rządu w coraz większym stopniu podnosi jakość Kadry Narodowej.

Nawet po mianowaniu trenera z Korei Południowej, Shina Tae-yonga, który był w stanie stworzyć przerażającą siłę z mieszanki lokalnych i naturalizowanych zawodników. Uważa się, że mikstura Shin Tae-yonga jest dokładna i skuteczna w doprowadzaniu indonezyjskiej piłki nożnej na najlepszy poziom

Ostatnio podopieczni Shin Tae-yonga realizują swoje nadzieje na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata 2026 w strefie azjatyckiej, czyli na poziom, którego pozazdroszczą inne kraje Azji Południowo-Wschodniej, a nawet Azja.

Tak, Indonezja nie jest już związana tylko z piłką nożną w Azji Południowo-Wschodniej i Azji, ale ma także występy na poziomie światowym. Niech indonezyjski futbol idzie do przodu!

Wysiłki podjęte przez rząd przyniosły skutek. Indonezja w rankingu FIFA poprawiła się z 179. w 2015 r. na 129. w 2024 r.

Relacje Indonezji z FIFA za pośrednictwem PSSI są obecnie uważane za bardzo dobre. FIFA jest nawet gotowa otworzyć biuro w Dżakarcie i centrum szkoleniowe w stolicy archipelagu (IKN), Wschodnim Kalimantanie.

Następna strona

Nie chcąc, aby osiągnięcia Reprezentacji Narodowej uległy stagnacji, Prezydent Joko Widodo wydał także Instrukcję Prezydenta (Inpres) nr 3 z 2019 r. w sprawie Przyspieszenia Rozwoju Narodowej Piłki Nożnej.



Zrodlo