Przedstawiając wyniki, Minister Gospodarki Morskiej twierdzi, że Polsus rozwiązał spór na kwotę 37,5 miliarda rupii

Piątek, 11 października 2024 – 22:36 WIB

Tangerang, VIVA – Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa (KKP) wyjaśniło szereg wyników osiągniętych w 2024 r. Odnotowano, że za pośrednictwem Policji Specjalnej lub Policji Morskiej KKP udało się nałożyć sankcje administracyjne i rozstrzygnąć spory na kwotę 37,5 mld IDR.

Przeczytaj także:

Aby chronić zasoby morskie, załogi statków obserwacyjnych są szkolone w zakresie umiejętności strzeleckich z użyciem karabinów maszynowych

„Wskazuje to na to, że na obszarach przybrzeżnych, małych wyspach i obszarach morskich nadal dochodzi do wielu naruszeń” – stwierdził Minister Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Sakti Wahyu Trenggono w piątek, 11 października 2024 r.

Kontynuował, że w 2024 r. policja morska z powodzeniem rozpatrzyła 108 spraw w ramach działań patrolowych na obszarach przybrzeżnych i małych wyspach, a także otrzymując skargi społeczne dotyczące działań, które szkodzą zasobom morskim i rybnym.

Minister Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Sakti Wahyu Trenggono.

Zdjęcie:

  • DOK. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa

Przeczytaj także:

OJK nakłada grzywnę na 6 PUJK, które naruszają ochronę konsumentów, w wysokości 490 milionów IDR

„Doceniam szeregi PSDKP, zwłaszcza Policji, za imponującą działalność w sektorze morskim w ciągu ostatnich czterech lat” – powiedział.

Tymczasem dyrektor generalny ds. nadzoru nad zasobami morskimi i rybołówstwem (PSDKP) Pung Nugroho Saksono dodał, że rolą Policji jest monitorowanie i powstrzymywanie podmiotów gospodarczych korzystających z przestrzeni morskiej niezgodnie z zezwoleniami.

Przeczytaj także:

OJK nałożył sankcje administracyjne na 57 LJK z sektora ubezpieczeń i funduszy emerytalnych

„Tak naprawdę Policja Morska przoduje w monitorowaniu wykorzystania przestrzeni morskiej, które prowadzone jest pod kątem wypełniania dokumentów i/lub wdrażania zatwierdzeń w zakresie zgodności działań związanych z użytkowaniem przestrzeni morskiej (KKPRL)” – powiedział.

„Oprócz nadzorowania wykorzystania zasobów morskich w celu spełnienia standardów wydawania zezwoleń na prowadzenie działalności w podsektorze zarządzania przestrzenią morską” – dodał.

Policji Morskiej udało się przeprowadzić działania uszczelniające wobec podmiotów gospodarczych korzystających z przestrzeni morskiej niezgodnie z pozwoleniami, pogłębiarek lub statków ssących do piasku oraz sporów powodujących szkody w sektorze morskim.

Z danych wynika, że ​​w 2024 r. łącznie zostanie pomyślnie rozpatrzonych 108 spraw, w tym 90 przypadków naruszeń przestrzeni morskiej, 9 spraw destrukcyjne połowy6 przypadków ryb chronionych i 3 przypadki uszkodzenia statku na mieliźnie.

„Dzięki temu policja w dalszym ciągu wzmacnia nadzór nad zewnętrznymi wyspami Indonezji, aby utrzymać tam zrównoważony charakter ekosystemu morskiego. Oprócz zezwoleń prowadzony jest również nadzór nad aktami kradzieży naturalnych zasobów rybnych (SDA)” – powiedział.

Następna strona

Policji Morskiej udało się przeprowadzić działania uszczelniające wobec podmiotów gospodarczych korzystających z przestrzeni morskiej niezgodnie z pozwoleniami, pogłębiarek lub statków ssących do piasku oraz sporów powodujących szkody w sektorze morskim.

Następna strona



Zrodlo