Bosch i Tenstorrent będą współpracować przy standaryzacji chipów samochodowych

Niemiecki gigant przemysłowy Bosch będzie współpracował z amerykańskim start-upem Tenstorrent, zajmującym się chipami, w celu opracowania platformy do standaryzacji elementów składowych chipów samochodowych, powiedzieli dyrektorzy Tenstorrent.

Plany obejmują opracowanie standardowej metody wykorzystania modułu nowoczesnych chipów, zwanych chipletami, do tworzenia systemów, które mogą zasilać pojazdy o znacznie odmiennych potrzebach, powiedział w wywiadzie dyrektor ds. obsługi klienta Tenstorrent, David Bennett.

Łącząc różne ilości i rodzaje chipletów w kompletne procesory, obie firmy dążą do obniżenia kosztów i zwiększenia szybkości wprowadzania nowych produktów krzemowych do przemysłu motoryzacyjnego.

„(Bosch) współpracuje z nami, aby zasadniczo na nowo zdefiniować sposób, w jaki producenci samochodów patrzą na krzem – kupując krzem i wytwarzając go” – powiedział Bennett.

W pośpiechu wprowadzenia pojazdów elektrycznych (EV) samochody w coraz większym stopniu stają się produktami przypominającymi duże systemy komputerowe zasilane akumulatorem na czterech kołach.

Techniczna złożoność wprowadzenia elektryfikacji i zautomatyzowanych systemów jazdy zmusiła producentów pojazdów do poszukiwania nowych możliwości budowy lub zakupu niezbędnych chipów.

Giganci chipów, tacy jak Nvidia, Qualcomm i należący do Intela Mobileye, produkują całą gamę chipów wspomagających kierowcę i powiązane oprogramowanie.

Ideą współpracy z firmą Bosch jest to, że standaryzacja wymagań technicznych dotyczących elementów składowych chipletów może obniżyć ceny, powiedział Bennett.

Wyprodukowanie dużej ilości standardowego chipletu, który można dodawać lub usuwać w zależności od potrzeb dla każdego zastosowania, pozwoliłoby zaoszczędzić pieniądze. Producenci samochodów uzyskaliby także więcej opcji dostosowywania każdego projektu w porównaniu z kupowaniem gotowych części, powiedział wiceprezes Tenstorrent Automotive Thaddeus Fortenberry.

Współpraca nie obejmuje jeszcze żadnych konkretnych produktów ani sprzedaży producentom samochodów.

Tenstorrent jest kierowany przez Jima Kellera, który kierował wysiłkami Tesli nad zaprojektowaniem chipa do autonomicznej jazdy. Keller projektował chipy m.in. dla AMD i Apple.

© Thomson Reuters 2024

(Ta historia nie została edytowana przez personel NDTV i została wygenerowana automatycznie na podstawie udostępnianego kanału.)

Zrodlo