Dlaczego Wrexham nie gra podczas przerwy reprezentacyjnej? Czy inne mecze League One są wyłączone?

Menedżer Wrexham, Phil Parkinson, przyznaje, że w idealnym świecie jego zespół grałby w ten weekend.

Lincoln City było zaplanowanym gościem meczu League One, który miał być transmitowany na żywo po obu stronach Atlantyku.

Jednakże, podobnie jak większość meczów trzeciej ligi, które mają zostać rozegrane w sobotę, spotkanie to zostało przełożone ze względu na powołania do reprezentacji.

To zbliża Wrexham do ligi Premier League i Championship drugiej ligi, gdzie w przerwie nie zaplanowano żadnych meczów, podczas których w niektórych częściach świata rozgrywane będą kwalifikacje do Pucharu Świata wraz z meczami grupowymi Ligi Narodów w Europie i Pucharem Narodów Afryki kwalifikatory.

Nie stanowi to jednak pocieszenia dla fanów z północnej Walii i spoza niej, którzy w ten weekend chcą obejrzeć mecz piłkarski na torze wyścigowym.

Dlaczego więc mecz z Wrexham jest odwołany?

Zgodnie z przepisami EFL kluby stanowe z pierwszej i drugiej ligi (poziom trzeci i czwarty) posiadające trzech lub więcej zawodników na wyjeździe w ramach obowiązków międzynarodowych mogą ubiegać się o przełożenie meczu na późniejszy termin, gdyż w przeciwnym razie musieliby wystawić osłabioną drużynę.

Lincoln miał wymaganą liczbę powołań, w tym JJ McKiernana (reprezentacja Irlandii Północnej do lat 21) i Seana Roughana (reprezentacja Irlandii do lat 21).

Bilety zostały wyprzedane przez oba kluby w zeszłym miesiącu, ale sobotnie przełożenie nie było wielką niespodzianką, ponieważ podobny los spotkał już mecz Lincolna u siebie z Northampton Town podczas wrześniowej przerwy międzynarodowej.

Jedynym nieobecnym na arenie międzynarodowej zespołem Wrexham w ten weekend byłby Jacob Mendy, który znalazł się w kadrze Gambii na podwójny mecz przeciwko Madagaskarowi w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki.

Jacob Mendy to jedyne międzynarodowe powołanie Wrexham w ten weekend (Alex Pantling/Getty Images)

Czy to pierwszy taki przypadek we Wrexham?

Odroczenia zdarzają się cały czas, z różnych powodów. Na przykład w zeszłym sezonie wyjazd do Forest Green Rovers został odwołany rano w dniu meczu z powodu podmokłego boiska. Niemal na początku tego miesiąca doszło do powtórki na wyjeździe ze Stevenage, gdzie mecz został zatwierdzony dopiero po kontroli boiska na około dwie godziny przed rozpoczęciem.

Ale tak, to pierwszy raz, kiedy mecz we Wrexham musiał zostać przeniesiony ze względu na powołania do międzynarodowych meczów, od czasu powrotu drużyny do EFL w zeszłym roku.

Gra, gdy inni mieli sobotę wolną, również okazała się opłacalna, ponieważ sezon 2023–2024 przyniósł zwycięstwa nad Doncaster Rovers, Salford City i Grimsby Town, a przed zeszłomiesięcznym zwycięstwem 3:0 nad Shrewsbury Town. Dopiero w listopadzie ubiegłego roku przegrana 2:0 z Accrington Stanley wymazała passę meczów podczas przerw międzynarodowych.

Jakie jest zdanie Wrexham na tę sytuację?

Mieszany. Niektórzy uważają, że dynamika kolejnych zwycięstw drugiego w tabeli Wrexham przyniosłaby kolejne zwycięstwa przeciwko Lincolnowi, który jest czwarty, podczas gdy inni przyznają, że był to pracowity czas, obejmujący dwie długie podróże do Leyton Orient we wschodnim Londynie i Stevenage, w północnym pasie podmiejskim stolicy, w krótkich odstępach czasu.

„Czy wolelibyśmy zagrać w tę grę?”, pyta menadżer Parkinson. “Tak. Kiedy jednak wszystko się skończyło, musieliśmy wykorzystać ten czas na swoją korzyść. Trening dla tych, którzy potrzebują doładowania i odrobiny odpoczynku dla innych.”

Na przykład w ubiegły piątek powrócił personel medyczny van Wrexhama do krioterapii, z którego korzystał w przeszłości, aby zapobiec zmęczeniu zawodników i pomóc im w regeneracji poprzez wystawienie ich na ujemne temperatury. Wykonanie tego tydzień później z kilkoma dniami wolnymi nikomu nie zaszkodzi.

Phil Parkinson (Pete Norton/Getty Images)

Czy cały skład będzie miał wolny weekend?

Tak, całkiem sporo. Treningi zostaną wznowione w poniedziałek i oczekuje się, że będą wymagającą sesją. W ubiegłą środę podobnym treningiem zostali poddani zawodnicy, którzy poprzedniego wieczoru nie wystąpili przeciwko drużynie Premier League Wolverhampton Wanderers do lat 21 w ramach EFL Trophy.

Następnie zawodnikom kazano odpocząć przed wznowieniem sezonu, w którym odbędą się trzy mecze ligowe w ciągu ośmiu dni, z czego dwa na wyjeździe, rozpoczynając od sobotniego meczu z Rotherham United. Następnie w listopadzie rozpoczyna się pierwsza runda Pucharu Anglii.

Gdy gracze wrócą, mogą również spodziewać się pełnowymiarowego meczu treningowego, który zrekompensuje im ten pusty weekend.

Parkinson wyjaśnia: „Musisz zadbać o pracę na większym boisku w grach małymi drużynami, utrzymywaniu piłek i pracy jednostkowej. Tylko jeśli chodzi o fizyczny aspekt tego. Pracując z Kevem (Mulhollandem, dyrektorem medycznym) i jego personelem, zawsze mamy świadomość konieczności analizowania tych danych”.

Czy kierownik i pracownicy również będą mieli przerwę?

Większość będzie miała wolny weekend. Obowiązki skautingu mogą jednak pochłonąć ten czas dla kilku z nich, a Parkinson prawdopodobnie wystąpi w meczu Peterborough United z Rotherham w jednym z zaledwie dwóch meczów trzeciej ligi, które przetrwają ten weekend.

„Jeśli mecz będzie istotny, będziemy tam” – mówi menadżer. „Ale istnieje także potrzeba, aby pracownicy i analitycy nacisnęli przycisk „pauzy”. Chris (Johnson, główny skaut), Steve (Parkin, starszy asystent Parkinsona), wszyscy tutaj ciężko pracują.

„Za kulisami dzieje się mnóstwo pracy, którą ludzie będą zaskoczeni. Zwłaszcza szczegóły związane z przygotowaniami do każdego meczu.

Parkinson i jego sztab wykorzystali nieobecność zawodników pod koniec tygodnia, aby przeprowadzić pełne podsumowanie dotychczasowego sezonu. Obejmowało to analizę stałych fragmentów gry za i przeciw, aż po wzorce gry z piłką i podejście drużyn przeciwnych do meczów.

Czy League One powinna dołączyć do Premier League i Championship, zamykając rozgrywki podczas przerwy reprezentacyjnej?

Biorąc pod uwagę, że 10 z 12 meczów w tej lidze zostało przełożonych na ten weekend, a dziewięć odbyło się podczas poprzedniej przerwy międzynarodowej w zeszłym miesiącu, Parkinson uważa, że ​​takie pytanie jest uzasadnione.

Mówi: „To naprawdę uczucie, że zbliżasz się do etapu, w którym myślisz: «Czy futbol powinien zostać w ogóle zamknięty?». W ten sposób wszyscy będą mieli równe szanse, jeśli chodzi o dopasowanie meczów. Zdecydowanie jest ku temu okazja. Ale jednocześnie ostatni raz graliśmy z Shrewsbury i skorzystaliśmy na tym.

Kiedy zostanie rozegrany mecz z Lincolnem?

EFL zachęca kluby do przełożenia przełożonych meczów na możliwie najbliższy pierwotny termin, aby zapobiec potencjalnym spiętrzeniom meczów w dalszej części sezonu w przypadku złych warunków pogodowych w zimowych miesiącach w Wielkiej Brytanii.

Sprawy się jednak skomplikowały, ponieważ Lincoln musiał już znaleźć datę przełożenia meczu w Northampton w zeszłym miesiącu, a na tę datę wybrano 29 października.

Biorąc pod uwagę, że w listopadzie nastąpi kolejna przerwa międzynarodowa (kiedy Lincoln może ponownie stracić trzech zawodników z powodu powołania i w związku z tym będzie mógł przełożyć kolejne spotkanie – tym razem wizytę w Exeter City), nie ma zbyt wielu potencjalnych zawodników w środku tygodnia. wolne miejsca w najbliższej przyszłości.

W tę sobotę na trybunach Wrexham będzie cicho (Jess Hornby/Getty Images)

Jakiś inny biznes?

Jak wspomniano powyżej, w połowie przyszłego miesiąca przypada trzecia międzynarodowa przerwa w sezonie, kiedy Wrexham planuje wyjazd do hrabstwa Stockport w sobotę, 16 listopada.

Jednakże w związku z tym, że mecze Stockport kontra Wycombe Wanderers zostały przełożone na ten weekend po powołaniu gospodarzy do pełnienia obowiązków międzynarodowych Ibou Touray (Gambia), Tayo Adaramola (Irlandia do lat 21) i Lewis Fiorini (Szkocja do lat 21), istnieje szansa na kolejny pusty weekend dla Parkinsona i firmy.

Wiele może zależeć od ostatniej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy do lat 21, gdzie Irlandia i Szkocja zajmą drugie miejsce w swoich grupach i przystąpią do decydującego double-headera, który odbędzie się w tym tygodniu.

Sześć z dziewięciu finałowych spotkań wicemistrzów odbędzie się w przyszłomiesięcznych barażach (pozostałe trzy przejdą bezpośrednio do finałów latem przyszłego roku wraz ze wszystkimi dziewięcioma zwycięzcami grup), Adaramola i Fiorino ze Stockport mogą ponownie znaleźć się w międzynarodowych zmaganiach w środku tygodnia po obu stronach drużyny. zaplanowane spotkanie z Wrexham. A biorąc pod uwagę, że Touray prawdopodobnie znajdzie się w składzie Gambii na mecze z Komorami i Tunezją, będzie to oznaczać kolejną sobotę wolną dla Parkinsona i jego drużyny.

(Zdjęcie na górze: Jess Hornby/Getty Images)