Wiadomości sportowe Anglia przegrywa z Grecją, gdy Carsley Experience przynosi odwrotny skutek, a Francja wygrywa bez Mbappe & eacute;

LONDYN, 9 października (AP) Lee Carsley stanął przed pierwszym wyzwaniem jako tymczasowy menedżer Anglii po porażce Grecji w Lidze Narodów 2:1.

Erling Haaland został rekordzistą strzelców Norwegii w wieku 24 lat dzięki dwóm bramkom w wygranym 3:0 meczu swojego kraju ze Słowacją, podczas gdy Francja – bez Kyliana Mbappe i Antoine’a Griezmanna – była dla Izraela przesadą w wygranym 4:1 meczu. .

Przeczytaj także | Erling Haaland został królem strzelców Norwegii w swoim pierwszym meczu w roli kapitana, w meczu Ligi Narodów UEFA przeciwko Słowenii w sezonie 2024–25.

Po poprowadzeniu Anglii do kolejnych zwycięstw po tym, jak został tymczasowym menadżerem po Mistrzostwach Europy, Carsley poczuł, że musi wystawić drużynę bez uznanego napastnika pod nieobecność kontuzjowanego kapitana Harry’ego Kane’a.

Ustawienia na papierze wyglądały interesująco i ekscytująco, ale na boisku przypominały chaos, gdy Grecja wielokrotnie ogrywała Anglię i znajdowała się za długą obroną.

Przeczytaj także | Rohit Sharma prawdopodobnie zagra w jednym z dwóch pierwszych meczów testowych przeciwko Australii w sezonie 2024–2025 Border-Gavaskar Trophy: raport.

Vangelis Pavlidis otworzył wynik dla gości w 49. minucie na stadionie Wembley, Jude Bellingham wyrównał w 87. minucie, a Pavlidis wykorzystał niechlujną obronę i chwycił zwycięzcę Grecji w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Greccy piłkarze, którzy również nie uznali trzech bramek w meczu, uczcili jedno ze swoich najsłynniejszych zwycięstw, zabierając i trzymając koszulkę z numerem 2 obrońcy Panathinaikosu, George’a Baldocka, którego znaleziono w środę w jego domu w Atenach. 31. Baldock rozegrał 12 meczów w reprezentacji Grecji, a przed meczem nastąpiła chwila ciszy w hołdzie prawemu obrońcy, a zawodnicy nosili czarne opaski.

„Daliśmy dla niego wszystko” – powiedział Pavlidis w hołdzie Baldockowi, którego określił jako „wyjątkowego faceta”.

Była to pierwsza porażka Anglii z Grecją, która zajmuje 48. miejsce na świecie, od 10 meczów między zespołami i poważnie zniweczyła nadzieje Carsleya na zostanie na stałe menadżerem drużyny narodowej.

To powinno być płynne ustawienie, w którym aktywny rozgrywający Chelsea Cole Palmer po raz pierwszy wystartuje w barwach Anglii w barwach narodowych i wskoczy na środkowy pomocnik, a Phil Foden i Bellingham będą najdalej wysuniętymi napastnikami w ataku. z pomocnikami.

To nie zadziałało.

„Nigdy nie daliśmy sobie szansy, aby przekonać się, czy była to właściwa, czy zła decyzja” – powiedział Carsley, upierając się, że nie był to „eksperyment”.

„Mając graczy, których mamy, musimy czasami wykazać się odwagą i kreatywnością, jeśli chodzi o nasze systemy. Pomyślałem, że ważne jest, aby spróbować czegoś innego. Nigdy nie myślałem, że to złamię. To był przypadek, spróbujmy czegoś innego.”

Holenderski rekordHolandia strzeliła dwa gole, dzięki czemu Norwegia zdobyła 34 gole, o jeden więcej niż poprzedni rekordzista Jørgena Juve z lat 30. XX wieku.

Howland, który w tym sezonie strzelił już 11 goli we wszystkich rozgrywkach dla Manchesteru City, w swoim 36. występie w reprezentacji po raz pierwszy był kapitanem Norwegii.

Bramkę dla Norwegii zdobył także Alexander Sorlot.

Walcz bez MbappeMbappe nie został powołany przez Francję z powodu lekkiej kontuzji, mimo że grał w Realu Madryt, a nagłe odejście Griezmanna, który przez ostatnią dekadę był trenerem Didiera Deschampsa, nadało drużynie poczucie nowej ery. dla Les Bleusa.

Gole Matteo Genduziego w 87. i Bradleya Barkoli w 89. przypieczętowały zwycięstwo Francji nad Izraelem po bramkach Eduardo Kamavingi i Christophera Nkunku w pierwszej połowie.

Mecz odbył się w Budapeszcie, a izraelskie drużyny rozgrywały mecze u siebie w krajach neutralnych, takich jak Węgry i Cypr, ze względów bezpieczeństwa po atakach Hamasu rok temu.

Czerwona kartkaCzerwona kartka napastnika Włoch Lorenzo Pellegriniego okazała się decydująca, gdy jego zespół zmarnował dwubramkowe prowadzenie i zremisował 2:2 z Belgią w Rzymie.

Włochy objęły prowadzenie po 60 sekundach dzięki prawemu obrońcy Andrei Cambiaso i napastnikowi Matteo Reteguiemu w 24. minucie podwyższyli na 2:0.

Pellegrini został wyrzucony z boiska za faul w Arthur Theatre, za który początkowo ukarano go żółtą kartką, ale w 40. minucie ukarano go czerwoną kartką po analizie VAR.

Maxime De Kuyper dobrze strzelił z rzutu wolnego po świetnym ruchu, a Leandro Trossard wyrównał w 61. minucie. AP

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)