Seria oszukiwań Bahrajnu u siebie, reprezentacja Indonezji nie jest wolna od strat

Piątek, 11 października 2024 – 10:54 WIB

Djakarta – W centrum uwagi znalazł się sędzia Ahmed Al-Kaf, który w czwartkowy wieczór 10 października 2024 r. na Stadionie Narodowym Bahrajnu w Rifie prowadził mecz Bahrajnu z reprezentacją Indonezji w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2026 w strefie azjatyckiej.

Przeczytaj także:

Strzelec gola w meczu Indonezja z Bahrajnem. Gust samochodowy Rafaela Struicka też jest w porządku

Sędzia urodzony w Omanie 6 marca 1983 roku dopisał sześć minut doliczonego czasu gry, ale w rzeczywistości wydłużył czas meczu do 90+9 minut.

Bahrajn w końcu zdołał strzelić gola w 90+9 minucie po rzucie rożnym Mohameda Marhoona, wynik zmienił się na remis 2-2, po czym sędzia gwizdnął i mecz się zakończył.

Prezydent AFC Bahrajn, potencjalne podwójne standardy?

Zamiast uwzględnić protest, sędzia ukarał czerwoną kartką menadżera reprezentacji Indonezji Sumardjiego, co jeszcze bardziej rozzłościło drużynę i kibiców.

sędzia Ahmed Al Kaf, który prowadził mecz pomiędzy Bahrajnem a reprezentacją Indonezji

Sędzia Ahmed Al Kaf krzywdzi reprezentację Indonezji. Jak islam postrzega oszukiwanie?

Wściekły, że drużyna Garudy została niesprawiedliwie potraktowana, Indonezyjski Związek Piłki Nożnej (PSSI) w końcu wysłał oficjalny list.

„Tak, wysłaliśmy list protestacyjny. Jesteśmy bardzo rozczarowani postawą sędziego. „Wygląda na to, że dołożył czas do chwili, gdy Bahrajn mógł zdobyć gola” – powiedział członek PSSI Exco Arya Sinulingga, cytowany przez VIVA.co.id.

Nie tylko Indonezja poniosła straty, oszukana została także japońska reprezentacja narodowa, gdy rywalizowała z Bahrajnem na Stadionie Narodowym w Bahrajnie.

Do oszustwa doszło, gdy Bahrajn zmierzył się z Japonią w drugiej kolejce grupy C trzeciej rundy eliminacji do Mistrzostw Świata 2026 w strefie azjatyckiej, która odbyła się 10 września.

Gdzie kibice Bahrajnu podczas goszczenia Japonii dopuścili się niewspierających działań, a mianowicie dopuścili się naruszenia, kierując wiązkę lasera na japońskich zawodników, zakłócając w ten sposób koncentrację zawodników.

Udowodniono również, że kibice Bahrajnu dopuścili się drugiego naruszenia, a mianowicie dmuchania w fałszywe gwizdki dmuchane przez kibiców podczas meczu.

Incydent ten spowodował następnie, że FIFA ukarała Bahrajńską Federację Piłki Nożnej (BFA). FIFA nałożyła na Bahrajńską Federację Piłki Nożnej (BFA) karę w wysokości 10 000 franków szwajcarskich, czyli około 182 mln Rp.

Następna strona

Indonezja nie była jedyną, która poniosła straty, oszukana została także japońska reprezentacja narodowa, która rywalizowała z Bahrajnem na Stadionie Narodowym w Bahrajnie.