Prawdziwy dowód oszukiwania sędziego Ahmeda Al Kafa, napisany 90 + 6 minut, ale AFC potwierdza 90 + 9 minut

Piątek, 11 października 2024 – 09:41 WIB

Djakarta. WIWAT – Mecz Bahrajn vs Indonezja w trzecim meczu trzeciej rundy eliminacji Mistrzostw Świata 2026 w strefie azjatyckiej na Stadionie Narodowym Bahrajnu w Rifie, który odbył się w czwartkowy wieczór 10 października 2024 r., był pełen kontrowersji.

Przeczytaj także:

PSSI rozczarowane decyzją sędziego Ahmeda Al-Kafa podczas meczu reprezentacji Indonezji z Bahrajnem

Reprezentacja Indonezji faktycznie prowadziła 2:1 do 90. minuty, ale Bahrajn strzelił gola w 90+9 minucie Mohameda Marhoona z rzutu rożnego, więc wynik był remis 2:2.

W rzeczywistości dodatkowy czas przyznany przez sędziego Ahmeda El Kafa, który prowadził mecz Bahrajn vs Indonezja, wyniósł tylko 6 minut.

Shayne Pattynama wściekły na sędziego Ahmeda Al Kafa, internauta: Dziękuję za reprezentowanie

Konto Bahrain National Football Association na Instagramie @bahrainnt również stanęło w obronie oszukującego sędziego, ogłaszając bramkę w 90+6 minucie.

Jednak AFC potwierdziło, że bramka Bahrajnu padła po 3 minutach od przewidywanego czasu, czyli 90+9.

Reprezentacja Indonezji 2:2 Bahrajn, internauci są wściekli i żądają kary dla sędziego

Konto @bahrainnt na Instagramie Bahrain National Football Association na Instagramie w końcu zablokowało kolumnę z komentarzami.

Indonezyjski Związek Piłki Nożnej (PSSI) również jest rozczarowany decyzją i przywództwem sędziego Ahmeda Al Kafa. PSSI nie będzie milczeć i wyśle ​​oficjalny list protestacyjny w sprawie sposobu zorganizowania meczu, który uważa za niesprawiedliwy.

„Tak, wysłaliśmy list protestacyjny. Jesteśmy bardzo rozczarowani postawą sędziego. „Wygląda na to, że doliczył czas, zanim Bahrajn będzie mógł strzelić gola” – powiedział członek PSSI Exco Arya Sinulingga.

Pojedynek od razu stał się zacięty. W 15. minucie reprezentację Indonezji zaskoczył piękny gol Bahrajnu. Bramkarz Maarten Paes był bezradny, gdy zablokował rzut wolny z dystansu Mohameda Marhoona.

Piłka szybko minęła grupę indonezyjskich zawodników. Maarten Paes nie poruszył się. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła poza linię bramkową. Bahrajn również wygrał 1:0.

Za jedną bramką reprezentacja Indonezji nadal miała trudności z przebiciem się przez obronę Bahrajnu, która w tym meczu grała ofensywnie. Wysiłki reprezentacji Indonezji w końcu zaowocowały po kontuzji w pierwszej połowie. Ragnar Oratmangoen zdołał strzelić gola i do przerwy był wynik 1:1.

W drugiej połowie reprezentacja Indonezji pokonała Bahrajn dzięki fantastycznemu golowi Rafaela Struicka. Zawodnik Brisbane Roar strzelił gola z pola karnego w 74. minucie.

Piłka minęła róg bramki, przez co bramkarz Bahrajnu Ebrahim Lutfalla był bezradny. Wynik 2-1 dla reprezentacji Indonezji.

Za jedną bramką Bahrajn próbował zaatakować obronę indonezyjskiej drużyny narodowej. Jednak obrona dowodzona przez Jaya Idzesa nadal była dość trudna do powstrzymania.

Aż w końcu w 90+9 minucie bramka Bahrajnu padła po rzucie rożnym, a Bahrajn był w stanie wyrównać dzięki Mohammedowi Mahmoonowi. W rzeczywistości dano tylko sześć minut dodatkowego czasu.

Chwilę po zdobyciu bramki sędzia odgwizdał długi gwizdek i oznajmił koniec meczu. Wynik 2-2 dla Bahrajnu i Indonezji.