Reprezentacja Indonezji pokrzywdzona przez sędziego, PSSI składa protest do FIFA

Piątek, 11 października 2024 – 01:34 WIB

WIWAT – Reprezentacja Indonezji znalazła się w niekorzystnej sytuacji przez sędziego, gdy zmierzyła się z Bahrajnem w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2026 w strefie azjatyckiej.

Przeczytaj także:

Kontrowersyjny gol, reprezentacja Indonezji nie wygrywa z Bahrajnem

W meczu, który odbył się na Stadionie Narodowym w Bahrajnie w czwartek 10 października 2024 roku, wynik zakończył się remisem 2:2.

Tak naprawdę reprezentacja Indonezji prawie wygrała ten mecz, zanim padła kontrowersyjna bramka.

Fantastyczny gol Rafaela Struicka. Reprezentacja Indonezji pokonuje Bahrajn

Jak mogło być inaczej, Bahrajn strzelił gola w 90+8 minucie, mimo że doliczone zostało tylko sześć minut dogrywki.

Reprezentacja Indonezji odpadła w 15. minucie. Bramkarz Maarten Paes był bezradny, gdy zablokował rzut wolny z dystansu Mohameda Marhoona.

Reprezentacja Indonezji łamie bramkę Bahrajnu w I rundzie

Piłka szybko minęła grupę indonezyjskich zawodników. Maarten Paes nie poruszył się. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła poza linię bramkową. Bahrajn również wygrał 1:0.
Za jedną bramką reprezentacja Indonezji nadal miała trudności z przebiciem się przez obronę Bahrajnu, która w tym meczu grała ofensywnie.

Wysiłki reprezentacji Indonezji w końcu zaowocowały po kontuzji w pierwszej połowie. Na tablicy wyników znalazł się Ragnar Oratmangoen. Do przerwy wynik 1:1.

W drugiej połowie reprezentacja Indonezji pokonała Bahrajn dzięki fantastycznemu golowi Rafaela Struicka. Zawodnik Brisbane Roar strzelił gola z pola karnego w 74. minucie.

Piłka minęła róg bramki, przez co bramkarz Bahrajnu Ebrahim Lutfalla był bezradny. Wynik 2-1 dla reprezentacji Indonezji.

Za jedną bramką Bahrajn próbował zaatakować obronę indonezyjskiej drużyny narodowej. Jednak obrona dowodzona przez Jaya Idzesa nadal była dość trudna do powstrzymania.

Katastrofa nastąpiła w 90+8 minucie. W rzeczywistości dano tylko sześć minut dodatkowego czasu. Dzięki systemowi rzutów rożnych Bahrajn był w stanie wyrównać po trafieniu Mohammeda Mahmoona.

Chwilę po zdobyciu bramki sędzia odgwizdał długi gwizdek i oznajmił koniec meczu. Wynik 2-2 dla Bahrajnu i Indonezji.

Na marginesie trener reprezentacji Indonezji, Shin Tae-yong, stanowczo zaprotestował przeciwko decyzji sędziego, nawet menadżer reprezentacji Indonezji, Sumardji, musiał otrzymać od sędziego czerwoną kartkę.

Widząc tę ​​kontrowersję, PSSI złoży protest do FIFA. Zostało to potwierdzone przez członka PSSI Exco, Aryę Sinulinggę. „Tak. Wysłaliśmy list protestacyjny” – powiedziała Arya dziennikarzom.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani postawą sędziego. To było jak doliczenie czasu do chwili, gdy Bahrajn strzelił gola” – dodał.