Przed reprezentacją Indonezji Chiny zostały zmiażdżone przez Australię

Czwartek, 10 października 2024 – 21:05 WIB

WIWAT – Chiny poniosły kolejną porażkę w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2026. Ostatnio chińska drużyna została rozbita przez Australię w trzecim meczu grupy C.

Przeczytaj także:

Zdezorientowane media Bahrajnu, reprezentacja Indonezji ćwiczy, śmiejąc się

Odwiedzając stadion Adelaide Oval Stadium w Adelajdzie w Australii, w czwartek, 10 października 2024 r., Chiny poddały się 1:3.

Tak naprawdę Chiny jako pierwsze zdołały otworzyć wynik. W 20. minucie strzału Xie Wennenga w prawą stronę australijskiej bramki nie obronił bramkarz Joe Gauci. Asysta: Zhang Yuning. Wynik 0-1 dla Chin.

Wyznanie trenera Bahrajnu przed reprezentacją Indonezji

Australijczykom udało się jednak wyrównać. Po całkowitym zaatakowaniu chińskiej obrony, wysiłki Socceroos wreszcie przyniosły skutek w 45+2 minucie.

Zaczynając od schematu stałych fragmentów rzutów wolnych wydanego przez Craiga Goodwina, Lewis Miller z powodzeniem zakończył grę główką. Wynik 1-1.

Gwiazda AC Milan Tijjani Reijnders modli się za reprezentację Indonezji w meczu z Bahrajnem

Sytuacja uległa zmianie w 53. minucie drugiej połowy. Craig Goodwin przedarł się ze środka, po czym oddał mocny strzał zza pola karnego, którego bramkarz Wang Dalei nie zdołał zablokować. Australia vs Chiny wynik 2-1.

Mimo że udało im się powrócić na boisko, australijska kadra wcale nie rozluźniła presji. 90+2 minut Socceroos zdobył bramkę po akcji rezerwowego Nishana Velupillay’a i wynik 3-1.

To trzecia porażka Chin w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2026. Następnie Chiny zmierzą się z reprezentacją Indonezji.

Chiny będą gospodarzem drużyny Garuda na Youth Football Stadium w Qingdao, wtorek, 15 października 2024 r.