Otwierając Forum H20, Minister Religii docenia BPJPH za osiągnięcia we wdrażaniu gwarancji produktów halal

Czwartek, 10 października 2024 – 19:05 WIB

Serpong, VIVA – Minister Religii Yaqut Cholil Qoumas wyraził uznanie dla Agencji Organizacyjnej Gwarancji Produktów Halal (BPJPH) przy Ministerstwie Religii za jej działania w zakresie zachęcania do osiągnięć we wdrażaniu Gwarancji Produktów Halal (JPH).

Przeczytaj także:

BPJPH, MUI i Komitet Fatwy zgadzają się co do rozwiązania problemu nazw produktów z certyfikatem Halal

To uznanie wyraził Minister Religii otwierając 3. wydarzenie Halal-20 lub H20 w ICE BSD, Serpong, Banten, czwartek 10 października 2024 r. Kontynuujmy przewijanie całego artykułu poniżej.

„Pod względem wydajności Agencja Organizująca Gwarancje Produktów Halal poprawiła zarówno jakość, jak i ilość produktów halal, zarówno krajowych, jak i zagranicznych” – powiedział Minister Religii w swoim przemówieniu podczas otwarcia H20.

Przeczytaj także:

Nabożeństwa hadżdż są bardzo zadowalające, Minister Religii Yaqut: Dobra dyplomacja prezydenta Jokowi i króla Salmana

„Obecnie Indonezja wykazała znaczny postęp we wdrażaniu Gwarancji produktów Halal. W ujęciu międzynarodowym ranking SGIE wzrósł, szczególnie w przypadku żywności i napojów Halal.” – kontynuował Gus Men, pseudonim Ministra Religii.

Przeczytaj także:

Spotkanie z ministrem religii Imamem meczetu Nabawi przynosi wiadomość od króla Salmana

Jak wiadomo, Indonezji udało się znaleźć w pierwszej trójce wskaźnika globalnej gospodarki islamskiej (GIEI) w raporcie o stanie globalnej gospodarki islamskiej (SGIE) 2023 opublikowanym przez DinarStandard w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w grudniu 2023 r.

Indonezja, która w 2022 r. zajmowała czwarte miejsce, jest obecnie na trzecim miejscu, za Malezją i Arabią Saudyjską. Tymczasem w sektorze żywności halal, czyli produktach żywnościowych halal, Indonezja zajmuje drugie miejsce na świecie.

Obecnie – wyjaśnił Minister Religii – w Indonezji znajduje się już 5,3 mln produktów halal certyfikowanych przez BPJPH. Wzrost o prawie 700 procent w stosunku do 2019 roku.

Jeśli chodzi o usługę, proces obsługi certyfikacji halal jest w dalszym ciągu udoskonalany, tak aby można go było zakończyć w znacznie szybszym czasie niż poprzedni proces obsługi, który mógł trwać nawet do 352 dni lub 10 miesięcy.

„To niezwykły skok. Innowacje technologiczne są kluczem do poprawy jakości i ilości produktów. Nie tylko to, innowacje technologiczne są również ważne w realizacji gwarancji zrównoważonych produktów halal.„podkreślił.

Szef BPJPH, Muhammad Aqil Irham, powiedział, że jednym z ważnych przełomów w ulepszaniu usług gwarancji produktów halal jest wykorzystanie innowacji technologicznych.

Wysiłki te okazały się mieć wpływ na znaczny wzrost zarówno ilości, jak i jakości gwarantowanych indonezyjskich produktów halal.

„Od 2019 roku BPJPH wydało certyfikaty halal dla 5 milionów 300 tysięcy produktów (co stanowi wzrost o 687% w porównaniu do MUI na koniec 2018 roku), które są produkowane na sprzedaż i/lub dystrybuowane w całej Indonezji.” powiedział Aqil.

„Jeśli chodzi o jakość, skróciliśmy czas certyfikacji halal nawet o 98%, z 352 dni do zaledwie 11 dni na zwykłej trasie halal i 8 dni na samodzielnej trasie halal, aby uzyskać certyfikat halal” – kontynuował.

„Ponadto zdajemy sobie sprawę, że halal to nie tylko pieczątka i certyfikat, ale także odgrywa rolę w zrównoważonym rozwoju. Halal jest ucieleśnieniem odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji” – podkreślił.

Następna strona

Obecnie – wyjaśnił Minister Religii – w Indonezji znajduje się już 5,3 mln produktów halal certyfikowanych przez BPJPH. Wzrost o prawie 700 procent w stosunku do 2019 roku.

Następna strona



Zrodlo