Saints QB Spencer Rattler rozpoczyna mecz z Buccaneers, gdy Derek Carr nie gra z powodu kontuzji skośnej

Jak ogłosił w środę zespół, Spencer Rattler zagra w barwach New Orleans Saints przeciwko Tampa Bay Buccaneers w niedzielę. Rattler zastępuje rozgrywającego Dereka Carra, który został wykluczony z wielu meczów po kontuzji, której doznał w poniedziałkowym meczu z Kansas City Chiefs.

Po wyjściu z drużyny w czwartej kwarcie Carra zastąpił rezerwowy QB Jake Haener, który w ostatnich minutach przegranej 26:13 Saints trafił 2 z 7 na 17 jardów. Tym razem Święci „pozwolą (Rattlerowi) zagrać i zobaczyć, co da się zrobić” – powiedział w środę trener Dennis Allen.

„Jako sztab dużo rozmawialiśmy o tym, co według nas jest dla nas najlepsze, co da nam największą szansę na wygranie meczu” – powiedział Allen. „Taką decyzję podjęliśmy i jesteśmy podekscytowani faktem, że dostał szansę, aby tam wejść”.

Rattler, zawodnik z Południowej Karoliny wybrany w piątej rundzie, był pod wrażeniem podczas przedsezonu. W trzech meczach zdobył 20 z 38 podań na 202 jardy i przyłożenie. Najlepszy występ Rattlera miał miejsce w ostatnim meczu przedsezonowym – przegranej z Tennessee Titans. Uzyskał wynik 7 z 13 na 105 jardów i przyłożenie, dodając 13 jardów po ziemi i prowadząc wszystkie cztery ataki Saints podczas porażki 30-27.

(Zdjęcie: Perry Knotts / Getty Images)